7 przypadków koronawirusa w Grójcu

22 marca 2020; 14:21

Grojec24.net

34 komentarze

Na chwilę obecną w szpitalu w Grójcu potwierdzonych jest 7 przypadków koronawirusa: lekarz-ratownik medyczny, 4 pielęgniarki oddziału wewnętrznego, a także dwóch lekarzy z oddziału wewnętrznego w tym ordynator - informuje "Jabłonka".

Szpital czeka cały czas na wyniki 19 próbek pobranych od pacjentów jeszcze w środę. - Chcielibyśmy sprawdzić wszystkich pacjentów, ale ogromny problem jest z testami - mówi "Jabłonce" starosta grójecki, Krzysztof Ambroziak. - Próbki pobierane mają być od osób, które mają już objawy i trafiają do szpitali zakaźnych. Taki system nam nie pomaga - dodaje.

Gazeta podaje, że jutro do południa władze podejmą decyzję w sprawie dalszego funkcjonowania PCM Grójec.

Starosta w rozmowie z gazetą odniósł się też do wpisu, jaki w niedzielę wywołał burzę w mediach społecznościowych:Ambroziak potwierdził w rozmowie z "Jabłonką" informację, że pacjent ten - leczony w kierunku onkologicznym - przebywał na oddziale wewnętrznym grójeckiego szpitala. W chwili otrzymania pozytywnych wyników dwóch lekarzy, natychmiast poinformowano o tym pacjentów pobierając od nich próbki do badań.

- Teraz zmieniły się odgórne zalecenia i nawet pacjenci z dodatnimi wynikami, a bez objawów mogą przebywać w domach - informuje Ambroziak. - Jest to straszne, ale tak mamy postępować. Pacjentom daliśmy wybór i wspomniany mężczyzna zdecydował o powrocie do domu. Na chwilę obecną nie mamy informacji, czy mężczyzna ten miał dodatni wynik pod kątem koronawirusa.

W niedzielę Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu wstrzymało przyjęcia pacjentów na oddziały: ginekologiczno-położniczy, noworodkowy i wewnętrzny.

TAGI:

Komentarze (34):

INDOR; 22 marca 2020, 14:26

Przecież to jakiś skandal!!!!!!
Czy to oznacza że każdy pacjent który zachoruje na koronawirusa musi umrzeć?
Dlaczego nie uratowano kierowcy PKS !!!
Przecież to młody facet. paracetamolem chcecie to leczyć?
Co lekarze robili na studiach - imprezowali?

xax; 22 marca 2020, 14:36

Ludzie powinni zrozumieć jedno, to nie zależy od lekarzy! Nie ma na to lekarstwa.. brakuje testów, ludzie mogą chodzić z tym bez objawów kilka dni nawet nic nie podejrzewając. Tu nie ma winnych.. A najgorsze jest tylko przed nami.

mico; 22 marca 2020, 14:49

To nie skandal tylko pandemia. Na tym ona właśnie polega. Dużo chorych, mało sprzętu do leczenia. Do tego na pierwszej linii frontu są właśnie lekarze. Jak zachorują to pierwsza linia frontu się kurczy. A drugiej linii frontu nie ma. Przecież fryzjer nie zacznie leczyć. Poza tym jak chcesz leczyć coś na co jeszcze nie ma lekarstwa? Czarami? To że ktoś wyzdrowiał to nie dlatego że podano mu specjalistyczne leki, ale dlatego że OGÓLNE leki akurat coś zdziałały. A nie musiały zadziałać.
Dlatego tak ważne jest zapobieganie czyli kwarantanna. Bo gdyby na koronowirusa była szczepionka dostępna w każdej aptece czy spożywczaku to tematu by przecież nie było - prawda? Ale szczepionki nie ma więc lepiej nie zachorować. A skoro są ludzie którzy choruja na własne życzenie to do nich miej pretensje że blokują sloty w szpitalach dla innych osób którzy nie chcieli zachorować a zachorowali i potrzebują pomocy. Osoby które złamią kwarantannę powinny mieć sądowy zakaz leczenia.

Archi; 22 marca 2020, 14:50

Gdzie jest sanepid w Grójcu ? To już żenada ludzie którzy mieli kontakt z osobami chorymi dalej zarażają innych i swoje rodziny.Czy ktoś w ogóle nad tą sytuacją panuje?

Prawda; 22 marca 2020, 14:55

Dlatego trzeba siedziec w domach, zeby tego nie roznosic,nie łapać, powinno byc wszystko pozamykane jakby byla wojna nikt by nie pytal i nie patrzyl czy sklep otwarty a to jest tez wojna tylko epidemiologiczna!na minimum tydzien zamknac wszystko siedziec w domach i prawdopodobnie by pomoglo, a za wyjscia z domu surowe kary!

Gość ; 22 marca 2020, 14:59

Do INDOR gość miał cukrzycę

ciekawski; 22 marca 2020, 15:53

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Gdzie dzialania; 22 marca 2020, 16:18

Gdzie jest Straż Miejska czemu nie ma komunikatów przez głośniki że siedzieć na dupie bo będziecie 2 metry pod ziemia

Do Prezesa SM; 22 marca 2020, 16:20

Dlaczego place zabaw są otwarte

zaniepokojna; 22 marca 2020, 16:25

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Grójec ; 22 marca 2020, 16:58

Jak czytam to wszystko to nasuwa się odpowiedź. Zachorujesz to zostajesz w domu i tam umierasz. Nikt Ci nie pomoże. A media i rząd tylko gadają i gadają i nic z tego nie ma. Brak lekarstw ludzi do leczenia i sprzętu tzn maseczek kombinezonów itd. Z przykrością stwierdzam że jesteśmy zdani wyłącznie na siebie i albo się uda albo nie i trzeba będzie się zabierać z tego świata.

artykuł - wnioski przykre; 22 marca 2020, 17:45

Polecam przeczytać: Czy pracownik może odmówić przyjścia do pracy w obawie przed koronawirusem?

https://www.infor.pl/prawo/praca/pracownik/3630307,Czy-pracownik-moze-odmowic-przyjscia-do-pracy-w-obawie-przed-koronawirusem.html

Skoro Szpital czeka kilka dni na wyniki 19 próbek pobranych od pacjentów.

Kto jest odpowiedzialny za sytuację, w której ZOZ jest pozostawiony sam sobie. Cztery dni na wyniki testów ?!!!

P; 22 marca 2020, 18:39

Wprowadzić stan wyjatkowy, pozamykać wszystko...zakaz wychodzenia z domu chorym i zdrowym...godzina policyjna.. ścisłe godziny do zrobienia podstawowych zakupów w spożywczym... Chyba już czas...bo ludzie kompletnie nic sobie z tego nie robią.

Alice; 22 marca 2020, 18:47

Panie starosto, szpital złamał procedury wypisując ludzi do domu. To ze w piatek jeszcze byly wypisy ..... wypisani rozniosą wirusa na wiele innych osób. To skandal i sprawa dla prokuratury! Mam nadzieje, że wszyscy za to odpowiedzialni poniosą konsekwencje. Ten szpital od lat uchodził za umieralnię, a teraz to już nawet nie wiem jak to nazwać

Jerry; 22 marca 2020, 18:52

Pielęgniarki i lekarze z naszych wspaniałych dwóch szpitali padli ofiarą swojego podejścia. Rutyna i lekceważenie zagrożenia i dopiero jak strach w oczy zajrzał to panika i biadolenie.

Anka; 22 marca 2020, 19:05

Czytam i nie wierzę, od kiedy to rząd kupuje maseczki dla szpitali i zatrudnia lekarzy? To od czego jest zarząd szpitala i organ prowadzący czyli starostwo? To może trzeba pogonić to całe towarzystwo!

Arcyszaman; 22 marca 2020, 21:18

Mnie boli tylko jedno. Ze wśród nas są hieny cmentarne , które wykorzystują obecna sytuacje do szybkiego wzbogacenia.W internecie aż 90 % ogłoszeń na jednym z popularnych portali to ogłoszenia o sprzedaży - środków ochrony. ( maski , zele , rękawiczki , itd. itp. ) dla przykładu : cwaniak z Nadarzyna sprzedaje aż 12 palet - tj. ponad 1000 kartonów po 12 butelek , 1 l płynów dezynfekcyjnych po 65,oo zł za szt. kiedy to jeszcze miesiąc temu w hurcie kosztował 8,o zł. za 1 butelkę. Takich powinno się wsadzać bez wyroku na min. 3 m-ce oczywiście konfiskując mienie w całości na leczenie i walkę z Korona wirusem. To chore , ze takie bydlaki ( nie ubliżając zwierzętom ) zerują na ludzkim nieszczęściu.

MK; 22 marca 2020, 21:21

Czy stacja sanitarno-epidemiologiczna wyda zalecenia dla osób które miały kontakt ze szpitalem i lekarzami w tym czasie ?
Nie mogę znależć żadnego komunikatu na ten temat?
Czy Ktoś zareaguje w tym niebezpiecznym temacie ?

Grójec; 22 marca 2020, 21:26

A tak się cieszyliśmy że już wiosna idzie,....

Gość; 22 marca 2020, 21:39

Żal personelu medycznego, pielęgniarek,lekarzy, miejmy nadzieję, że bez uszczerbku dla zdrowia pokonają zakażenie.

aro; 22 marca 2020, 22:55

Zamiast ta zarazem ściągają z UK odblokowali by aliexpress tam maski i kombinezony sa

Ziki; 22 marca 2020, 23:24

Sanepid ma to gdzieś, niestety ale u nas będzie niedługo 2ga Lombardia. W ferrero już jest jeden przypadek korony, czy ktoś ma kwarantannę? NIE!!!! Zamknęli jeden dział na tydzień i tyle. Gospodarka i tak już wróciła do końca lat 90tych, powinno się zamknąć wszystko oprócz tego co niezbędne do życia i tyle, opanować to i zacząć powoli żyć normalnie.

Mieszkaniec Grójca; 22 marca 2020, 23:45

Z tym zarażaniem to powinna dupę ruszyć prokuratura i policja,z tego co słyszałem to pewnych zakażeń można było uniknąć.Jakis lekarz w Grójcu podobno prywatnie przyjmował z gorączką i się okazało że ma to cudo.

Przerażona; 23 marca 2020, 07:44

Może wszyscy mieszkańcy Grójca powinni zalać mailami starostwo z pytaniami o wypisanych zarażonych, o kroki jakie podjęli i kto odpowie za szerzenie pandemii w Grójcu. Może trzeba zainteresować tym media jak było w przypadku Nowego Miasta, bo inaczej nic nie zrobią. Chociaż w Nowym Mieście też zamietli problem pod dywan, bo nikt nie wspomniał ile osób z pacjentów pozarazalo kolejne osoby. Ja jestem przerażona i pewnie większość mieszkańców tak samo, przecież to małe miasto a zarażonych cała masa.

aga; 23 marca 2020, 08:00

Mój tata był wypisany ze szpitala, oddział wewnętrzny z gorączką w piątek (20.03. od. godz 16-17). Następnie tego samego dnia wieczorem ok. 20.00 siostra wzywała karetkę z zakaźnego w Radomiu.Przyjechała specjalna jednostka został zabrany.
Testy na obecność koronawirusa pobrane były albo 19/03 albo 20/03. Wyniki testu w niedzielę. Test pozytywny. Tata jest z grupy tzw. podwyższonego ryzyka.Aktualnie znajduje się w izolatce.
Dlaczego szpital w tej sytuacji kieruje pacjenta do domu gdzie zaraża (najprawdopodobniej) pozostałych domowników, zamiast w tej sytuacji skierować pacjenta od razu na oddział zakaźny ?(gdzie jego objawy w momencie już wypisu wskazują na duże prawdopodobieństwo wystąpienia koronawirusa?)

Do MK; 23 marca 2020, 08:05

Sanepid nie za bardzo się tym interesuje. Jedyne co może zrobić, to zebrać dane od człowieka, który miał kontakt z którymś z lekarzy. I to wszystko. Nikt z sanepidu nie potwierdził, ze lekarz jest chory i nie objął kwarantanną pacjentów. Niestety czas tu gra na niekorzyść, obudzą się jak będzie za późno.

Ktos; 23 marca 2020, 09:30

Jak kur... Mam siedziec w domu jak muszę iść do pracy!!!! Duże firmy mają to gdzieś. Dyrektor i administracja siedzi w domach a my zwykli robole nie mamy wyjścia! Na 24h przyjeżdża 150 kierowców albo i więcej! Mowa tu o browarze Warka. Mamy rodziny dzieci...

Krewny pacjenta ; 23 marca 2020, 10:32

Ratujcie tych ludzi w szpitalu. Personel i pacjentów. Mówmy prawdę. Mieć tego wirusa, to nie wyrok, ani wstyd. Większość przechodzi dobrze. Liczy się informacja. Mówcie prawdę! Lepiej zapobiegać, mówić ludziom jak jest. Zakłamanie nas może zabić. Pieniądze dla szpitala błagam. Tam jest mój krewny! Nie wiadomo kto następny! Proszę o mądre decyzje ! Egzamin z człowieczeństwa!

zasmucony; 23 marca 2020, 12:02

To właśnie oszustwo tvp: nikt nie umiera na koronawirusa tylko choroby współistniejące np. 37-letnia kobieta z powodu cięcia cesarskiego a teraz ten pan na raka. Najgorsze jest to, że źródłem zakażeń są pracownicy tzw. "służby zdrowia". Nie przestrzegają zaleceń sanepidu bo chęć zarobku jest większa. Gdzie etyka zawodowa państwo doktorkowie.

Ziuta15; 23 marca 2020, 15:29

Jak kur.... brakuje środków do leczenia, środków do ochrony!?!?!? Przecież tyle tysięcy dostaliśmy od Chińczyków, tyle pomocy z każdej strony - wczoraj pani KULCZYK przekazała 20 milionów na walkę z koroną wirusem. Przekazała na fundację " lekarze lekarzom na zakup diagnostycznego i ochronnego sprzętu medycznego, masek z filtrami N95, kombinezonów ochronnych, urządzeń do diagnostyki genetycznej real time PCR umożliwiających wykrycie zakażenia koroną wirusem. Wielkie dzięki JEJ za to.
Drugi BŁASZCZYKOWSKI - przekazał 400 tysięcy, Lewandowski, różne firmy też przekazują kasę na walkę z wirusem. Zewsząd płynie kasa, morze kasy - i gdzie te pieniądze??????? Pytam kurwa gdzie pieniądze. Mamy wzdychać, bo jakieś łajzy muszą napchać sobie kieszenie.
A ten pier....lony sługus - Du...da nic nie robi.
Tak czuję się Patriotką 😠🤮

obserwatorZ; 23 marca 2020, 15:37

Proszę nie kłamać na temat TVP. W przeciwieństwie do innych stacji informują rzetelnie na bieżąco. 2 przypadki to prawda.

Biurwa; 23 marca 2020, 15:46

Sanepid ma to wszystko w głębokim.... poszanowaniu. W FERRERO jest przypadek na przypadku i co słychać jak się dzwoni do sanepidu grójeckiego - "nie siejecie paniki"
A fabryka działa jak działała. Pani brygadzistka, której matka- pielęgniarka ze szpitala w Nowym Mieście ma koranawirusa i ojciec, u którego też stwierdzili tego syfa, pani brygadzistka normalnie pracuje nie była na żadnej kwarantannie.
Wielki dyrektor ma to wszystko głęboko w dupie. Nie można doprosić się maseczek bo nie chcą eskalować problemu, nie chcą wprowadzać paniki wśród pracowników - super.
Różne większe firmy zamknęły swoje zakłady, a FERRERO nie - przecież słodycze, to środki spożywcze pierwszej potrzeby. Po prostu extra.

Ktos; 23 marca 2020, 23:17

Dlaczego nie znamy danych lekarzy którzy są na kwarantannie??? A może chodziliśmy właśnie do nich ostatnio?!!! I tak właśnie się ta choroba rozprzestrzenia przez wasza nieudolność i wielkie tajemnice!!! Sanepid w Grójcu już dawno powinien być zamknięty!!! Jedyne co potrafią to chodzić po barach sklepach żeby mandatów nie wlepiac to brać kasę!!!! Jeżeli mieliśmy kontakt z lekarzami to trzeba sprawdzić czy ktoś inny nie roznosi tego gówna!!!

Ktos; 23 marca 2020, 23:25

Tak zamknąć wszystkie firmy a najbardziej i najszybciej te duże!!! Ferero faurecia browar warka pepsi raben. Zrobić godzinę policyjna i tyle dopuki to się nie skończy. CHCEMY ZYC I DAĆ ZYC INNYM!!!!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Burmistrz Nowego Miasta w RMF FM: To był szok Na początku to był wielki szok i wielkie przeżycie dla...
Koronawirus: apel proboszcza z Michalczewa Dwóch naszych Parafian z Michalczewa (Małe Lipie) jest zara...
Mazowieckie muzea online o tradycjach wielkanocnych Święta wielkanocne to wyjątkowy czas i najważniejsze święto...
Koronawirus: rekordowy przyrost zakażonych – znamy przyczynę Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grójcu poinformował we...
Uwaga, kolejna dezynfekcja w Grójcu! W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Kraty pomostowe Mostostal, stopnie... Od lat zapewniamy Państwu profesjonalną obsługę w zakresie dystrybucji...
Garmażeryjne Rewolucje Od 06.04.20 Garmażeryjne Rewolucje wznowiły produkcję. Zapraszamy na...
Alarmy Kamery Napędy Bram Domofony Montaż,serwis,rozbudowa systemów alarmowych,kamer,napędów do bram.
... Bezpieczny i niezawodny wybierasz metodę i termin płatności. W przypadku...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech...

Planowany termin wyjazdu: między 09.04 a 10.04.2020...

Firmy z Grójca i okolic

ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.