Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Zamordował w Grójcu dwie staruszki! Grozi mu 25 lat więzienia

8 marca 2022; 08:19

Grojec24.net

8 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Do tymczasowego aresztu trafił mężczyzna podejrzany o zamordowanie w 2021 r. dwóch starszych kobiet w Grójcu - podała Polska Agencja Prasowa.

News will be here

W nocy z 30 września na 1 października 2021 r. w Grójcu zamordowana została 87-letnia samotnie mieszkająca kobieta. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca znęcał się staruszką. Z jej domu zniknął też portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy.

Nad sprawą pracowała specjalna grupa śledcza, w skład której weszli najbardziej doświadczeni policjanci z komend wojewódzkiej i powiatowej w Grójcu.

Zgromadzony materiał (m.in. badania fenotypowe określające prawdopodobne cechy fizjonomiczne sprawcy) doprowadził śledczych do mieszkańca Grójca, który w piątek został zatrzymany. 47-latka przewieziono do komendy, a następnie do Prokuratury Regionalnej w Lublinie

Jak podaje policja, ten sam mężczyzna w 2021 r. dopuścił się innej zbrodni. Chodzi o zabójstwo samotnie mieszkającej 89-latki, do którego doszło 20 sierpnia w Grójcu.

Sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia.

O obu tragediach pisaliśmy na łamach Grojec24.net:

W domu przy ulicy Lewiczyńskiej ujawniono zwłoki starszej kobiety

Zabójstwo na ul. Bankowej? Syn znalazł ciało 89-letniej matki

 

Policjanci z grójeckiej komendy wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, pracując pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie ustalili i zatrzymali 47-latka podejrzanego o dwa zabójstwa starszych kobiet, do których doszło w 2021 r. w Grójcu. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i został aresztowany.

W nocy z 30 września na 1 października 2021 r. w Grójcu doszło do zabójstwa 87-letniej samotnie mieszkającej kobiety, nad którą oprawca znęcał się. Z jej domu skradziono portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy. Sprawą natychmiast zajęli się grójeccy i mazowieccy policjanci. W trakcie czynności bezpośrednio na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono wiele śladów oraz sporządzono dokumentację fotograficzną.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu oraz z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP z siedzibą w Radomiu pracowali nad zdarzeniem przesłuchując świadków i gromadząc inne dowody. Technicy kryminalistyki z grójeckiej komendy oraz biegli z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zabezpieczyli ślady. Rozpoczęły się badania z wykorzystaniem najnowszych technik kryminalistycznych, m.in. badania fenotypowe, które określiły prawdopodobne cechy fizjonomiczne sprawcy, które ukierunkowały działania śledczych. Nawiązano współpracę z Interpolem.

Zgromadzony materiał doprowadził śledczych do mieszkańca Grójca, który w piątek został zatrzymany. 47-latka przewieziono do komendy, a następnie do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie przeprowadzono z nim czynności procesowe. Zgromadzone przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu rozboju i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że ten sam mężczyzna w 2021 r. dopuścił się innej zbrodni. 20 sierpnia ubiegłego roku w Grójcu doszło do zabójstwa samotnie mieszkającej 89-letniej kobiety oraz kradzieży kilkuset złotych na jej szkodę. Ze względu na sposób działania sprawcy, śledczy od początku mieli przypuszczenia, że te dwa tragiczne zdarzenia mogą się ze sobą łączyć. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu powołał specjalną grupę śledczą w skład której weszli najbardziej doświadczeni policjanci z komendy wojewódzkiej i powiatowej w Grójcu. Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na ustalenie m.in. przebiegu zdarzenia oraz przygotowanie przez prokuratora kolejnego zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, który aresztowany 47-latek usłyszy. Za popełnione zbrodnie grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Radom/KPP Grójec

TAGI:

Komentarze (8):

Maria; 8 marca 2022, 09:07

Brawoooo dla Grójeckiej Policji. Gratulacje.

cgfddff; 8 marca 2022, 20:01

Makabra. Oby mu udowodnili te morderstwa i dostał odpowiedni wyrok.

Kanna; 8 marca 2022, 22:10

A kto to?

Masakra; 9 marca 2022, 09:04

Kanna, kobito czy tam chlopie. Kto to? Twoj stary. Co za pytanie

Kanna; 10 marca 2022, 07:25

Masakra, pytanie normalne. Nie rozpoznaję człowieka. Ciekawa jestem co to za zwyrodnialec.

Jasniepan; 10 marca 2022, 08:42

Brawo.
Bo ilość killerów w więzieniach musi się zgadzać !
Bo ludzie muszą czuc się bezpieczni
Zuchy.

Do_kanna; 10 marca 2022, 08:42

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mecenas; 15 marca 2022, 07:45

Jak to 25 lat? Chyba raczej dożywocie ?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.