Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Co dalej z grójecką piłką nożną? Gmina wchodzi do gry

7 lipca 2015; 13:15

Grojec24.net

16 komentarzy

fot. Mateusz Adamski

Urząd Miasta i Gminy w Grójcu, który jest praktycznie głównym sponsorem miejscowych klubów piłkarskich chce, aby w mieście istniał jeden silny klub.

News will be here

Polecamy

Nie da się ukryć, iż budżety grójeckich klubów w głównej mierze oparte są na pieniądzach pochodzących z kasy gminy. Mazowsze otrzymuje ponad 180 tys. zł dotacji i ponad 40 tys. zł w ramach stypendiów. Dodatkowo ma też środki z działalności gospodarczej prowadzonej na gminnym terenie w Słomczynie. TKKF z kolei otrzymał 20 tys. zł dotacji i około 30 tys. zł na stypendia.

Po spadku Mazowsza z IV ligi i jednoczesnym braku awansu TKKF do ligi okręgowej, pojawiły się pogłoski, iż dojdzie do fuzji obu drużyn.

W poniedziałek odbyło się spotkanie przedstawicieli władz gminy z zarządem Mazowsza. Jak udało się nam dowiedzieć, samorząd zaproponował połączenie Mazowsza z TKKF.

We wtorek te informacje potwierdził w rozmowie z Grojec24.net wiceburmistrz Karol Biedrzycki. – Tak, jak kibice nie jesteśmy zadowoleni z sytuacji, jaka panuje w grójeckiej piłce, a jest ona fatalna – przyznaje wiceburmistrz. – W naszej ocenie przydałoby się, aby stworzyć jedną silną drużynę złożoną przede wszystkim z piłkarzy z Grójca i okolic, która będzie godnie reprezentowała nasze miasto w rozgrywkach – wskazuje.

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Jak powiedział nam Karol Biedrzycki w najbliższych dniach ma dojść do spotkania przedstawicieli gminy oraz obu klubów. – Chcemy spotkać się jeszcze raz, i dojść do wspólnego stanowiska, bo tak dalej być nie może – zaznacza wiceburmistrz Grójca.

Czasu na decyzje jest jednak niewiele. Już za tydzień powinny wystartować przygotowania do nowego sezonu, który rozpocznie się z początkiem sierpnia. Mazowsze będzie występować w lidze okręgowej.

Mateusz Adamski

TAGI:

Komentarze (16):

gosc; 7 lipca 2015, 14:18

Nie trzeba wielkiej filozofii. Wycofać drużynę z Ligi okręgowej (LO) - żadnej fuzji. Skoro poziom sportowy nie pozwolił na awans gramy w zaścianku i tyle.

Zrobić testy wydolnościowe zawodnikowm, badania lekarskie (np. krwi i kału) nie są potrzebne.
Piłkarze na tym poziomie i tak wszystko mają w D...IE.

hhh; 7 lipca 2015, 14:22

"W naszej ocenie przydałoby się, aby stworzyć jedną silną drużynę złożoną przede wszystkim z piłkarzy z Grójca i okolic" Mam nadzieje...

...; 7 lipca 2015, 14:47

Przypominam, że TKKF powstał na skutek działań zarządu Mazowsza, chlopaki chcieli grać, a Oni skasowali im drużyne, więc o jakiek fuzji tu mowa mam nadzieję, że nikt nie weźmie tej propozycji na poważnie.

ktos; 7 lipca 2015, 15:00

To jest fuzja ? Po prostu Mazowsze połknie TKKF i tyle.Grójec ma możliwości, aby grać w III lidze.

gosc; 7 lipca 2015, 15:06

Grać swoimi, może niżej, ale swoimi. Jaki sens ma ściąganie zawodników za pieniądze, a zamiast awansować to się spada? Lepiej 5 lat bez awansu w A klasie, ale swoimi zawodnikami niż 5 w okregówce z zaciągiem z zewnątrz... Wprowadzać młodych powoli, który się wyróżnia to sprzedać i budżet się zamknie. Kibiców pewnie też będzie więcej jak będą nasi chłopcy grać.

bezstronny; 7 lipca 2015, 15:12

Całe zło w Grójeckiej piłce w ostatnich latach powstało przez zarząd Klubu Mazowsze. Największym błędem tego zarządu było zlikwidowanie II drużyny i pozbycie się grójeckich piłkarzy.Złe zarządzanie doprowadziło, że w pierwszym składzie Mazowsza grało dwóch zawodników z Grójca. Przez 3 lata przewinęło się przez klub ze 30 obcych piłkarzy (odpad z innych drużyn), których umiejętności nie były lepsze a nawet powiedział bym gorsze od chłopaków grójeckich , którzy zmuszeni zostali do odejścia lub za grosze sprzedani do niższych lig. W między czasie wymienionych zostało 6 trenerów. 7 trenerem który został obecnie powołany jest Konrad Główka.Gdyby obecny Zarząd Klubu miał trochę poczucia godności i honoru podał by się do dymisji.

obesrwator; 7 lipca 2015, 15:46

Panie Burmistrzu po przejęciu przez obecny Zarząd Mazowsza TTKF- u proszę dopilnować by ci nieudacznicy z Mazowsza nie zniszczyli dobrej drużyny jaką jest TKKF. Oni robią to najlepiej bo do ich umiejętności do niszczenia tego co stanie na ich drodze są najlepsze. Szkoda mi tylko Pana Główki Konrada.

zarzad klubu Mazowsze; 7 lipca 2015, 16:03

Prezes klubu - Miroaław Łukiewicz pierwszy wiceprezes -Nojek Robert, drugi wiceprezes -Rejer Ireneusz -Stężewicz Ryszard-skarbnik, Samoraj Edward -sekretarz, Łęgowski Wojciech -członek ,Olejnik Jarosław -członek, Ukleja Michał -członek ,Dąbrowski Jacek -członek

Kalkulator; 7 lipca 2015, 16:03

180 tys. zł dotacji i ponad 40 tys. zł w ramach stypendiów i około 150 tys. z giełdy samochodowej. TO MISTRZOSTWO ŚWIATA BY PRZY TAKIEJ KASIE SPUŚCIĆ DRUŻYNĘ DO OKRĘGÓWKI. Zarząd do dymisji.

obserwer; 7 lipca 2015, 22:03

przez wszystkie lata demokracji tyle wpompowano kasy w Mazowsze, że mielibyśmy przy każdej szkole piękną duża salę gimnastyczna i w mieście halę widowiskowo-sportową. Ale łatwo wydaje się publiczne pieniądze z kieszeni podatników. O dziwo, tylko gmina nieprzerwanie sponsoruje swój elektorat wyborczy a chłopcy przy wyborach solennie obiecują agitację. Żaden prywatny biznes nie jest zainteresowany tym środowiskiem. A do tego wystarczy zajrzeć na obiekty Mazowsza - poza sztucznym boiskiem, które służy tylko wybrańcom p.Dyrektora niewiele się zmieniło - późny Gierek.

auto polo; 8 lipca 2015, 10:11

Samoraj co robisz w tym bagnie, zacznij sprzedawać ciągniki

grójcok; 8 lipca 2015, 18:33

Co dalej z grójecką piłką jak w tytule?.....odpowiadam nic, a to dlatego, że grójecka piłka nie istnieje. Proszę podać drużyny trampkarzy, juniorów grających w regularnych rozgrywkach. Drużyna seniorów wiadomo, grupa płatnych najemników, krążących po klubikach w celach zarobkowych, wiec jaka tu grójecka piłka?

gosc; 8 lipca 2015, 23:19

Do grójcoka.

Nic dodać, sama prawda.

do obserwer; 8 lipca 2015, 23:21

dobrze gadasz trza Ci polać, o jakim prywatnym biznesie ty mówisz, może wy i byście przyszli ale wydoić z tego klubu kasę a nie sponsorować, no chyba że mielibyście jakiś interes z tego klubu, papier a raczej komp wszystko przyjmie, więc pokaż, że dajesz coś od siebie innym a póżniej krytykuj , taki stworzono system dofinansowywania klubów, bo gdyby nie gmina to te ok 100 ludzi włóczyło by się po mieście, w Polsce prywatny biznes to z reguły patrzy aby sobie wprzód kieszenie napchać i urządzić swoją rodzinę, tyle w temacie.

Robert; 10 lipca 2015, 20:25

Mazowsze budżet w okręgówce -370 000 PLN. Plon Garbatka 65 000 PLN. I w cale o wynik nie jestem pewny.

do grojcok; 10 lipca 2015, 21:10

Takich jak grojcok powinno sie oskarzyc o rozpowszechnianie klamst bo to tchorz i siejacy ferment gosc niespelniona nadzieja pilki noznej ROCZNIKI MAZOWSZA GROJEC 1998/1999,2000/2001,2002/2003,2004, 2005/2006 SYSTEMATYCZNIE WYSTEPOWALYW ROZGRYWKACH PILKI NOZNEJ PROWADZONYCH PRZEZ ROZPN

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.