Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Zwłoki psów, pętle do wieszania, krew na ścianach. Makabryczne odkrycie w Tarczynie

21 marca 2021; 12:50

Grojec24.net

8 komentarzy

Fot. OTOZ Inspektorat Fot. OTOZ Inspektorat

W jednym z domów na terenie Tarczyna miała miejsce wstrząsająca interwencja OTOZ Animals Warszawa, Fundacji Zwierzokracja, Futrzaki policji i straży pożarnej. Znaleziono szczątki martwych psów, pętle do wieszania zwierząt i ślady krwi. Uratowano także kilka żywych zwierząt, które przeżyły piekło - informuje portal warszawawpigulce.pl.

News will be here

Na numer lokalnej aktywistki i vice prezesa Fundacji Zwierzokracji Pauliny Borasińskiej zadzwonił prezes jednej z największych tarczyńskich spółdzielni. Miał prośbę o zabezpieczenie kota po starszej kobiecie, która kilka dni wcześniej została w stanie krytycznym zabrana do szpitala. To, co było później przedstawiciele fundacji określili słowami „nie do opisania”.„Teren posesji to jeden wielki śmietnik. Na zewnątrz 3 nieduże psy z widocznymi śladami wieloletnich zaniedbań, wygłodniałe bez sił” – opisuje Zwierzokracja – „Nikt nie widział pani T. przynajmniej od tygodnia. Ludzie karmili psy. Śmierdzi padliną. W wybitym oknie na piętrze widzimy psa, który nie ma siły szczekać. Sąsiedzi chcieli jej pomóc – straszyła ich paragrafami. Od wielu lat na terenie nieruchomości znajdowały się zwierzęta. Były interwencje służb, zwierzęta jej wcześniej odbierano.

Jedziemy na komisariat poprosić o asystę policji, żeby móc wejść na teren. Uruchamiamy kontakty i ściągamy warszawski OTOZ, pozostajemy na linii z fundacja Futrzaki. Przyjeżdża patrol. Na teren posesji przez płot przechodzą inspektorzy OTOZu. Okazuje się że w drzwiach są klucze.

Zaraz po wejściu do domu OTOZ znajduje zwłoki martwego szczeniaka owczarka niemieckiego. Nie wiemy kiedy pies odszedł, z oględzin wynika, że na pewno był zagłodzony.

W środku dramat nie do opisania ściany i podłoga pokryte odchodami oraz krwią. Wszędzie śmieci i wszechobecny smród. Zaczyna się szukanie żywych lub martwych zwierząt. Znajdujemy żywego bardzo wygłodzonego psa. Po pierwszych oględzinach inspektorzy wychodzą do policji oraz do nas i informują, że muszą uruchomić procedurę. Psy trzeba zabrać natychmiast. Wracają i dokonują dalszych oględzin. W piwnicy kolejne zwłoki zagłodzonego psa oraz „sala tortur”. Z sufitu zwisają sznury z powiązanymi pętlami, w workach znajdujemy nieprawdopodobna ilość kości zwierząt. Wszędzie zaschnięta krew.

Na miejsce zostaje wezwana straż pożarna. By umożliwić zabranie zwierząt trzeba przeciąć kłódkę do bramy i odsunąć sterty śmieci. Po 22 przyjeżdżają technicy policyjni. Na ich twarzach widać szok.

Udało się uratować 4 żyjące psy i jednego kota. Zabrane zwierzęta są w fatalnej kondycji. W przypadku jednego dokonujemy kolejnego, makabrycznego odkrycia – ma poprzecinane wzdłuż uszy”.Nadkom. Jarosław Sawicki z piaseczyńskiej policji potwierdza, że taka interwencja miała miejsce. Na razie nie chce wypowiadać się na temat ewentualnych zarzutów. W sprawie zostanie wszczęte postępowanie - podaje warszawawpigulce.pl.

TAGI:

Komentarze (8):

.; 21 marca 2021, 13:29

Straszna babunia?? Serio na takie coś to powinny być przepisy do trybu doraźnego!!

ada; 21 marca 2021, 17:32

rola policji? Od wielu lat na terenie nieruchomości znajdowały się zwierzęta. Były interwencje służb, zwierzęta jej wcześniej odbierano.
fundacja Zwierzokracja - opis z ich strony-> Jedziemy na komisariat poprosić o asystę policji, żeby móc wejść na teren. Dyżurny informuje, że za chwilę podjedzie patrol. Wracamy pod dom, karmimy psy. Przyjeżdża patrol. Dochodzi do wymiany zdań. Wg funkcjonariuszy nie ma podstaw do interwencji. Stwierdzają, że skoro jesteśmy organizacja zwierzeca to możemy karmić psy przez płot. Argumentacja, że w domu przebywają zwierzęta - nie wiemy w jakim stanie i liczbie, nie trafia, patrol odjeżdża.
20 marca godziny 11-18 uruchamiamy kontakty i ściągamy warszawski OTOZ, pozostajemy na linii z fundacja Futrzaki. Cały czas stoimy na ulicy pod domem.
Pies w domu przestaje szczekać i się pokazywać.
Godz ok 18 Inspektor OTOZu po raz drugi prosi o asystę policji. Przyjeżdża ten sam patrol negatywnie nastawiony. Legitymuje inspektorów z OTOZu do wolontariuszy Fundacji Zwierzokracja odnoszą się w sposób opryskliwy, każą nam się usunąć z miejsca. Na teren posesji przez płot przechodzą inspektorzy OTOZu...

Barabasz; 22 marca 2021, 10:10

Wystawić starą zołzę na publiczną kamionkę

Bo....; 22 marca 2021, 10:43

Policja ma teraz inne cele.

zdzich; 22 marca 2021, 11:22

Takich pseudo milicjantów powinno się z miejsca wydalić ze służby i pozbawić możliwości pracy w policji.

Ktos666; 22 marca 2021, 12:31

Bo milicja musi pilnować domu Kaczyńskiego. Polska policja to wstyd dla Polski.

Witek; 22 marca 2021, 14:48

To nie milicja bo nie mamy PRL _u i mamy
policję .Ktoś pastwił się nad zwierzakami i to jest problem a nie osoba Kaczynskiego.Skala
tego barbrzyństwa jest szokujaca.Szkoda,że
sygnały nie byly poddawane wnikliwej kontroli.

Ktoś; 22 marca 2021, 20:16

Z artykułu wynika, że proceder trwał latami i były zgłaszane problemy. Teraz ktoś powinien ponieść konsekwencje olania tematu !! Dla wielu ludzi zwierzęta się nie liczą i lekceważą zgłoszenia. Strach pomyśleć, że może są gdzieś indziej podobne domy

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.