Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Zamordował dwie staruszki w Grójcu! Paweł G. przed sądem. Grozi mu dożywocie

9 listopada 2023; 12:02

Grojec24.net

3 komentarze

Fot. KPP w Grójcu  Fot. KPP w Grójcu

Przed Sądem Okręgowym w Radomiu trwa proces 48-letniego Pawła G., który jest oskarżony o zabójstwo dwóch starszych mieszkanek Grójca oraz rozbój.

News will be here

Wracamy do głośnej sprawy dwóch zabójstw w Grójcu. Jak informowaliśmy na łamach Grojec24.net, w nocy z 30 września na 1 października 2021 r. w Grójcu zamordowana została 87-letnia samotnie mieszkająca kobieta. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca znęcał się staruszką. Z jej domu zniknął też portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy.

Nad sprawą pracowała specjalna grupa śledcza, w skład której weszli najbardziej doświadczeni policjanci z komend wojewódzkiej i powiatowej w Grójcu.

Zgromadzony materiał (m.in. badania fenotypowe określające prawdopodobne cechy fizjonomiczne sprawcy) doprowadził śledczych do mieszkańca Grójca, który w marcu ubiegłego roku został zatrzymany.

Jak podała policja, ten sam mężczyzna w 2021 r. dopuścił się innej zbrodni. Chodzi o zabójstwo samotnie mieszkającej 89-latki, do którego doszło 20 sierpnia w Grójcu.

O obu tragediach pisaliśmy na łamach Grojec24.net:

W domu przy ulicy Lewiczyńskiej ujawniono zwłoki starszej kobiety

Zabójstwo na ul. Bankowej? Syn znalazł ciało 89-letniej matki

Proces 48-letniego Pawła G. odbywa się przed sądem Okręgowym w Radomiu. Rzecznik prasowy SO, sędzia Arkadiusz Guza przekazał nam, że mężczyzna odpowiada z art. 148 par. 2 Kodeksu karnego. Chodzi o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, które zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Sądowi do przesłuchania pozostał ostatni świadek. To funkcjonariusz policji. Rozprawę zaplanowano na poniedziałek 8 stycznia 2024 roku. Wtedy też odbędą się mowy końcowe prokuratury i obrony. Niewykluczone, że tego dnia sąd ogłosi wyrok.

TAGI:

Komentarze (3):

Ktos666; 9 listopada 2023, 16:04

Jakim zwyrodnialcem trzeba być żeby zabić starsze bezbronne babunie...dla takiego dziada dożywocie...

obywatelski; 9 listopada 2023, 19:11

Niestety to nie takie proste. Przykład: globalna.info, ZAGADKOWA SPRAWA GRZEGORZA BORYSA I OFIARY TAJNYCH PROJEKTÓW WOJSKOWYCH
A mamy w PL tech. mind control...

obywatelski; 10 listopada 2023, 16:56

Osoby trzecie, albo i czwarte. Może chodziło o przejęcie ich nieruchomości. Może ten by coś z tego miał, a może i kandydat mandżurski.
"Nasze kamienice a wasze ulice" za poprzedników robiono chochlą, teraz - łyżeczką. Oczywiście tutaj może i inne tematy w grze. Może właśnie dzielnicowi powinni mieć listy takich samotnych osób i ich odwiedzać, to by coś wychwycili. Albo choć raz na rok akcję taką, coś jak drogówka Akcja Znicz.
Czasami coś co oczywiste się wydaje, takim może nie jest. Np. sprawa Evy Kaili w PE i toreb z kasą. A może to nie korupcja, a akcja Europolu/Interpolu, mająca na celu wychwycenie szlaku lobbystów z arabskich krajów.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.