Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Zbigniew Kończak rezygnuje z funkcji prezesa PCM w Grójcu

13 listopada 2015; 17:48

Grojec24.net

31 komentarzy

Zbigniew Kończak (fot. Mateusz Adamski)

Jak nieoficjalnie dowiedział się Grojec24.net dotychczasowy prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu złożył dzisiaj rezygnację.

News will be here

Niewykluczone, iż powodem podjęcia takiej decyzji przez Zbigniewa Kończaka jest fala krytyki, jaka spadła na niego podczas czwartkowej sesji rady powiatu ze strony radnych opozycji.        

Informację o rezygnacji udało nam się dzisiaj potwierdzić w kręgach zbliżonych do grójeckiego Prawa i Sprawiedliwości.

TAGI:

Komentarze (31):

walo; 13 listopada 2015, 18:37

osierocił związek pielęgniarek i położnych. Co będzie z nimi? a miały naprawiać finanse spółki biedaczki.

Damian; 13 listopada 2015, 19:02

Gdyby nie ułomności radnych,specjalistów od sadow i mechanizacji to może i coś by zdzialal. Do tej pory potrafił zaoszczędzić kilkadziesiąt tysiecy zlotych

kometa; 13 listopada 2015, 21:39

od dawna nie było tam takiego menedżera kto tego nie rozumie niech siedzi w stodole. Jedyny Prezes który dbał o ludzi a nie o układy marny los tego szpitala z takimi radnymi którzy walczą tylko i wyłącznie o stołki podziękujemy im odpowiednio i to już w przyśpieszonych wyborach

Arni; 13 listopada 2015, 21:48

no to już po naszym szpitalu. na czym tak naprawdę zależy naszym władzom???? na stołku???

nikt; 14 listopada 2015, 02:06

walo, walo wal się

Kk; 14 listopada 2015, 09:59

Zgadzam się z kometa niech się nikt nie wypowiada na tego prezesa bo dawno takiego nie było, chciał zlikwidować etaty tych śmiesznych lekarzy gdy podczas dyżuru on sobie jedzie gdzieś do przychodni na drugi etat.

miron; 14 listopada 2015, 11:30

Ten człowiek , być może uczciwy od samego początku nie miał szans. Takiej sitwy i mafii jak w tym szpitalu jeszcze nie widziałem .Non stop rzucane kłody pod nogi .

aa; 14 listopada 2015, 13:01

Największy zamęt robi czterech panów ze starostwa, którzy przypadkiem rządzą. Totalna destrukcja i brak pojęcia o zarządzaniu. Wydaje im się, że mogą rządzić starostwem, szpitalem w Grójecu, szpitalem w Nowym Mieście, a tak naprawdę nie wiem czy sprawdziliby się przy pasieniu świń.

czemu; 14 listopada 2015, 14:03

Panie Prezesie nie daj sie zastraszac tym okropnym ludziom z opozycji. Pan Ambroziak, Karbowiak Fiks, Gorski Piatkowski a zwlaszcza Dobrzynski juz dawno powinni odpowiadac przed sadem za to co zrobili.Nie bojcie sie ich, tylko pociagnijcie wreszcie do odpowiedzialnosci!!!!!

Aga; 14 listopada 2015, 14:10

Dzięki opozycji w naszym starostwie nie można niczego przegłosować.Panowie ci już dawno mieli dobry pomysł na szpital.Zapowiadali to od początku konfliktu.Wiedzieli,że są stanie złamać swoją postawą największych twardzieli.Przeczekali i zyskali.Gratulacje!!!

gość ; 14 listopada 2015, 16:05

Jeżeli ktoś przez ponad 3 miesiące zajmuje się schematem organizacyjnym, nie wyciąga konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy jaki zastał, to w takim razie bardzo dobrze że złożył rezygnację, szkoda tylko że tak późno. A opozycja miała rację od początku, tylko kochane siostry zostały wyprowadzone w pole przez duet starosta- prezes.

nowy Prezes; 14 listopada 2015, 22:11

siostrzyczki przyszedł na was czas, nie będziecie palić na oddziałach, handlować lewymi papierosami i wp.....lać do polityki- wy jesteście od miłej obsługi pacjęta,

miodek; 14 listopada 2015, 23:15

te prezes!! pacjenta pisze się przez - en, następny prezio od jabłek się znalazł, nie dziwi fakt że ten szpital jest tak zarządzany.

Prokurator; 15 listopada 2015, 00:12

A JA WAM MÓWIĘ, DAMY RADĘ:))

pielęgniarka; 15 listopada 2015, 11:17

Czy wy odrobinę rozumu macie ?
Znów wszystkiemu winna opozycja ? To opozycja zakup lampy do tomografu organizowała 2 miesiące ( strata dla szpitala ok 200 tys. zł) ? To przez opozycję Prezes Kończak nie został zarejestrowany przez 3,5 miesiąca w KRS-ie ? (potrzebny na to jest tydzień)
Idioci - To święte prawo opozycji jest krytykować i wytykać błędy, to świętym prawem opozycji jest pilnować naszych interesów i kontrolować zarządzających.
Nieporadność, brak odwagi do podejmowania decyzji i kompletny brak predyspozycji do zajmowania stanowiska starosty przez Ścisłowskiego doprowadzi ten powiat do katastrofy. Trzeba zastanowić się czy nie jest to działanie celowe ze strony grupy Ścisłowskiego i Suskiego bo głupotą to raczej nie da się wszystkiego wytłumaczyć. Celowo doprowadzają szpital do sytuacji bez wyjścia żeby go sprzedać i mieć wytłumaczenie.

radny; 15 listopada 2015, 11:24

Władza, która nie ma większości nie może rządzić i trwać na stołkach - upór pozostania przy władzy świadczy o nieodpowiedzialności i jest podyktowany egoizmem i parciem nas stołek, że nie wspomnę o własnych profitach. Ludzie honorowi w takiej sytuacji podają się do dymisji.

fujj; 15 listopada 2015, 16:40

Ten powiat do katastrofy to doprowadzila POprzednia władza, nie mydlcie ludziom oczu.
Jak Związek Sadownikow wyprow. adzili ze starostwa, też krzyczeliscie że niszczą sadownikow, i co Zniszczyli?
Ile kasy jest w Starostwie to radni wiedzą, zwłaszcza Ci z opozycji:)
A że Ścislowski to uczciwy człowiek i z nim raczej się nie "pokradnie" to od początku robią wszystko by go zniszczyć.
Opozycja to dobrze pilnowala swoich interesów w poprzedniej kadencji i dziwne że wtedy nikt nie podał się do dymisji.
Nie dziwne, że dziś znów mają parcie na stołek:)) i odwracają kota ogonem.
Zaraz pojawią się nowe apele Piątkowskiego, Karbowiaka, Fiksa
..... ja już czekam:)))))
Trzymajcie się radni PiS, nie dajcie się ugiąć!
Żaden z tych śmiesznych klubów, nie miał odwagi walczyć, sprzedawali się za stołki i wedrowali z klubu do klubu i klepali sobie wszystko. EFEKT: szpitale zadłużone ( przez 3 lata 15000000?)
PiS rządzi rok, zapytajcie na ile zadłużyli przez rok szpital??? Pomimo 7 czy 12 prezesów, i ciągłych odcinek opozycji wątpię aby dług wzrósł o 5000000 a taka średnia na rok wypadala za rządów POPSL
Więc jaka nieudolność?

do fujjjj; 15 listopada 2015, 18:52

Nikt nie zamierza bronić tu poprzedników bo byli kompletnymi nieudacznikami i rzeczywiście doprowadzili do takiej sytuacji jaka jest. Trzeba sobie jednak dziś odpowiedzieć na pytanie, co się zmieniło ?
Bo po tym co widać - to kompletnie nic. Myślę że nie masz dowodów nieuczciwości poprzedników jak i uczciwości ekipy Ścisłowskiego ( choć na pewno nieuczciwością jest zajmować takie stanowisko i nie mieć pomysłu na rządzenie).
Efekt finalny takiego zarządzania jednych i drugich jest taki sam - choć jestem zwolennikiem PiS nie mogę akceptować takiej nieudolności. A będąc ekonomistą muszę stwierdzić, że argumenty obecnej opozycji są słuszne ( te które mówiły o programie naprawczym).

PW; 15 listopada 2015, 19:01

Radni opozycyjni? Jaka to opozycja, która właściwie rządzi. Bo może blokować wszystkie decyzje Starosty. Przypomina mi to sytuację ze strażakiem piromanem, który najpierw podpala, a potem pierwszy biegnie gasić. Radni tzw. opozycyjni, najpierw w poprzednich latach zadłużali szpital, a teraz ci sami nieudacznicy krzyczą, że się źle dzieje i chcą "naprawiać". Sytuację może naprawić tylko zarząd komisaryczny. Rozgonić to szemrane towarzystwo.

pa ; 15 listopada 2015, 19:26

Kiedys Ci z opozycji pisali, że drogi łatano na zasadzie krowich placków... chyba za czasów opozycji...
Jechaliście Mogielnicką? To są "krowie placki"?
Moim zdaniem gdyby vice Dobrzyński nie zrezygnował to tak by było:))
Szczerze, nie czepiacie się Ścislowskiego, ani on nieudolny, ani egoista, a i daleko mu do nieodpowiedzialnosci:)
a Zarząd i radni... brawo!

majka; 15 listopada 2015, 20:23

Ludzie czemu jestesmy tak naiwni i dajemy sie mamić radnym z PSL. Prowadzona dotychczas przez nich polityka wskazuje absolutnie na chęć prywatyzacji szpitala. To jest dla nich wręcz priotytet. To sa pieniądze dla ich rodzin i kolesiów. Porozmawiajcie z ludzmi pracujacymi w prywatnych szpitalach bądz leczącymi się tam. Wzięty przez grójecki szpital w 2014 r kredyt w firmie Magellan specjalizującej sie w przejmowaniu szpitali jednoznacznie wskazuje na intencje tych tępych moim zdaniem panów z PSL. W tej chwili idzie walka o wszystko ale nie bynajmniej o nasze , pacjentów dobro. Jeśli w jakiś sposób nie przegonimy tych szkodników, to żaden Prezes choćby anioł tego nie wytrzyma. Czy to nie oni mają komisję zdrowia, która umila zycie prezesowi? , Czy szef tej komisji nie ma chrapki na zarządzanie sprywatyzowanym szpitalem? Czy te tępe głowy nie maja chrapki na pozasiadanie w radzie nadzorczej szpitala czy w zarządzie szpitala? Dla nich są to ostatnie podrygi aby coś wyrwać , bo idą rządy PIS-u przy których nie da się robić szwindli i korupcji. Panie Prezesie niech Pan jeszcze troche wytrzyma. Sytuacja napewno ustabilizuje się

fujj; 15 listopada 2015, 20:58

Powiedz mi "do fujjj"- zaznaczam-ekonomisty,
skąd Ty wiesz, że starosta nie ma pomysłu na rządzenie??Czemu piszesz, że jest nieudolny?
Ja nie jestem zwolennikiem PiS, ani żadnej innej partii politycznej, nigdzie nie widziałem, żadnego wywiadu ze starostą na temat jego pomysłu na rządzenie, bo on raczej nie udziela chyba wywiadów.
napisal dwie riposty na dziwne apele i tym mnie przekonal. A stan jaki mamy w powiecie interesuje mnie nie od dzis. Czytam artykuły, komentarze, widzę co się dzieje w realu i to mi wystarczy.
Był artykuł ile dróg wyremontowano, dziwne, bo za poprzedniej władzy to w gazetach lokalnych to od razu były focie i wstążki przecina, tu jest skromniej,
dla mnie skromniej, dla innych (np Ciebie)- nieudolnie:)
Pozdrawiam

tomas; 15 listopada 2015, 21:23

Od razu widać że Prezes to człowiek honorowy - kijem Wisły nie zawróci. Też bym tak zrobił w końcu człowiek z daleka a walczy o to, co dla nas powinno być najcenniejsze. Zobaczycie że już niedługo ogłoszą upadłość i zaczną wszystko wyprzedawać wszak wiadomo że szpitale zysku nie przyniosą ale to przecież organizacja non profit. A tak swoją drogą, to czy poprzednią władzą może zainteresowała się już prokuratura??? jak by nie było , to już w zeszłym roku powinna wprowadzić program naprawczy po zweryfikowaniu sprawozdania finansowego przecież to jest obowiązek ! !!! Czy w Grójcu przepisy i prawo nie działają!!!!

będę powielać; 15 listopada 2015, 21:40

fujj (15 listopada 2015, 16:40)

Ten powiat do katastrofy to doprowadzila POprzednia władza, nie mydlcie ludziom oczu.
Jak Związek Sadownikow wyprow. adzili ze starostwa, też krzyczeliscie że niszczą sadownikow, i co Zniszczyli?
Ile kasy jest w Starostwie to radni wiedzą, zwłaszcza Ci z opozycji:)
A że Ścislowski to uczciwy człowiek i z nim raczej się nie "pokradnie" to od początku robią wszystko by go zniszczyć.
Opozycja to dobrze pilnowala swoich interesów w poprzedniej kadencji i dziwne że wtedy nikt nie podał się do dymisji.
Nie dziwne, że dziś znów mają parcie na stołek:)) i odwracają kota ogonem. 
Zaraz pojawią się nowe apele Piątkowskiego, Karbowiaka, Fiksa
..... ja już czekam:)))))
Trzymajcie się radni PiS, nie dajcie się ugiąć! 
Żaden z tych śmiesznych klubów, nie miał odwagi walczyć, sprzedawali się za stołki i wedrowali z klubu do klubu i klepali sobie wszystko. EFEKT: szpitale zadłużone ( przez 3 lata 15000000?)
PiS rządzi rok, zapytajcie na ile zadłużyli przez rok szpital??? Pomimo 7 czy 12 prezesów, i ciągłych odcinek opozycji wątpię aby dług wzrósł o 5000000 a taka średnia na rok wypadala za rządów POPSL
Więc jaka nieudolność?

radny; 16 listopada 2015, 09:11

Nie wszyscy chyba wiedzą, że Magellany brał też już starosta Ścisłowski. 800 tys. zł za czasów Ścisłowskiego i za jego zgodą zostało wzięte i zmarnowane. Co byście tu nie powiedzieli i gdzie nie szukali winnych to prawdą jest, że ekipa ta przyszła do władzy widząc wszystko albo prawie wszystko z czym się spotka, teraz jakiekolwiek tłumaczenia nie mają uzasadnienia. Powinni być przygotowani do rządzenia i proponowania zdecydowanych i przemyślanych decyzji. Nie ma tłumaczenia, że to poprzednicy są winni - bo są i trzeba było ich rozliczyć ( co do tej pory nikt nie zrobił), ale za ten rok bałaganu i chaosu odpowiada Ścisłowski i jego grupa radnych. Jeśli ktoś jest w stanie wymienić jakiekolwiek pozytywne efekty rządów Ścisłowskiego bardzo proszę - ja takich nie widzę. Gdybym miał krótko posumować ten rok to stwierdził bym - bałagan, chaos, bezdecyzyjność. Przyczyną ustąpienia Prezesa Kończaka nie jest na pewno ostra kontrola opozycji (na pewno nie atak) tylko brak jakiejkolwiek współpracy z Zarzadem Powiatu i Ścisłowskim. Kiedy decyzja o zakupie lampy do tomografu zapada dwa miesiące to jest to obraz kondycji intelektualnej i predyspozycji do pełnienia funkcji przez Ścisłowskiego. Szacunek dla Prezesa Kończaka - facet ma odwagę i zasady.

do radnego; 16 listopada 2015, 13:08

Jeśli Ścisłowski jest winny w zakupie lampy do tomografu to pewnie i jest winien, że "radnym" nie zajął się psychiatra. Niech "jedenastka" tzw opozycja, której zależy tylko na upadłości szpitala i jego przejęciu, nie pozwala podejmować merytorycznych decyzji i powoduje "bezdecyzyjność" zajmie konkretne stanowisko w sprawie jej widoku na przyszłość szpitala, bez mydlenia oczu. Niech choć jeden wypowie się, że nie dążą do jego prywatyzacji i przejęcia. Ale kasa choćby po trupach....

demokrata; 16 listopada 2015, 15:22

A się chłopaki w starostwie poprzyklejali do stołków i żadna siła nie może ich od nich oderwać.
Swoim uporem doprowadzą w końcu do upadku szpitala.

pani; 16 listopada 2015, 16:05

Wszyscy tylko o pieniądzach i swoich stołkach nikt o niemłodym już personelu. Każdy może być pacjentem szpitala ale jakiego,jak nie będzie w nim miał kto pracować.

wyborca; 16 listopada 2015, 19:29

A co ze szpitalem w Nowym Mieście? Tam jest zadłużenie dużo większe. Może pan Ścisłowski tam ładuje pieniądze.? Może ktoś to sprawdzić?!!!!. Jeżeli tak jest, to źle świadczy o staroście bo wiadomo kto na niego ma wpływ.

Gość; 17 listopada 2015, 17:14

Może Karczewski 3 osoba w Państwie sypnie kasą i uratuje Grójecki Szpital choć wątpie Starostwo musi mieć w powiecie 1 szpital dlatego sprzeda grójecki bo łatwiej jest spółką. Zostawi Nowe Miasto.
Tak naprawdę to w Grójeckim szpitalu trzeba zarządcy ale musi mieć zaplecze to emerytowane lekarskie' sławy szpitala'odejdą a co do pielęgniarek to prace znajdą

olo; 17 listopada 2015, 22:43

Jak czytam niektóre wpisy, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Wszystkie szpitale w Polsce są bardzo zadłużone, nawet te prywatne. Jeżeli ktoś pisze, żeby sprywatyzować to wiem że to ustalenia już za poprzedniej władzy. Chcieli wykorzystać PiS jako nieudolną formację i wykonać te wstrętne posunięcia. Widać że PiS z myślą o mieszkańcach bronił przed prywatyzacją. Brońcie do końca ten szpital oby nie spełniły się marzenia PSL i Nowych Czasów. !!!!!Pozdrawiam

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.