Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Czym jest trawa syntetyczna?

26 maja 2024; 06:22

Artykuł sponsorowany

Jednym z materiałów wykorzystywanych m.in. przy budowie obiektów rekreacyjno-sportowych jest trawa syntetyczna. Wszystko ze względu na jej odporność na intensywną eksploatację oraz pogodę, a także bardzo dobre warunki użytkowe. Bez problemu może być stosowana na zewnątrz, przez co stanowi poważną konkurencję dla naturalnych nawierzchni sportowych. Czym dokładniej jest trawa syntetyczna i gdzie możemy ją spotkać? Wyjaśniamy.

News will be here

Trawa syntetyczna, inaczej nazywana jest sztuczną

Trawa syntetyczna, inaczej sztuczna, jest jednym z najpopularniejszych rodzajów nowoczesnych nawierzchni. Najczęściej wykonuje się ją z włókien polipropylenowych i polietylenowych, będących materiałami syntetycznymi, skąd też jej nazwa. Mogą mieć one różną wysokość czy grubość i być ułożone w różnej gęstości. Parametry te wpływają na warunki użytkowe nawierzchni, dzięki czemu uznaje się ją za niezwykle uniwersalną. Wspomniane włókna są z reguły łączone za pomocą lateksu, który stanowi spodnią warstwę sztucznej trawy.

 

Materiały stosowane przy produkcji nawierzchni tego typu są bardzo wytrzymałe. Z tego względu sztuczna trawa jest bardzo odporna zarówno na intensywną eksploatację, jak i warunki pogodowe. Wykonane z niej obiekty wyróżniają się długą żywotnością. To jednak niejedyne jej zalety. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że jest to nawierzchnia o dobrych warunkach użytkowych. Zapewnia nie tylko wygodną, ale też bezpieczną eksploatację, co jest niezmiernie istotne w przypadku wszelkich obiektów rekreacyjno-sportowych. Ponadto wyróżnia się wysoką funkcjonalnością, dzięki czemu można na niej uprawiać wiele dyscyplin sportowych.

 

 

Oczywiście trawa syntetyczna jest nawierzchnią spotykaną nie tylko w przypadku profesjonalnych obiektów. Ze względu na jej wytrzymałość, łatwą dostępność i względnie niską ceną, wiele osób chętnie stosuje ją także na swoich balkonach lub przy budowie przydomowych placów zabaw dla swoich dzieci. Bez żadnych przeszkód może być ona stosowana przez cały rok, a do tego da się kupić ją w różnych wariantach kolorystycznych.

 

Jakie ma zastosowanie?

 

Zastosowanie sztucznej trawy jest bardzo szerokie, co wynika z jej doskonałych parametrów technicznych i użytkowych. Można spotkać ją zarówno w przypadku obiektów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jest jedną z najczęściej wykorzystywanych nawierzchni sportowych. Przede wszystkim tam, gdzie nie można zastosować naturalnej murawy (np. ze względu na brak możliwości zainstalowania systemu nawadniania lub niewystarczające środki). Sztuczna trawa kojarzy się głównie z boiskami przeznaczonymi do gry w piłkę nożną, natomiast jak najbardziej sprawdza się również na obiektach służących grze w rugby czy hokeja, a nawet na kortach tenisowych i polach golfowych.

 

Jest to chętnie wybierana nawierzchnia także przy budowie obiektów wielofunkcyjnych czy przytaczanych już placów zabaw. Najważniejsze jest, by odpowiednio dobrać jej parametry do przeznaczenia.

 

Sprawdź pełną ofertę w firmie Alpinka

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.