Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Zakończenie klas trzecich i matura w grójeckim Liceum

6 maja 2017; 10:46

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. LO Grójec Fot. LO Grójec

28 kwietnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły uczniom klas trzecich.

News will be here

W uroczystości oprócz 162 najmłodszych absolwentów udział wzięli zaproszeni goście: Paweł Siennicki - Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, Adam Jędrzejczyk - Przewodniczący Rady Rodziców, Tomasz Bruszewski - Członek Prezydium Komitetu Studniówkowego, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie klas drugich.

W części oficjalnej odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wychowawcom za trzyletnią pracę oraz nagród absolwentom za bardzo dobre wyniki w nauce i 100 % frekwencję.  Dyrektor szkoły Zbigniew Krawczak przedstawił szczególne osiągnięcia uczniów: 6 uczniów ukończyło szkołę z biało – czerwonym paskiem na świadectwie w tym czterech ze średnią 5.0 i wyżej, najwyższą średnią uzyskał Łukasz Żółcik - 5,11, Xymena Korczak - 5,06, Aneta Ernest i Julia Świdzińska - 5,0. 7 uczniów otrzymało nagrody za dobre wyniki w nauce – średnia powyżej 4,5, dwóch uczniów Arkadiusz Górecki i Bartłomiej Pawiński otrzymali gratulacje za 100 % frekwencję przez 3 lata nauki w Liceum, najlepszą średnią w szkole uzyskała klasa 3 F – 3,65.

Liczna grupa uczniów została wyróżniona za osiągnięcia sportowe, w konkursach przedmiotowych i działalność w chórze szkolnym. Szczególne podziękowania otrzymali uczniowie reprezentujący szkołę jako chorąży pocztu sztandarowego i asysta pocztu sztandarowego.

Po ciepłych słowach do maturzystów ze strony zaproszonych gości nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkolnego i ślubowanie najmłodszych absolwentów. Życzenia dla maturzystów od Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Piotra Gawina zakończyły część oficjalną. Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 1c, 2a, 2c i 2e pod kierunkiem p. Magdaleny Sarneckiej Zys i p. Beaty Majewskiej miał za zadanie pokazać, czy absolwenci są już gotowi do wyzwania, jakim jest egzamin dojrzałości oraz przedstawił przykładowe sytuacje z którymi mogą się zetknąć w dorosłym życiu. Dopełnieniem programu słownego była część muzyczna, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Magdaleny Skassy. Na zakończenie akademii uczniowie przygotowali swoim starszym kolegom mini wersję egzaminu, którą był test wiedzy o naszym Liceum. Po programie artystycznym absolwenci odebrali świadectwa i pożegnali się ze swoimi wychowawcami.

A po 5 dniach...  4 maja o godz. 9.00 - 162 absolwentów rozpoczęło maturalny maraton zaczynając od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Przed maturzystami egzaminy zarówno w formie pisemnej jak i ustnej i tak do 23 maja, a wyniki 30 czerwca. Trzymamy kciuki….

LO Grójec

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.