Black Friday i Cyber Monday

2 grudnia 2019; 16:48

-

Z pewnością dla Amerykanów Święto Dziękczynienia to obok Dnia Niepodległości najważniejsze święto w roku, a bez wątpienia najbardziej rodzinne. Co roku na czwarty czwartek listopada masa amerykanów rusza do swoich domów rodzinnych, aby w najbliższym gronie przy tradycyjnym pieczonym indyku spędzić świąteczne dni.

Atmosfera panująca w okresie Święta Dziękczynienia przypomina obchodzone w Polskie Boże Narodzenie, ale trzeba pamiętać, że w przypadku Stanów Zjednoczonych bliscy nie obdarowują się wzajemnie prezentami, a charakter świąt jest zdecydowanie mniej religijny. Co nie oznacza, że Amerykanie w ogóle nie planują zakupów świątecznych, co więcej szał zakupów zaczyna się właśnie dzień po Święcie Dziękczynienia.

Od lat sklepy w Stanach Zjednoczonych dzień po Święcie Dziękczynienia startowały w wielkimi promocjami, które przyciągały wielu klientów. Mając na uwadze panujący wszędzie chaos spowodowany obniżkami, departament policji miasta Filadelfia nadał operacji pilnowania porządku kryptonim Black Friday. Z czasem policyjne określenie zaczęło być wykorzystywane przez marketerów i na stałe weszło do słownika listopadowych promocji. W 2005 roku dodatkowo zaczęto zauważać zwiększoną sprzedaż w internecie, więc właściciele sklepów internetowych postanowili wykorzystać ten fakt i zaczęli stosować termin Cyber Monday, który odnosił się do wyprzedaży internetowych w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia. Kilka lat temu moda dotarła do Polski i obecnie prawie wszystkie sklepy uczestniczą w weekendzie promocji.

Co Polacy kupują w sieci?

Według tegorocznych badań EY blisko 60% Polaków robi zakupy w sieci. Szczególnie interesująco wygląda wynik badania wśród osób kategorii wiekowej 60+, ponieważ okazuje się, że 39% osób tego przedziału korzysta z platform e-handlu. Polacy najczęściej kupują przez internet elektronikę (71%), zakupy spożywcze w tej sposób robi jedynie 10% badanych. Dlatego nie powinien zaskakiwać fakt, ze sklepy oferujące RVT i AGD w okresie Black Friday i Cyber Monday przeżywają oblężenie.

Inne promocje w czasie Black Friday i Cyber Monday

Promocje po święcie dziękczynienia stały się tak popularne, że dziś użytkownicy Internetu mogą znaleźć promocje praktycznie w każdej branży. Linie lotnicze oferują tańsze loty, platformy mediowe przygotowują specjalne tańsze pakiety subskrybcji, promocje znaleźliśmy też na stronach Teatrów, a nawet w serwisach związanych z zakładami, które w tym okresie wypuszczają na rynek kody rejestracyjne na Black Friday i Cyber Monday.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Śmieci: samorządy dopłacą Naturze ponad 3,6 mln zł Związek Międzygminny "Natura" podjął uchwałę określającą...
Panele fotowoltaiczne - jak dobiera się odpowiednie panele słoneczne Ogniwa fotowoltaiczne, zamieniając energię słoneczną na pr...
Studniówka 2020 w CKZiU w Nowej Wsi Studniówka to wydarzenie wyjątkowe i szczególnie ważne dla...
Ferie zimowe 2020 Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Grójec, a w szczególności...
Jechał pijany kradzionym autem Policjanci z Grójca zatrzymali mężczyznę, który kierował...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opiekunka w Niemczech, okolice Monachium...

Planowany termin wyjazdu: 02.04.2020 na 6-8 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech...

Planowany termin wyjazdu: 29.02.2020 na 6-8 tyg.
Opiekunka seniorki w Niemczech, Regensburg...

Planowany termin wyjazdu: 16.03.2020 na 6-8 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: 28.01.2020 na 6 tyg.
...
Pakowacz filetów drobiowych! Również... Chcesz wyjechać do pracy? Mamy dla ciebie wspaniałą ofertę!
Agencja...

Firmy z Grójca i okolic

... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.