Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie

30 listopada 2023; 10:32

Informacja prasowa

7 komentarzy

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż na całym obszarze Gminy Grójec (obejmującym wszystkie obszary wiejskie z wyłączeniem miejscowości Załącze) zaopatrywanym ze Stacji Uzdatniania Wody: Kośmin, Uleniec i Kociszew woda spełnia parametry wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi zgodnie z obowiązującymi przepisami.

News will be here

Polecamy

Ponadto poinformowano, że obszar miasta Grójca jest zaopatrywany z następujących Stacji Uzdatniania Wody: Lewiczyńska, Zdrojowa, Starostokowa (Stokowa 2).

W wyniku przeprowadzonych badań wody pitnej przeznaczonej do spożycia przez ludzi w dniu 22.11.2023r. stwierdzono w pobranej próbce z ujęcia Starostokowa (Stokowa 2) przekroczenie dopuszczalnej liczby bakterii grupy coli – 1 jtk/100 ml wody – najwyższa dopuszczalna wartość 0 jtk/100 ml wody.

W komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 24.11.2023 r. woda przeznaczona dla ludzi zasilanych ze SUW Starostokowa (Stokowa 2) warunkowo nadaje się do spożycia (woda może być używana do spożycia po przegotowaniu).

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu podał, że ze SUW Starostokowa (Stokowa 2) są zaopatrywane następujące obszary wzdłuż ulic: Mszczonowska, Mogielnicka,  Osiedle Targowica, Willowa, Wilczogórska, cz. wsi Załącze, Ogrodowa, Bagno, ulica Lewiczyńska do Drogowców, Pocztowa, Krótka, Plac Wolności, Kościelna, Armii Krajowej, Piotra Skargi, Szpitalna, Poświętne.

W dniu 29.11.2023 r. zostały ponownie pobrane próbki wody pod względem bakteriologicznym do badań. W/w sprawie w dniu  01.12.2023r. około  godz. 14:00 będzie zamieszczony komunikat o jakości wody w danym rejonie miasta.

TAGI:

Komentarze (7):

Bbbb; 30 listopada 2023, 11:00

Komunikat na czasie.. tydzień po wykryciu.. żenada.. tak nie traktuje się ludzi

Do Bbbb; 30 listopada 2023, 11:57

Nie panikujmy.
Komunikat wydała PSEE. W nim jest wszystko na daną chwilę. Poziom 1 jtk jest na granicy błędu pomiaru. W Drwalewie było ponad 100 jtk.

obywatelski; 30 listopada 2023, 17:32

Każda infrastruktura tego typu jest krytyczna. W mieście gorzej, ale na wsiach warto zaopatrywać się w niezależne źródło wody. A co niektórzy wręcz domagaliby się kanalizacji, wodociągów. A ile można przez to zdziałać. Choćby taka wojna biologiczna - wpuścić bakterię i już kłopoty.
Niekoniecznie to wina w/w instytucji.
Może komuś zależało, aby woda zeszła z magazynów (np. hurtownie, sklepy).
Może być też tak, że przy gorszej akcji tego typu, dowiozą beczkowozami, ale ryzyko, że jakąś 'przyrządzoną'.
Mając np. DNA populacji na określonym obszarze można pod konkretnych ludzi coś 'odpalić' >np. bronie etniczne. A ostatnio mieliśmy 'wyciek' ALAB...
Może taki komunikat, żeby ludzie oszczędzili wodę, choć parę dni.
Wersji śledczych, jak przy każdej sprawie, można namnożyć.

obywatelski; 30 listopada 2023, 20:40

Badanie reakcji, podejmowanych kroków, obserwowanie reakcji.
Ekoterroryzm.
Ciekawostka, w USA np. włamali się (hakerzy że) do infrastruktury wodociągu. Hasło do sterownika było banalne. Bez np. John the Ripper-a by się obeszło. Chyba...1111
To kolejny przykład na bezmyślne brnięcie w te całe systemy cyfryzacji. Wszystko można zhakować w takim Matrixie.
A słyszymy o planach transhumanizmu - czipy, nanoczipy. Na kimś to 'musiano' testować, skoro tak otwarcie padają na masową skalę propozycje.
Scientyzm i relatywizm.

...; 30 listopada 2023, 21:20

Tyle czasu nas truli tą bakterią coli a teraz łaskawie zawiadamiają. Jak wiatr to co rusz komunikaty a jak ludzie się zatrują to kto by się przejmował!!

obywatelski; 1 grudnia 2023, 16:36

Kontinuum hipotez:
Atak na instytucję, kierownictwo, żeby np. zarzucić nieudolność, złe zarządzanie itp.
Działanie dyscyplinujące – żeby byli gotowi na podobne akcje.
Znaczenie poszczególnych lokalizacji obejmujących zasięgiem zdarzenie.
Komuś (komu) mogło zależeć na paralizu tych lokalizacji, samej 'firmy'.
'Napędzenie' chorych w zw. z tym do placówek służby zdrowia. Może cel sparaliżowanie służby zdrowia poprzez nagły wzrost podchorowanych w wyniku tego.
Może Sanepidu. Może celem sparaliżowania działań, albo wykazania się w działaniu, pobrania jakiś wymazów i zbudowania bazy danych z tego czy tp.

Spolecznik na emeryturze; 2 grudnia 2023, 09:10

Pierwszy komunikat PSSE był niewłaściwie sformułowany. Zagrożenia nie było - 1 jtk pomiar na granicy błędu.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024. Specjalna oferta reklamy - Grójec i Powiat Grójecki W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi portal...
Grójecka Policja: jazda motocyklem i quadem po lesie jest zabroniona! Grójeccy policjanci przypominają kierowcom quadów i...
Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.