Zmarł Paweł Pajewski - dyrektor szkoły w Mogielnicy, sportowiec i trener

24 stycznia 2023; 17:29

Grojec24.net

Paweł Pajewski (fot. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy) Paweł Pajewski (fot. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy)

W wieku zaledwie 45 lat po ciężkiej chorobie zmarł Paweł Pajewski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogielnicy.

Paweł Pajewski w przeszłości był czynnym sportowcem i trenerem. Grał w piłkę nożną i siatkówkę. Prowadzona przez niego drużyna siatkarzy Mogielanki Mogielnica wywalczyła awans do III ligi.

Gdy miał 40 lat usłyszał od lekarza, żeby zaczął porządkować swoje sprawy, bo zostały mu może dwa lata życia. O swojej chorobie nowotworowej opowiedział w obszernym wywiadzie dla portalu poradnikzdrowie.pl w cyklu #OnkoHero.

- W marcu 2020 roku zdiagnozowano u mnie nowotwór na płucu, guz miał 4 centymetry. Profesor Tadeusz Orłowski, który mnie konsultował nakazał jednak dalszą diagnostykę, bo uważał  - i słusznie, że jest to przerzut. Na podstawie badania USG rozpoznano nowotwór na nerce, który miał 12 centymetrów. Zostałem zakwalifikowany do natychmiastowej, radykalnej operacji usunięcia nerki - mówił w kwietniu 2022 roku w wywiadzie dla portalu poradnikzdrowie.pl.

Mimo bólu związanego z chorobą nie zrezygnował z pracy zawodowej w szkole. - Nie korzystam ze zwolnień, nie staram się o grupę inwalidzką czy rentę. Pracuję dlatego, że czuję się dobrze i uważam, że i tak o tym wszystkim tak naprawdę decyduje głowa. I nie chodzi o to, że po dwóch latach rżnę cwaniaka czy bohatera, bo nie jestem ani jednym, ani drugim - podkreślał w wywiadzie.

We wtorek tragiczną informację o śmierci Pawła Pajewskiego przekazał w mediach społecznościowych Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy.

- Dla uczniów naszej szkoły - Wicedyrektor, Nauczyciel wychowania fizycznego, dla wielu Wzór do naśladowania. Dla nauczycieli i pracowników ZSO - Dyrektor, Kolega, w wielu przypadkach Przyjaciel. Dla Bliskich - Syn, Mąż, Tata - napisano.

- Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek o niespożytej energii, pełen pasji do sportu, zaangażowany w życie naszej szkoły - dodano.


Pogrzeb Pawła Pajewskiego odbędzie się w piątek 27 stycznia o godz. 12:00 w kościele w Mogielnicy.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Planowane wyłączenia prądu Publikujemy listę miejscowości w powiecie grójeckim, w któ...
Gloria Victis. Powstanie Styczniowe - 160. ocznica zrywu – wystawa plenerowa Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wystaw...
Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Laur Jabłoni Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W. S. Laskowskiego...
Mecz towarzyski: Mazowsze Grójec – LKS Osuchów 4:1 Od przekonującego zwycięstwa 4:1 (1:1) nad LKS Osuchów seri...
Policja: "szeryf" na krajowej siódemce w Tarczynie (VIDEO!) 43-letni kierowca osobowej skody wyprzedził ciężarówkę z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.