Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Zatrzymani za nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów

17 czerwca 2019; 12:10

Informacja prasowa

7 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego grójeckiej komendy rozpracowali grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym składowaniem niebezpiecznych odpadów. Przestępcy w hali magazynowej przechowywali w zbiornikach duże ilości płynnych substancji m.in. pochodnych rozpuszczalników i lakierów. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, gdzie usłyszeli szereg zarzutów. Grozi im do 8 lat więzienia.

News will be here

Policjanci z Grójca zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy transportowali substancje chemiczne. Zatrzymani w wieku od 28 do 69 lat są mieszkańcami powiatu grójeckiego, żyrardowskiego i wodzisławskiego. Jak ustalili mundurowi w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu, zatrzymani działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się nielegalnym składowaniem niebezpiecznych odpadów. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili mechanizm działania przestępców. Mężczyźni składowali wbrew przepisom odpady płynne będące m.in. pochodnymi rozpuszczalników oraz lakierów. Chemikalia przechowywane były w 120 pojemnikach o pojemności 1000 l, 200 l oraz 800 l, na posesji należącej do jednego ze sprawców na terenie gminy Pniewy. Takie postępowanie stwarzało zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka, lub mogło powodować skażenie środowiska. Łącznie zabezpieczonych zostało ponad 40 tys. litrów niebezpiecznych płynów, które przekazano gminie Pniewy.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury w Grójcu, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz składowania substancji i odpadów niebezpiecznych wbrew przepisom. Teraz grozi im za to do 8 lat więzienia. Wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Pozostałych poddano poręczeniu majątkowemu. Czynności w sprawie trwają, a śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Autor: kom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (7):

Chytrylis; 17 czerwca 2019, 15:30

Czyli - zyrardowiaki robili, a grojeccy dopięli się bo na ich terenie i zaraz „rozpracowali”. Tamci się chwalą ze to oni. Jak zawsze w naszej policji - liczy się statystyka i właściwy marketing.
I nowy naczelniak się wykazuje żeby wykazać się i udowodnić ze postawili na właściwego konia :):):)

super; 17 czerwca 2019, 18:54

a co ma sobie z tym zrobić gmina Pniewy?

niezła wizytówka ; 19 czerwca 2019, 17:43

Kiedy zostanie usunięty nawóz popieczarkowy, który w ogromnej ilości zalega przy drodze? W bezpośrednim sąsiedztwie jest Rodzinny Ogród Działkowy Relaks w Ogrodzienicach. Ochrona Środowiska zignorowała temat, była policja, fotografowała... i nic. Nawóz śmierdzi od ponad miesiąca.


Milo; 22 czerwca 2019, 10:21

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

eli; 22 czerwca 2019, 17:24

same powodzenia naszej policji to jest simieszne

WGR 2; 23 czerwca 2019, 06:31

Kiedy usuną trujące pozostałości z terenu dawnej fabryki ;Żelatyny-Grabka; nakazy administracyjne leżą bezskutecznie od ośmiu lat ???

niezła wizytówka-autoodpowiedź; 19 listopada 2019, 19:24

Nawóz popieczarkowy częściowo zagospodarował właściciel przylegającego do ROD sadu, a resztę do końca paźdz. 2019 uprzątnęli działkowcy. Smród przy drodze był gratis! Miejsce wolne na następny zrzut.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.