Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Zdrowie i relaks – czyli niedziela w parku!

23 kwietnia 2017; 19:31

Informacja prasowa

0 komentarzy

Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. www.fundusz.grupazywiec.pl Fot. Igor Dziedzicki Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. www.fundusz.grupazywiec.pl Fot. Igor Dziedzicki

Już 30 kwietnia nastąpi otwarcie „Strefy zdrowia i relaksu w parku na Winiarach” - projektu realizowanego w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

News will be here

Jest to nowa propozycja Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego adresowana do mieszkańców Warki oraz turystów odwiedzających miasto. Park w Winiarach to nie tylko najbardziej urokliwa część Warki, ale także miejsce cenione przez amatorów biegania, spacerowiczów i szukających wytchnienia wśród nadpilickiej przyrody. Chęć udogodnienia aktywnego wypoczynku i relaksu na terenie parku, zaowocowała  przygotowaniem projektu, który będzie służył każdej z tych grup.

W ramach przedsięwzięcia, na jednej z polanek parkowych zostaną zainstalowane drewniane, proste urządzenia do ćwiczeń siłowych, na świeżym powietrzu (tzw. Strefa zdrowia) oraz zakupione leżaki do wypoczynku na łonie natury. W skład mini siłowni wejdą: ławeczka do ćwiczeń mięśni brzucha, slalom – zestaw słupków do rozwijania koordynacji ruchowej, zestaw do pompek, belka do przerzutu tułowia i ćwiczeń rozciągających oraz tablica informacyjna zawierająca zasady korzystania z urządzeń. Leżaki natomiast będą stanowiły tzw. mobilną strefę relaksu – do lokowania w różnych punktach parku, w miarę potrzeb.

Uroczysta inauguracja „Strefy zdrowia i relaksu” nastąpi w niedzielę 30 kwietnia. O godz. 9.00 rano zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Spotkanie rozpocznie się wspólnym treningiem biegowym pod okiem Artura Błasińskiego – biegacza, trenera, byłego reprezentanta kraju w biegach długich i średnich (od 1500 m); osiemnastokrotnego medalisty Mistrzostw Polski (srebro MP 2000 r. na dystansie 5000 m, brąz MP 1998 dystans 10000m, brąz MP 2001 na dystansie 5000 m), zwycięzcy Maratonu w Bratysławie (2007 r.), obecnie organizatora wielu biegów masowych (m. in. Kazików, Biegowego Grand Prix Radomia), trenera ZTE Radom i działacza sportowego (Biegiem Radom!). Zapraszamy wszystkich członków Klubu Biegacza START PUŁASKI WARKA, grupy Fitness i Bokwy, zapraszamy wszystkich aktywnych! Spotykamy się pod Dębem Kazimierzem, na terenie górnego parku. W planach rozgrzewka, wspólny bieg po parku i rozciąganie.

W drugiej części dnia, o godz. 15:00 zainaugurujemy „Strefę relaksu” przy białej altanie.  Tej niedzieli w parku nie można przegapić. Popołudnie rozpocznie koncert „Swing w grodzie piwa i historii” w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato działającej przy Dworku na Długiej. W programie m.in. prezentacja oferty kulturalnej i turystycznej na sezon 2017, kawa na łonie natury, a przede wszystkim leżakowanie na polanie! Przewidziano także spacer do rzeki z przewodnikiem, opowieści o faunie i florze winiarskiego parku.
O godz. 17:00 odbędzie się koncert Zespołu OSTATNIA PACZKA – Leszek Owczarczyk, Bogdan Sabała, Sławek Klimczuk w Centrum Edukacyjno-Muzealnym (wstęp wolny).

W ramach projektu, wszystkie sprzęty „Strefy zdrowia i relaksu w parku na Winiarach” udostępniane będą nieodpłatnie. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja aktywnego i zdrowego stylu życia oraz wspólnego spędzania wolnego czasu. Serdecznie zapraszamy na niedzielę 30 kwietnia do parku na Winiarach.
 
Marzena Pawłowska
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.