Czy pożyczki osobiste są mniej ryzykowne niż pożyczki pod zastaw domu?

9 września 2021; 10:26

Materiał promocyjny

W trakcie swojego życia możesz potrzebować pożyczyć pieniądze na różne cele, czy to na remont domu, naprawy, czy też rachunki za leczenie. Pożyczki osobiste pozwalają Ci pożyczyć pieniądze na dowolny cel, ale aby uzyskać przystępną stopę procentową pożyczki osobistej, musisz mieć dobrą ocenę kredytową podczas składania wniosku.Z drugiej strony, jeżeli jesteś właścicielem domu, możesz być w stanie zakwalifikować się do uzyskania niedrogiej pożyczki, nawet jeżeli Twoja historia kredytowa nie jest aż tak dobra. Podobnie jak pożyczki osobiste, pożyczki pod zastaw domuy pozwalają na pożyczenie pieniędzy na dowolny cel. Wiele osób zaciąga pożyczki pod zastaw domu, aby naprawić swoje domy, ale możesz wykorzystać tę gotówkę i wyjechać na wakacje, jeśli tego właśnie chcesz (choć nie jest to zalecana droga).

Pożyczki pod zastaw domu mogą być również w wielu przypadkach niżej oprocentowane niż pożyczki osobiste. W związku z tym, mogą się one wydawać lepszą opcją, jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy. Ale oto dlaczego pożyczka osobista może być nieco mniej ryzykownym rozwiązaniem.

Pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone


Kiedy zaciągasz pożyczkę osobistą, nie wystawiasz żadnego konkretnego składnika majątku jako zabezpieczenia pożyczki. Dlatego właśnie Twój wynik kredytowy jest tak ważny przy ubieganiu się o pożyczkę osobistą. Ponieważ sama pożyczka nie jest związana z aktywami, które pożyczkodawca może sprzedać, aby uzyskać spłatę, pożyczkodawca musi polegać na Twojej historii kredytowej i zdolności kredytowej, aby zdecydować, czy pożyczyć Ci pieniądze, czy nie.

Z drugiej strony, pożyczki pod zastaw domu są pożyczkami zabezpieczonymi, a domy, pod które są one zaciągane, służą jako ich zabezpieczenie. W przypadku zaciągnięcia pożyczki hipotecznej i  zalegania z płatnościami, pożyczkodawca będzie miał prawo do przejęcia domu, tak jak w przypadku zalegania z płatnościami hipotecznymi. Właśnie z tego powodu właściciele domów mogą preferować pożyczanie pieniędzy za pośrednictwem pożyczki osobistej, nawet jeśli oznacza to utknięcie z nieco wyższym oprocentowaniem w tym procesie. W ten sposób nie narażają swoich domów na ryzyko.

Oczywiście, nie oznacza to, że nie ma konsekwencji za niespłacenie pożyczki osobistej na czas. Jeśli zalegasz z płatnościami, Twoja ocena zdolności kredytowej może bardzo ucierpieć. Stąd, ponowne pożyczenie pieniędzy w razie potrzeby może stać się bardzo trudne. Ponadto, jeśli nie spłacisz pożyczki osobistej, pożyczkodawca może starać się o zajęcie Twoich zarobków. Ale przy pożyczce osobistej nie ma ryzyka utraty domu.

Kiedy wybrać pożyczkę pod zastaw domu?


W niektórych przypadkach pożyczka pod zastaw domu może być najlepszą dostępną opcją. Możesz rozważyć pożyczkę pod zastaw domu, jeśli:

- Masz duży kapitał własny: jeśli zgromadziłeś znaczną kwotę kapitału własnego w swoim domu, możesz być w stanie pożyczyć naprawdę wysokie kwoty, znacznie więcej niż w przypadku pożyczki osobistej.

- Nie masz najlepszej oceny kredytowej: ponieważ pożyczka pod zastaw domu jest pożyczką zabezpieczoną, osobom ze słabą zdolnością kredytową może być łatwiej zakwalifikować się — po prostu wiedz, że nie otrzymasz najlepszych stóp procentowych.

- Szukasz niskich stawek: Oprocentowanie kredytów pod zastaw domu jest zazwyczaj niższe niż oprocentowanie pożyczek osobistych, co oznacza, że Twoja miesięczna rata będzie mniejsza i zapłacisz mniej za pożyczanie pieniędzy.

- Chcesz wyremontować swój dom: Jeśli używasz funduszy z pożyczki pod zastaw domu na remonty, możesz odliczyć odsetki zapłacone od podatków.

Jaka jest właściwa decyzja?


Ostatecznie, każda pożyczka, którą zaciągasz powinna być pożyczką, którą jesteś w stanie spłacić. Jeśli pożyczasz w sposób odpowiedzialny poprzez kredyt mieszkaniowy, możesz zminimalizować ryzyko utraty domu. Nie musisz więc koniecznie odrzucać tej opcji, jeśli oznacza ona niższe oprocentowanie pożyczonej sumy. Ale na koniec dnia, możesz być bardziej zadowolony z idei pożyczki osobistej, i to też jest w porządku. Upewnij się tylko, że nie popadniesz w przesadę.

 

Najnowsze artykuły

Dzięki pomocy policjantów pies wrócił do właścicieli W minioną niedzielę w Grójcu zaginął labrador. Na szczęście...
Tak ma wyglądać grójecki park po rewitalizacji Podczas sobotniego pikniku ekologicznego na Placu Wolności...
Grupa SPEED w Powiecie Grójeckim: 117 mandatów w tydzień Podczas tygodniowych działań policjanci z grójeckiej drogó...
Pniewy: dzikie wysypisko zlikwidowane, sprawca ukarany Mieszkańcy Karolewa poinformowali Urząd Gminy w Pniewach o...
Repertuar kina GOK na 24-26 września 2021 Elfinki, Zupa Nic oraz Mistrz - to filmowe propozycje gró...

Najnowsze ogłoszenia

Wizualizacje Elewacji Domów Elewacje... www.elewacyjnie.pl

Planujesz ocieplenie domu, zmianę...
Zatrudnimy Kierownika Apteki ZIKO APTEKA
Zatrudnimy Kierownika Apteki do Apteki w Grójcu (woj.mazowieckie).
Sortownia owoców i warzyw! Holandia!... Podejmij współpracę z Morego (cer. 16198) – Twoim liderem...
Sprzątanie grobów Grójec Nasz zespół zajmuje się kompleksową opieką nad grobami na terenie całego...
eko gry i zabawki na PREZENT DLA... Wybierz super prezent dla dziecka.
Zmontuj własną eko paczkę...

Firmy z Grójca i okolic

Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.