Black Friday i Cyber Monday

2 grudnia 2019; 16:48

-

Z pewnością dla Amerykanów Święto Dziękczynienia to obok Dnia Niepodległości najważniejsze święto w roku, a bez wątpienia najbardziej rodzinne. Co roku na czwarty czwartek listopada masa amerykanów rusza do swoich domów rodzinnych, aby w najbliższym gronie przy tradycyjnym pieczonym indyku spędzić świąteczne dni.

Atmosfera panująca w okresie Święta Dziękczynienia przypomina obchodzone w Polskie Boże Narodzenie, ale trzeba pamiętać, że w przypadku Stanów Zjednoczonych bliscy nie obdarowują się wzajemnie prezentami, a charakter świąt jest zdecydowanie mniej religijny. Co nie oznacza, że Amerykanie w ogóle nie planują zakupów świątecznych, co więcej szał zakupów zaczyna się właśnie dzień po Święcie Dziękczynienia.

Od lat sklepy w Stanach Zjednoczonych dzień po Święcie Dziękczynienia startowały w wielkimi promocjami, które przyciągały wielu klientów. Mając na uwadze panujący wszędzie chaos spowodowany obniżkami, departament policji miasta Filadelfia nadał operacji pilnowania porządku kryptonim Black Friday. Z czasem policyjne określenie zaczęło być wykorzystywane przez marketerów i na stałe weszło do słownika listopadowych promocji. W 2005 roku dodatkowo zaczęto zauważać zwiększoną sprzedaż w internecie, więc właściciele sklepów internetowych postanowili wykorzystać ten fakt i zaczęli stosować termin Cyber Monday, który odnosił się do wyprzedaży internetowych w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia. Kilka lat temu moda dotarła do Polski i obecnie prawie wszystkie sklepy uczestniczą w weekendzie promocji.

Co Polacy kupują w sieci?

Według tegorocznych badań EY blisko 60% Polaków robi zakupy w sieci. Szczególnie interesująco wygląda wynik badania wśród osób kategorii wiekowej 60+, ponieważ okazuje się, że 39% osób tego przedziału korzysta z platform e-handlu. Polacy najczęściej kupują przez internet elektronikę (71%), zakupy spożywcze w tej sposób robi jedynie 10% badanych. Dlatego nie powinien zaskakiwać fakt, ze sklepy oferujące RVT i AGD w okresie Black Friday i Cyber Monday przeżywają oblężenie.

Inne promocje w czasie Black Friday i Cyber Monday

Promocje po święcie dziękczynienia stały się tak popularne, że dziś użytkownicy Internetu mogą znaleźć promocje praktycznie w każdej branży. Linie lotnicze oferują tańsze loty, platformy mediowe przygotowują specjalne tańsze pakiety subskrybcji, promocje znaleźliśmy też na stronach Teatrów, a nawet w serwisach związanych z zakładami, które w tym okresie wypuszczają na rynek kody rejestracyjne na Black Friday i Cyber Monday.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Co dalej z rozgrywkami piłki nożnej? Ważna decyzja MZPN Jeśli rząd da zgodę, to w czerwcu piłkarze grójeckiego...
Na starym stadionie w Grójcu wyrośnie miasteczko do testów na COVID-19 Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak udostępnił teren...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 26 maja Z wtorkowego komunikatu sanepidu w Grójcu wynika, że rośnie...
PKS Polonus przywrócił połączenia Grójec – Warszawa Metro Wilanowska PKS Polonus wznowił od poniedziałku realizację połączeń...
Spędź weekend na Mazowszu Świat walczy z kryzysem sanitarnym i ekonomicznym, a branża...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

tynkarze do Belgii
Firma SUNNY HOUSE poszukuje tynkarzy (podwykonawców, pojedyńcze...
Praca. Zapraszam do panelu internautów. Jest to ogólnopolska społeczność badawcza,...
części do silników Deutz ktservice.com.pl,... KT Service - posiadamy największy w Polsce magazyn części do silników...
Przyłbica dla dzieci - 2,90zł netto... Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku stworzyliśmy lekki model
przyłbicy...
Kurs Specjalista ds. kadr i płac... NCKU SPD SZKOLENIA
wpisane do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.