Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Zwyżki oc w nowym roku - jak się bronić?

27 grudnia 2016; 10:03

Informacja prasowa

Tęsknisz za niskimi cenami ubezpieczenia OC? Nie pozostaje Ci nic innego jak pogodzić się z nimi – szanse, że będą się zmniejszać, są bowiem znikome. Wszystko wskazuje na to, że składki OC nie przestaną rosnąć w nowym roku i będą kontynuować niekorzystny dla kierowców trend z ostatnich miesięcy. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na obronę przed wyższą składką OC.

News will be here

Dopisanie do ubezpieczenia

Stwierdzenie, że najwięcej za polisę OC płacą młodzi i niedoświadczeni kierowcy, którzy dopiero zaczynają przygodę z własnym autem i nie mieli jeszcze okazji do wypracowania zniżek, nie jest żadnym odkryciem. Ich ubezpieczenie często jest nawet 2 razy droższe niż w przypadku osób z wieloletnim stażem za kółkiem.

Jeżeli młody kierowca liczy na stosunkowo tanie OC w nowym roku, nie pozostaje mu nic innego, jak tylko dopisać do ubezpieczenia drugiego kierowcę, który dysponuje dużymi zniżkami. Co ważne, nie musi być to osoba spokrewniona. W ten sposób można obniżyć cenę OC nawet kilkukrotnie w stosunku do pierwotnej wyceny dla młodego kierowcy.

Przeprowadzka

Cena OC od zależy od wielu czynników związanych zarówno z pojazdem, jak i samym właścicielem. Jednym z nich jest miejsce zameldowania, które może obniżać lub podwyższać składkę na obowiązkowe ubezpieczenie. Ostateczna kwota wynika wszakże z teoretycznego prawdopodobieństwa powstania szkody – im ono większe, tym wyższą składkę płaci kierowca.

Z tego względu fakt zamieszkania w ruchliwej dzielnicy lub przy niebezpiecznej drodze, gdzie często dochodzi do kolizji czy stłuczek, często skutkuje wyższą ceną OC. Z kolei ktoś, kto mieszka na odludnej wsi, gdzie panuje mały ruch, i rzadko udaje się do miasta, może spodziewać się niższych składek. Jeżeli więc zależy Ci na tanim ubezpieczeniu, pomyśl o przemeldowaniu się z dużej miejscowości do niewielkiego miasteczka lub na wieś.

Znalezienie najtańszej oferty

Umiejętne znalezienie optymalnej, czyli najkorzystniejszej cenowo oferty ubezpieczenia będzie szczególnie istotne w nowym roku. Różnice pomiędzy wysokością składek w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych są tak duże, że bez porównania ich między sobą można narazić się na znacznie wyższe koszty. Istnieje ryzyko, że wybierając pierwszą lepszą ofertę, zapłacisz nawet o 1000 zł więcej, niż gdybyś skorzystał z usług konkurencyjnej firmy!

Jak wobec tego najlepiej odnaleźć się w gąszczu promocji, przecen, rabatów i upustów? Łatwe i szybkie zestawienie cen OC wyliczonych na podstawie indywidualnych kryteriów podanych przez kierowcę oferuje strona najtaniejuagenta.pl – zajrzyj na nią, jeżeli chcesz kupić lub przedłużyć obowiązkowe ubezpieczenie. Wybierając najtańszą ofertę, skutecznie zrekompensujesz sobie podwyżki, które zapewne czekają kierowców w nowym roku.

 

Najnowsze artykuły

Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.