Aranżacja dużego salonu w domu – jak sprawić, by był przytulny?

22 grudnia 2021; 11:13

Materiał promocyjny

O ile planowanie przestrzenne małego salonu to często spore wyzwanie, to już aranżowanie dużego salonu w domu jest zadaniem znacznie łatwiejszym. Przede wszystkim ilość dostępnego miejsca pozwala zrealizować niemal każdy pomysł. Często jednak zbyt duży salon wydaje się zimny i pozbawiony klimatu. Jak go zatem urządzić, by stał się przytulną oazą dla domowników?

Meble do dużego salonu
 
Posiadając duży salon, można urządzić go na różne sposoby, nie martwiąc się o funkcjonalność tego miejsca. Dobrą metodą będzie między innymi ustawienie dużego narożnika na wprost telewizora – oczywiście w odpowiedniej odległości. Taką kanapę warto uzupełnić stolikiem kawowym i dywanem dopasowanym kolorystycznie do wnętrza czy konkretnych dodatków.
 
Jeśli chodzi o strefę wypoczynku w dużym salonie, to popularnym sposobem aranżacyjnym jest też wydzielenie dwóch stref o różnej funkcjonalności. Pierwsza z nich to sofa i przykładowo dwa fotele przed telewizorem, w części przeznaczonej do oglądania ulubionych filmów czy programów. Ta sfera nie musi być dobrze oświetlona – wręcz lepiej ogląda się ekran w ciemniejszym otoczeniu.
 
Druga strefa natomiast to kącik do czytania, składający się z wygodnych krzeseł lub foteli, stolika o wybranej wysokości oraz lampki z mocnym światłem do czytania. Ten punkt relaksu warto rozplanować przy oknie, by w trakcie dnia korzystać z naturalnego światła, najlepszego dla ludzkiego oka.
 
Z kolei w przypadku pozostałych mebli do dużego salonu, można z powodzeniem postawić zarówno duże szafy, jak i komody czy kredensy. Warto jednocześnie pamiętać by całość dopasować do siebie stylistycznie i kolorystycznie. Ważne jest też, by nie przesadzić z umeblowaniem nawet dużego salonu, ponieważ stanie się zagracony i straci nie tylko na funkcjonalności, ale i walorach estetycznych.
 
Elementy dekoracyjne w dużym salonie
 
Posiadając w domu duży salon, warto go ocieplić wizualnie z pomocą dodatków dobranych do reszty elementów aranżacyjnych. Jako podstawowe akcesoria zdobiące tę przestrzeń można wskazać dywany, zasłony, narzuty i koce czy obrusy.
 
Spory salon można też „ocieplić” z pomocą klimatycznych obrazów na ścianach, przykładowo przedstawiających wybrane pejzaże czy martwą naturę. W nowoczesnych wnętrzach z kolei modne są obrazy abstrakcyjne, dopasowane kolorystycznie do danego pomieszczenia. Bardzo popularne są też dekoracje salonowe w formie różnych wazonów, waz, figurek, posążków, a także dużych zdobionych donic z roślinami.
 
Ogrzewanie w dużym salonie – ocieplenie i dekoracja
 
Aranżując duży salon nie można zapomnieć o stosownym ogrzaniu go. Większa przestrzeń jeszcze trudniej utrzymuje ciepło i wymaga rozsądnego zaplanowania rozmieszczenia elementów grzewczych. Najbardziej popularne miejsca na zamontowanie grzejnika do dużego pokoju to ściany przy oknach. Wielkość i rozmiar kaloryfera powinien być dobrany do potrzeb konkretnego pomieszczenia i miejsca dostępnego przy oknie.
 
W nowoczesnym budownictwie modne są jednak też okna nawet na całą ścianę. Gdzie wówczas umieścić grzejnik do dużego pokoju? Dobrym rozwiązaniem będzie przykładowo miejsce za kanapą, ocieplające odpoczywających domowników. Taki kaloryfer można również zamontować przy kąciku do czytania, o ile znajdzie się na to miejsce.
 
Ostateczna pozycja grzejnika do dużego pokoju zależy przede wszystkim od uwarunkowań fizycznych w pomieszczeniu i osobistych preferencji domowników. Warto jednocześnie pamiętać, że ogrzewanie domowe to nie tylko tradycyjny kaloryfer. Odpowiednio dobrany grzejnik do dużego pokoju może być oryginalnym i zaskakującym elementem dekoracyjnym w salonie.

 

Najnowsze artykuły

Widmo likwidacji dziesiątek linii autobusowych Widmo likwidacji dziesiątek linii autobusowych pojawiło si...
Grójecka Policja: Uwaga na nielegalne odpady! W ostatnich latach przybiera na sile zjawisko porzucania...
Policjanci z Grójca prowadzą dla uczniów zajęcia online W obecnym trudnym czasie policjanci zajmujący się...
Klimatyzacja - wszystko, co musisz wiedzieć Klimatyzacja do mieszkania i biura to wielka wygoda. Na to...
El-Dam: Profesjonaliści w swoim fachu (ZOBACZ FILMIK) Wiemy, że Twój czas jest cenny, dlatego zachęcamy, żebyś po...

Najnowsze ogłoszenia

Magazynier - praca w Berlinie W związku z rozpoczęciem nowego projektu poszukujemy osób do pracy w...
... Salon Endorfiny w Warce zatrudni fryzjerkę, jeżeli
posiadasz...
... Instalacje Serwis Utrzymanie
Praca w Niemczech/ Operator wozka... Pracuj w Niemczech jako operator wózka widłowego

Miejscowość:...
Praca w Niemczech/ Spawacz Pracuj jako Spawacz w Niemczech!
Miejscowość:Neuenhaus/ Możliwość...

Firmy z Grójca i okolic

Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.