Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

17. Festiwal Pieśni Sakralnej

25 maja 2016; 07:36

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy

W piątek, 20 maja 2016, odbył się w Grójcu ogólnopolski 17. Festiwal Pieśni Sakralnej, organizowany był przez Paulę Pietrzak i Piotra Pękackiego oraz zespół Fletnia Pana. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Grójeckiego, a jego głównym sponsorem był Powiat Grójecki.

News will be here

Z całej Polski zjechali się do Grójca muzycy - soliści, zespoły i chóry, wykonujący muzykę religijną i sakralną. Blisko 400 osób stanęło na scenie w kościele Miłosierdzia Bożego, aby zaprezentować swoje umiejętności i zawalczyć o Grand Prix Festiwalu, czyli Złotą Harfę. Od samego rana z kościoła słychać było śpiew – najpierw dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, zespołów dziecięcych, a później solistów z gimnazjum oraz starszych. Wieczorem scenę zajęły zespoły starsze oraz chóry. Festiwal gościł zespoły m. in. z Warszawy, Wrocławia, Polkowic, Miedzierzy, czy Białegostoku, w tym Chór Tibi Domine pod kierownictwem Justyny Pakulak oraz Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy pod batutą Michała Sławeckiego. Występy uczestników oceniało profesjonalne jury, w którym zasiadała m. in. Katarzyna Goszcz – wokalistka i redaktorka Radia Warszawa oraz Aleksandra Kopp – chórmistrz i dyrygent Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze".Decyzją jurorów, Grand Prix 17. Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu – Złota Harfa, została przekazana najlepszemu wykonawcy ten edycji Festiwalu – Chórowi Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który został tym samym po raz drugi laureatem Grand Prix festiwalu w Grójcu. Nagrodę w imieniu Powiatu Grójeckiego wręczył p. Michał Pruś.Festiwal oprócz możliwości sprawdzenia swoich umiejętności, dawał też możliwość integracji z innymi uczestnikami. Przez cały dzień na terenie parafii Miłosierdzia Bożego można było zobaczyć tańce, wspólne śpiewy i zabawy integracyjne, a po zakończeniu Festiwalu jeszcze przez długie godziny nie cichły rozmowy i dyskusje uczestników. Pozytywne wypowiedzi na temat wyjątkowego, niezwykle otwartego i przyjaznego charakteru grójeckiego Festiwalu Pieśni Sakralnej przeczytać można w mediach społecznościowych, a reportaż z 17. Festiwalu Pieśni Sakralnej pojawił się nawet w Telewizji Polskiej. Organizatorzy mają nadzieję na dalszy rozwój tego ogólnopolskiego wydarzenia, które jest doskonałą reklamą dla naszego miasta i powiatu. Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny, 18. Festiwal Pieśni Sakralnej!

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.