Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

"Znicz 2016" - w trosce o bezpieczeństwo

26 października 2016; 14:30

Grojec24.net

0 komentarzy

Znicze. Znicze.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, od 28 października rozpoczyna się Akcja „ZNICZ 2016”. Działania Policji, służb drogowych i miejskich potrwają do 2 listopada. Wiążą się one ze wzmożonym i uciążliwym ruchem na drogach, a szczególnie w rejonach cmentarzy oraz czy na trasach wjazdowych i wyjazdowych z miejscowości.

News will be here

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przypominają podstawowe zasady zachowania się kierowców podróżujących w tym czasie po polskich drogach:

- należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy o wcześniej zapadającym zmroku.

- sprawdzić stan techniczny pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę.

- szczególną uwagę zwracać na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu. Stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem ręcznie.

Jeżeli zdecydujemy się na jazdę samochodem korzystajmy tylko z wyznaczonych parkingów, a w samochodzie nie pozostawiajmy w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy czy biżuterii. Złodzieje będą chcieli wykorzystać panujący ruch i tłok, aby nas okraść.

Aby w tych dniach nie paść ofiarą pospolitych przestępstw zwróćmy uwagę na swoje rzeczy osobiste i pozostawione bez nadzoru mieszkania:

- zwracajmy baczną uwagę na nasze torebki czy siatki – bagaż pozostawiony bez opieki nawet na krótki czas szybko może "zmienić" właściciela.

- nie pozostawiajmy w zaparkowanym samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy tym natychmiast Policję, nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.

- wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby pamiętajmy o dokładnym pozamykaniu drzwi i okien. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego mieszkania podczas naszej nieobecności. W przypadku, kiedy mimo wszystko dojdzie do włamania, pamiętajmy żeby nie robić w mieszkaniu żadnych porządków - w ten sposób możemy zatrzeć ślady należące do złodziei. Jak najszybciej zadzwońmy na policję.

- uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

Przypominamy że w dniach 31 października w godz. 18-22, 1 listopada w godz. 8-22 będzie obowiązywało ograniczenie w ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie ciężaru powyżej 12 t.

Wszystkie służby w tych dniach będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się na cmentarze, pomogą bezpiecznie wrócić do domu. Liczymy jednocześnie na Państwa zrozumienie i pomoc.

/AW

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.