Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Co słychać w sprawie nowej ekspresówki z Warszawy do Grójca

11 lipca 2019; 14:51

Grojec24.net

2 komentarze

Portal rynekinfrastruktury.pl sprawdził zaawansowanie w realizacji drogi ekspresowej S7 pomiędzy Warszawą i Grójcem.

News will be here

Jak czytamy w artykule, najsprawniej idzie odcinek od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca, który realizuje Mota Engil Central Europe. Na koniec maja zaawansowanie finansowe kontraktu przekraczało 21 proc. W lipcu wykonawca informował m.in. o prowadzeniu robót drogowych związanych z wykopem ciągu głównego (zad. 1 i 2), na części trasy pracowano nad nasypem (zad. 4) oraz porządkowaniu terenu po wycince drzew (zad. 3). Prowadzono także roboty mostowe.

Odcinek B (Lesznowola – Tarczyn Północ realizowany przez IDS-Bud) wciąż jest na etapie procedowania przed uzyskaniem decyzji ZRID. - Według szacunków, decyzja ZRID dla tego odcinka powinna być wydana w trzecim kwartale tego roku - informuje rynekinfrastruktury.pl.

Najgorzej sprawy wyglądają w przypadku odcinka A (od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola). Umowa z wykonawcą – firmą Rubau, została rozwiązana. - Trzeba też wybrać nowego wykonawcę, który wykona prace budowlane. Według zapowiedzi GDDKiA, przetarg powinien ruszyć jeszcze w lipcu - podaje portal. 

Całość 29-kilometrowej inwestycji podzielono na 3 odcinki: odcinek A od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola o długości 6,64 km; odcinek B od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn o długości 14,8 km oraz 7,9 kilometrowy odcinek C od węzła Tarczyn Północ do południowej obwodnicy Grójca w ciągu istniejącej drogi S7. Na odcinku od węzła Warszawa Lotnisko – do węzła Lesznowola wybudowane zostaną dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Natomiast od węzła Lesznowola – do końca – dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz rezerwa pod trzeci pas ruchu. Trasa miała zostać oddana do użytku w 2021 roku, ale termin ten jest obecnie zagrożony.

TAGI:

Komentarze (2):

KIEROWCA ; 12 lipca 2019, 20:42

Może 2025 roku będzie gotowa S 7 ekspresowa do Warszawy!!!

abc; 13 lipca 2019, 18:06

KIEROWCA - oby ten czarny scenariusz się nie zrealizował, ale niestety tak może być. A to spowoduje, że zamiast do 2021, to do 2025 wszyscy będziemy stali w jednym wielkim korku na trasie Grójec-Wawa :-(

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.