Zjeżdzalnia do pokoju dziecka - królestwo zabaw w domowym zaciszu

19 czerwca 2020; 19:24

Materiał promocyjny

Fot. unsplash.com

Zjeżdżalnie i huśtawki to jedne z tych akcesoriów dziecięcego świata, z którymi najtrudniej się rozstać. Może to zasługa wiatru we włosach, a może po prostu poczucia wolności i fantastycznej zabawy. Zjeżdżalnia do pokoju dziecka to jeden z tych pomysłów, z których twój maluch na pewno będzie zadowolony!

Pamiętasz jeszcze to uczucie, gdy wracałeś do domu po wielogodzinnej zabawie na dworze? Gdy byłeś umorusany, brudny i.... nieprzyzwoicie szczęśliwy? Wiadomo, że nic nie jest w stanie zastąpić dziecku zabawy na świeżym powietrzu. Ale prawda jest taka, że zdecydowaną większość dnia, kilkulatek spędza w swoim pokoju. Dlatego warto pomyśleć nad tym, jak zagospodarować jego przestrzeń i zapewnić mu możliwość świetnej zabawy i nauki zarazem. Twoje dziecko nie musi być skazane na tablet!

1. Zjeżdżalnia do pokoju dziecka - dlaczego warto w nią zainwestować?

Zjeżdżalnia to jedna z najbardziej obleganych atrakcji na każdym placu zabaw. Dla paru sekund, ba - nawet ułamka sekund zjazdu, dzieci są w stanie czekać długo i cierpliwie (niektóre mniej cierpliwie). W czym tkwi ten fenomen?

Zabawy na placu zabaw to dla dziecka frajda i wielka przyjemność. I to rodzice lub opiekunowie zazwyczaj są tymi, którzy próbują dziecko od niej odciągnąć. Warto pamiętać, że plac zabaw niesie za sobą wiele korzyści, nie tych, które widzimy gołym okiem.

Zabawy na placu zabaw działają nie tylko na mięśnie, ale i umysł dzieci! Po pierwsze, rozwijają zmysł równowagi i poprawiają koordynację ruchów. Pozytywnie oddziałują również na motorykę ruchów - wpływają na sprawność dłoni i palców. Zjazd na zjeżdżalni,a potem wdrapanie się na nią, to także szansa dla dziecka, aby uczyło się poprawnie rozpoznawać ryzyko i kalkulować, co jest bezpieczne, a co już niekoniecznie.

I o ile ciężko przenieść do mieszkania np. piaskownicę, o tyle zjeżdżalnia do pokoju dziecka jest już jak najbardziej możliwa do zrealizowania. Co więcej, dziś z tego rozwiązania korzysta coraz większa ilość rodziców.

Tablet, smartfon - wszystkie wytwory technologii są potrzebne i mogą się przydać. Ale nie wpłynął one pozytywnie na wyobraźnię i kreatywność dziecka. Prędzej przyczynią się do problemów z kręgosłupem i wzrokiem. Przeniesienie niektórych elementów placu zabaw do dziecięcego pokoju, umożliwi dziecku ruszenie wyobraźnią nawet w szary, deszczowy dzień!

2. Zjeżdżalnia do pokoju dziecka: jaką wybrać?

Zjeżdżalnia do pokoju dziecka cieszy się dziś rosnącą popularnością. Warto jednak pamiętać, by dokonując zakupu, zadbać nie tylko o względy estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań będzie zjeżdżalnia piankowa. Można jej używać jako osobnej zabawki, albo z piankowymi klockami. Jeśli mamy niewielką przestrzeń do dyspozycji, możemy zastąpić ten pomysł zjeżdżalnią połączoną z domkiem. Te są dostępne w wielu wariantach i rozmiarach, dlatego łatwo je dopasować nawet do niewielkiego pokoju.

Jeśli twoje dziecko jet już starsze, możesz również pomyśleć o zjeżdżalni z zakręconym torem. Dzięki niemu dziecko na pewno szybko nie znudzi się zabawą, a emocji prędko mu nie zabraknie.

Nie kupuj jednak sprzętu na wyrost, w pogoni za zapewnieniem dziecku adrenaliny, ponieważ to może skończyć się źle. Dopasuj zjeżdżalnię do wzrostu, wieku i sprawności fizycznej dziecka. Upewnij się, że jest ona wykonana z bezpiecznych, solidnych, stabilnych i trwałych materiałów.

 

Najnowsze artykuły

Profesjonalny doradca kredytowy jest na wagę złota Badania pokazują, że Przybywa osób, które na co dzień...
Koronawirus: środa bez nowych zakażeń Mimo dużej liczby nowych przypadków koronawirusa w Polsce,...
Jakie są konsekwencje niezłożenia deklaracji na podatek od środków transportowych? Podatek od środków transportowych to opłata dotycząca właś...
Prawie 1,5 mln zł na zagospodarowanie brzegów Pilicy Już wkrótce brzegi Pilicy zostaną zagospodarowane. Powstan...
Koronawirus: sanepid informuje o zgonach z marca i kwietnia We wtorkowym komunikacie sanepid w Grójcu poinformował o...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Freiburg 1350 euro
Pielęgniarka lub doświadczona opiekunka... "Pielęgniarka lub doświadczona opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Geiselhöring, Niederbayer
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Frankfurt am Main 1500 euro ...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 76307 Karlsbad

Firmy z Grójca i okolic

Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.