Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Czytelnik: "Co mi zrobisz..." (gdy ominę Goszczyn?)

14 maja 2020; 13:32

Grojec24.net

15 komentarzy

Przez bezmyślne kreowanie rozkładu jazdy wiele osób zostało wykluczonych - pisze w liście do naszej redakcji Czytelnik.

News will be here

Próbowałem znaleźć dojazd autobusem z Białobrzegów (nie Białobrzeg!) do Goszczyna i z Grójca do Goszczyna. Strona internetowa PKS? Tabliczki z rozkładami "mówią" co innego, komunikat w zakładce "Aktualności" co innego. Pomógł dopiero Pan z zajezdni terenowej Białobrzegi. Otóż okazało się, że od 11 maja br. w dni powszednie z Białobrzegów do Goszczyna jeżdżą "aż" 3 autobusy: 05:45 (do Wawy), 06:40 (do Grójca) i 08:00 (do Grójca). W drugą stronę jest jeszcze gorzej: 15:30 i 16:30 (ten drugi początek trasy ma w Warszawie).

Nie mniej interesująca jest, że z Białobrzegów do Grójca i z Grójca do Białobrzegów od poniedziałku 11 maja br. jeżdżą jeszcze 2 kursy: odpowiednio 10:30 i 17:10 oraz 07:00 i 09:15. Te kursy omijają... Goszczyn! Wg danych ze strony GUS, na koniec 2018 roku gminę Goszczyn zamieszkiwało 2970 osób. Czy ktoś czyta te dane? Raczej nie w PKS. Kursy Białobrzegi - Grójec z godz. 10:30 i 17:10 oraz Grójec - Białobrzegi z godz. 07:00 i 09:15 zamiast przez Goszczyn, jadą na wprost, bez wjeżdżania do tego jakże klimatycznego sołectwa. Finał jest taki, że PKS tylko traci na omijaniu Goszczyna. Mieszkańcy wybierają auta i coraz bardziej odzwyczajają się od autobusów.

Gdyby wszystkie kursy jeździły przez Goszczyn, rozkład jazdy wyglądałby całkiem zachęcająco. Do Białobrzegów autobusy odjeżdżałyby o godz.: 07:34, 09:49, 16:04 i 17:04. Do Grójca o godz.: 06:09, 07:04, 08:24, 10:54, 17:34. Byłaby możliwość dojeżdżania rano do pracy do Białobrzegów i Grójca, a po południu powrót z Białobrzegów i Grójca do domów.

Przez bezmyślne kreowanie rozkładu jazdy wiele osób zostało wykluczonych. Zamiast skupić na maksymalizacji przychodów (pasażer = przychód), robi się coś po to i tylko po to, żeby zrobić. Później będzie narzekanie, że ludzie nie chcą jeździć autobusami, że samorządy nie dokładają się do kursów, itd. Winni będą wszyscy, tylko nie prezes. "Reanimacją trupa" nazwano w jednej z gazet pomysł dopłat do PKS-ów, a na przykład omijania Goszczyna przypomina mi film Barei (z roku 1978!) "Co mi zrobisz..." (gdy ominę Goszczyn?) i scenę, w której małżeństwo wychodzi ze spożywczego i żona mówi do męża: "Kaziu, jesteś nielogiczny. Żądasz od nich rzeczy, o których oni w ogóle nie mają zielonego pojęcia".

Czytelnik, dane do wiadomości redakcji

TAGI:

Komentarze (15):

xd; 14 maja 2020, 14:00

z Grójca do Góry Kalwari lub do Chynowa wcale nie ma autobusów wszystkie zlikwidowali-paranoja

Zwgr; 14 maja 2020, 22:55

A gdyby prezesem PKS został ktoś kto się na tym zna? Co to by było? Nie wiadomo bo jeszcze tego nikt nie próbował.

Xxx; 14 maja 2020, 23:51

A kiedy zwiększa ilość autobusów na trasie Warszawa - Grójec ?

Joll; 15 maja 2020, 13:07

A co z kursem Grójec-Warka o 6.45? Wróci kiedyś?

Hhhhhh; 15 maja 2020, 19:01

Skoro uważacie że to taki złoty interes na komunikacji to czemu nikt nie chce podpisać umowę na wykonywanie komunikacji. Przecież na pewno każdy przewoźnik podpisze umowę za pewną kwotę A w zamian przewoźnik odda wszystkie wpływy z biletów na danej linii.

Hmm; 15 maja 2020, 19:22

Skoro prezes nie zna się to może trzeba iść i pokazać mu poprzez podpisać umowę na wykonywanie komunikacji i za nią zapłacić a w zamian niech przewoźnik odda wszystkie wpływy z biletów.

Michał ; 15 maja 2020, 21:43

Cieszcie się, że takie kursy są bo za niedługo nie będzie ich wcale

Pantuniestał; 16 maja 2020, 07:51

Niestety muszę zgodzić się z autorem tego listu choć sprawa nie jest do końca taka prosta. Przez miejscowość w której mieszkam przejeżdża kilka autobusów dziennie. Wszystkie jadą puste, czasem jest jedna czy dwie osoby. Nie jest to spowodowane koronusem, taki stan jest od lat. Większość mieszkańców powiatu grójeckiego chce dojeżdżać do pracy wygodnie więc wybiera auto. Dlatego co rano na S7 są ogromniaste korki. Tysiące aut a w każdym jedynie kierowca - ekologia i wygoda. Inna sytuacja: W jednej ze szkół podstawowych wychowawczyni nie wypuści dziecka jeśli rodzic go nie odbierze. Jedzie więc tatuś albo mamusia i odbiera a mały wieprzek wożony tam i zpowrotem ma już 80kg w wieku 12 lat, jest niesamodzielny i nigdy nie będzie samodzielny. Po co w takiej szkole autobusy szkolne? Prawda jest taka że dzisiejszemu społeczeństwu nie jest potrzebny transport publiczny tylko wygoda i kasa. Takie niedobitki jak ja też będą musiały przesiąść się do własnego auta bo niedługo PKS Grójec podzieli los grójeckiej kolei wąskotorowej.

A; 17 maja 2020, 16:05

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Sylwia; 21 maja 2020, 20:06

Jakby prezes (czy nowy czy stary) znał się na prowadzeniu firmy transportowej to komunikacja byłaby prowadzona jak należy a nie wybiórczo! Niestety w tej zgniłej firmie nic się nie poprawi, mimo iż mają niby nowego szefa....

kiedyś jezdziłem; 23 maja 2020, 22:23

Jak kiedyś się wsiadało ,płaciło za bilet i się go niedostawało to teraz są tego skutki.Jeszcze w latach 90 tych jak jeżdziłem PKSem to tak było,jak ktoś obcy no to mu bilet dawali,a znajomy czy z widzenia widzieli że swojak to siadaj tylko bliżej wrazie czego i tyle.A potem kursy nie rentowne i powoli jeden po drugim likwidowali,a jak likwidowali to ludzie pokupili auta i po PKSie .A jak ktoś z pracy wychodził o 22ej to też musiał miec auto bo Pan kierowca z PKS u już miał wolne.To teraz się pytam po ch... był ten PKS ?łaskę ku...a robili że jezdzili.Swięta ,weekendy tak samo,ludzie do pracy,z pracy ,ale oczywiście Pan kierowca musiał miec wolne.

Nina ; 24 maja 2020, 14:12

Z jednej strony ja się nie dziwię że kierowcy sprawiają na boku nie wydając biletów. Zarabiają takie grosze że nie da się za to utrzymać rodziny. Żeby było jasne to nie pochwalam kradzieży ale może gdyby zarobili normalne pieniądze to nie musieliby kombinować z biletami...A tak prezes zarabia grube tysiące a kierowca grosze. I jeszcze ciągle się go oskarża o złodziejstwo. Taka przykra prawda. Naprawdę tą firmą powinna zająć się jakaś poważna kontrola z inspekcji pracy bo tam traktuje się ludzi jak śmieci

Annn; 24 maja 2020, 19:36

Terminale w tej firmie rodem z prlu? Przecież tam średnia wieku pracowników wynosi 60 lat z okładem. Sami emeryci i emerytki. To kto ma tam wprowadzić terminale? Przecież nikt nie ogarnie ich obsługi. No chyba że ich wszechwiedzący nowy prezes który zna się na wszystkim tylko na niczym dobrze.

Były pasażer ; 8 maja 2022, 23:58

Kiedyś wchodzę do autobusu, kierowca mówi siadaj,a biletu nie dawał,teraz są tego skutki,jak się zbuntowalem to wielce obrażony był.Pewnie problem byl na większą skalę,kursy przestały być opłacalne to polikwidowali,ludzie pokupowali auta bo nie mieli innego wyjścia.

Michał; 15 października 2022, 20:36

Powiem tak:
Czytając ten post dodany około 2 lata temu - myślę gdzie podział się kurs pospieszny tzw na czerwono o 17:00 Goszczyn >> Warszawa przez Lewiczyn i grojec....
Albo w sobote i niedziele jeden do grojca tylko po to by zmaksymalizowac wpływy z biletow ...\
A w dni powszednie o 11:00 ostatni do grojca
Czemu kasujecie połączenia skoro w Głuchowie nikt tam nie wsiada.... a relacja Warszawa >grojec>goszczyn.białobrzegi tylko raz i to po południu jak by było dwa rano i dwa lub trzy po południu było by cacy ludzie by nie przesiadali sie do aut...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...
We wtorek strajk rolników! Będzie blokada S7 Policja ostrzega we wtorek 27 lutego przed utrudnieniami na...
Burza na sesji Rady Miejskiej w Grójcu! Mieszkańcy: oddajcie milion na Aroniową W poniedziałek 26 lutego Rada Miejska w Grójcu na wniosek...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.