Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Anna German jakiej nie znacie…

7 marca 2016; 10:25

Grojec24.net

0 komentarzy

Unikalny koncert, w którym oprócz pięknych piosenek w wykonaniu Natalii Kovalenko - wybitnej sopranistki, posłuchamy ciekawych wspomnień i anegdot o współpracy z Anną German od świadka historii Andrzeja Płonczyńskiego – legendarnego polskiego akompaniatora.

News will be here

Andrzej Płonczyński to przede wszystkim współtwórca legendy Anny German. Podczas licznych turnee po byłym Związku Radzieckim, które upamiętniły Annę German jako ikonę rosyjskiej popkultury, był nie tylko jej akompaniatorem, ale również doradcą repertuarowym. Towarzyszył Annie German także podczas koncertów w Paryskiej Olimpii, gdzie za jego radą zdecydowała się śpiewać pieśni neapolitańskie i odniosła oszałamiający sukces. Ponadto występowali razem na bardzo wielu koncertach w Polsce.

ANDRZEJ PŁONCZYŃSKI - jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. To pianista wirtuoz, wielki talent muzyczny i interpretatorski, legendarny polski akompaniator. Od ponad 50 lat towarzyszy bądź towarzyszył przy fortepianie najwybitniejszym wykonawcom naszej estrady, takim jak: Anna German, Bernard Ładysz, Irena Santor, Jerzy Połomski, Halina Kunicka, Sława Przybylska, Wojciech Młynarski, Mieczysław Fogg, Rena Rolska i wielu innym. Od 37 lat przyjaźni się ze znanym polskim tenorem Bogusławem Morką, akompaniując mu na licznych koncertach oraz dyrygując od fortepianu muzycznym zespołem "Allegro". To wspaniały muzyk, kompozytor i aranżer. Współpracował z Filharmonią Narodową, Centralnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, Polskim Radiem i Polską Telewizją. Przez wiele lat był animatorem i akompaniatorem słynnego “Podwieczorku przy mikrofonie”. Nagrał wiele płyt, m. in. z Bernardem Ładyszem “A TO POLSKA WŁAŚNIE…”, którą wydało Polskie Radio w nakładzie osiągającym rekordowej sprzedaży i jest już piątą platynową płytą.

Natalia Kovalenko – znana sopranistka, wszechstronna wokalistka, znakomicie wykonująca zarówno repertuar klasyczny, romanse oraz piosenki niepozbawione poezji i emocji. Koncertuje w Europie, na Ukrainie i w Rosji. Pochodzi z muzykalnej rodziny, z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Od kilku lat mieszka w Polsce. Wielki i niezwykle inspirujący świat piosenek z repertuaru Anny German stał się dla śpiewaczki od 2011 roku niebanalnym wyzwaniem. Natalia Kovalenko głęboko wczuwa się w ich nastrój i odkrywa całe bogactwo swej artystycznej duszy. Śpiewaczka dba o to, aby opowiadane przez nią historie przemawiały do serc wszystkich słuchaczy.

W programie koncertu znajdują się zarówno polskie, jak i rosyjskie piosenki - te popularne, jak i te mniej znane, np.: „Eurydyki Tańczące”, „Człowieczy los”, „Być może”, „Pomyśl o mnie”, „Melodia dla synka”, „Cztery karty”… Klimat, jak i tematyka tych utworów są uniwersalne i ponadczasowe.

Zapraszamy: 10 maja o godz. 19.00, sala widowiskowa Grójeckiego Ośrodka Kultury. Bilety 30 zł do zakupienia w punkcie ksero GOK.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.