Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dekomunizacja po grójecku

8 listopada 2017; 10:13

61 komentarzy

Grójeccy radni mając do wyboru zmianę nazwy ulicy Armii Ludowej na nazwisko przedwojennego, zasłużonego burmistrza Juliusza Tadeusza Olszewskiego oraz Morelową, wybrali tą drugą propozycję.

News will be here

Autorem pomysłu, by ulica nosiła imię tego przedwojennego grójeckiego samorządowca, był wiceprzewodniczący rady miejskiej Dariusz Gwiazda.

- Juliusz Tadeusz Olszewski to niesamowita postać, najbardziej zasłużona dla miasta w historii Grójca. Był założycielem komitetu rozbudowy miasta. Doprowadził do Grójca wysokie napięcie elektryczne. Za jego kadencji poczyniono wiele inwestycji. Po wybuchu wojny w obawie za swoją walkę niepodległościową przeciwko Niemcom, musiał uciekać do Warszawy, gdzie przyjął konspiracyjny przydomek „Wojtek Nurski”. Był komendantem Wojskowej Służby Ochrony Powstania – argumentuje Gwiazda. – Do tej pory, mimo swych zasług, wysiłków bratanka prof. Andrzeja Olszewskiego, wstawiennictwu różnych instytucji i osób nie doczekał się godnego upamiętnienia w swoim mieście – dodaje.

Więcej na temat przedwojennego burmistrza można przeczytać w artykule, jaki ukazał się na łamach naszego portalu „Juliusz Tadeusz Olszewski - 73 rocznica śmierci”.

Doskonałą okazją do upamiętnienia postaci Olszewskiego była zmiana nazwy ulicy Armii Ludowej. Przyjęta w ubiegłym roku tzw. ustawa dekomunizacyjna zabrania „propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować”. Nazwy obecnie istniejące miały zostać zmienione w ciągu roku od wejścia w życie ustawy.

Ustawie podlega właśnie nazwa Armii Ludowej, którą nosi jedna z ulic na tzw. Działkach Lewiczyńskich w Grójcu. Obok propozycji radnego Gwiazdy, urząd miasta po konsultacjach z mieszkańcami zaproponował konkurencyjną nazwę „Morelowa”. Jak uzasadniano, okoliczne ulice noszą nazwy Wiśniowa, Lipowa, Głogowa czy Brzozowa. Morelowa pasuje, więc tematycznie. Trzeba jednak zaznaczyć, że to tylko część prawdy. Ulice graniczące z dotychczasową Armii Ludowej noszą bowiem też nazwy Batalionów Chłopskich, Gwardzistów czy Drogowców.Podczas ostatniej sesji aż 17 radnych zagłosowało za Morelową. Tylko dwóch rajców wstrzymało się od głosu.

– Ta decyzja pokazuje brak wiedzy radnych na temat historii ich miasta – komentuje decyzję autor inicjatywy radny Dariusz Gwiazda, który nie mógł wziąć udziału w sesji (był na obowiązkowym szkoleniu komisji alkoholowej). - Wystarczy zajrzeć do zeszytów profesora Szeląga by zaczerpnąć wiedzy na temat życiorysu Tadeusza Olszewskiego. Tajemnicą poliszynela  jest, że ma powstać w Grójcu nowy pomnik Józefa Piłsudskiego. Natomiast ironią naszej historii jest, że radni nie mają wiedzy o tym, że właśnie Olszewski był cale życie oddanym "piłsudczykiem", zakładał i  komendantował powiatowej POW. Wielkie poświęcenie dla Ojczyzny łączył z heroiczną pracą na rzecz rozwoju Grójca, w trudnych czasach, kiedy w kasie miasta brakowało pieniędzy na pobory dla burmistrza, a radni pełnili swoje funkcje społecznie – dodaje.

W rozmowie z lokalną gazetą „Jabłonka” przewodnicząca rady miejskiej Grażyna Stolarska zapewniła, że kwestia uczczenia Juliusza Tadeusza Olszewskiego pozostaje otwarta.

TAGI:

Komentarze (61):

Tomek; 8 listopada 2017, 10:35

chamstwo, żenada, wstyd, hańba

Rysiek; 8 listopada 2017, 10:40

to nie pierwsza taka sytuacja w Grójcu, kilka lat temu rada miejska nie zgodziła się na nazwanie ronda koło kościoła św. Mikołaja Rondem Żołnierzy Wyklętych. Pamięta pan, panie wicestarosto Piątkowski? Dlaczego był pan wtedy przeciwnikiem nazwania ronda imieniem wyklętych? Armand Ryfiński pana przekonał?

Grójecczanin; 8 listopada 2017, 10:48

drugi pomnik Piłsudskiego w Grójcu? a po co? co on miał wspólnego z Grójcem? ukrył się tu, jak podał się do dymisji przed bitwą warszawską w sierpniu 1920 r????

cesarz grójca; 8 listopada 2017, 10:49

ratusz i rada miejska to stajnia augiasza. wszystkie okoliczne miasta piaseczno, warka, grodzisk ida do przodu. a my sie pierdzielimy we wlasnym sosie i stoimy w miejscu z tymi samymi ryjami przy korycie. czas oczyscic te stajnie i ruszyc do przodu!

targowiczanin; 8 listopada 2017, 10:59

Mam kolejne propocycję dla ościennych ulic.."Patykowa", "Słomiana", Gruszkowa", "Porzeczkowa".

grojec; 8 listopada 2017, 11:16

no wszystkich powinien zmienić połowa to głosy kupowala albo paliwo rozdawala

obatel; 8 listopada 2017, 11:24

do Pana Ryśka
A może Pan Poseł Suski przekonał Pana Piątkowskiego do głosowania przeciw nazwie ronda "Żołnierzy Wyklętych"?. Pan Poseł Suski był obecny na tamtej sesji rady.Pamiętając patriotyczne zachowanie Pana Piątkowskiego zrobił go zastępcą Starosty w Grójcu. A teraz chodzą słuchy, że ma być Nr 1 na liście PIS-u w wyborach w 2018 roku

Bee; 8 listopada 2017, 11:49

Brać się do roboty Państwo (nie) Radni Tyle kasy z naszych pieniędzy idzie na was. Wstyd. Nie macie odrobiny przyzwoitości. Tylko do siebie i do siebie nic dla miasta i ludzi.

QaZ; 8 listopada 2017, 11:51

Stolarski burmistrzem = burdel w mieście.
Stolarska przewodniczącą rady - napęd ww. burdelu.
Najlepiej niech szanowny burmistrzunio dodatkowo wkręci do władz Grójca resztę rodzinki + wszystkie swoje byłe i obecną ...

Mieszkamtu ; 8 listopada 2017, 12:36

Rada miasta wysłała mieszkańcom mojej ulicy zawiadomienie o zmianie nazwy ulicy z propozycją Morelowa i Olszewskiego oraz prośbą o wybór. Niewiele osób zagłosowało ale większością głosów wygrała ulica Morelowa. Tak, chcę mieszkać na Morelowej.
Pana Olszewskiego mozna upamiętnić tablicą a nie ulicą.

grójczanin; 8 listopada 2017, 12:52

widac po tej decyzji radnych-bezradnych sprezyne burmistrza ktory nie jest rodowitym grojczaninem i nie rozumie tozsamosci i tradycji tego miasta. morelowi radni, morelowy burmistrz!

miki; 8 listopada 2017, 12:54

Może to i lepiej, zasługuje na ważniejszą ulice niż ukryta na działkach alejka. Może trafi się jeszcze jakaś okazja na nadanie nazwy albo zmianę.

xxx; 8 listopada 2017, 13:11

szkoda, ze radni i burmistrz nie sluchaja tak poslusznie mieszkancow jesli chodzi o inwestycje... nie byloby moze bubla w postaci modernizacji basenu za 6 mln (podobno juz schody remontuja...) czy boiska przy hali gdzie nie da sie grac w pilke bo grozi to trwalym kalectwem...

do miki; 8 listopada 2017, 14:57

chyba, że w Pabierowicach, bo ważniejsze ulice w mieście juz dawno zdekomunizowane lub nazwane. Ukica Armii Ludowej to nie alejka ale odchodząca od ul. Lewiczynskiej (też nie jabłkowa)) piękna aleja

do Mieszkamtu; 8 listopada 2017, 15:01

masz prawo być zwolenniczką Morelowej bo nie każdy jak widać zna i lubi historię miasta. Ale to radni decydują o tym jaka ma być nazwa i skoro było poparcie dla wielkiego grójczanina to sorry... zasadź sobie Morelę i ciesz nią. Ciekawe czy Burmistrz roześle do rodziców dzieci SP Nr 1 zaproszenie na konsultację w sprawie projektu rozbudowy szkoły?

Edward ; 8 listopada 2017, 16:20

Ich interesuje własne konto z naszymi pieniędzmi. Tak samoi było z jabłkiem na rynku za ponad sto tysięcy,jakiś debil rzucił hasło no i poszło.Stoi jeden Joziek to mogą być i dwa samemu nudno trochę chlopinie. Panie burmistrzu myśl trochę,a nie preferujesz tylko jednego biznesmena (szanownego obywatela miasta).Pan wie o kogo chodzi. Kiedyś pana rozliczymy

głosowanie ; 8 listopada 2017, 16:35

podobni wypowiedzialo sie tylko 7 mieszkańców, 4 bylo za Morelową a 3 za Olszewskim. Wielu mowilo ze to radni maja Decydowac a nie oni. Głosowanie nie bylo w zaden sposob miarodljne a tym bardziej wiazace dla radnych.Radni powinni przeprowadzać konsultacje.

as; 8 listopada 2017, 17:00

Mamy Jabola z brązu, czas na Morelę ze srebra. Proponuję obok Ratusza. Państwo Stolarscy będą dumni, spoglądając na siebie! Dyżurni do przecinania wstęgi już są. Nie stać Grójca?

Tygrys ; 8 listopada 2017, 18:06

Może ulice nazwy Stolarskie, ,Gwiazdy itd Nie tedy droga

Jestem za; 8 listopada 2017, 20:57

Pierwszym kandydatem do przeciecia wstegi jest Jerzy Kasica

Piatas; 8 listopada 2017, 21:57

Trzeba zrobić ulicę stolarską

Grójecczak ; 9 listopada 2017, 05:47

ale o so chodzi? i tak pójdą głosować, przecież kasa sie zgadza, a wyborcy i tak pójdą głosować, bo dostaną na flaszke

tygrysica; 9 listopada 2017, 05:49

Zmieniajcie szybciej nazwy tych ulic bo zacni obywatele jak Suski ,BEDNARSKA,Piatkowski chca byc patronami w tym miescie

do obatel; 9 listopada 2017, 05:58

racja

miki; 9 listopada 2017, 08:15

Ulica Armii Ludowej wygląda jak z czasów Armii Ludowej, niech sobie będzie morelowa to nic nie zmienia, a Grójec się rozrasta wiec nazwa jeszcze się przyda.

grażyna, ustąp; 9 listopada 2017, 08:49

pani Stolarska jako polonistka powinna po swoim zachowaniu podać się do dymisji i zniknąć z życia publicznego... czas na emeryturę!

do "obatel" ; 9 listopada 2017, 20:14

Niech pan przeczyta te swoje wypociny i się zastanowi. W tej chwili mamy niewielkie zmiany w naszej gminie i od wyborów do wyborów ci sami. Czego możemy się spodziewać!

wstyd; 10 listopada 2017, 00:00

Jak nisko trzeba upasc by byc taką chorągiewką. Wujek Pietras nie bylby dumny z takiej rodzinki.

as; 10 listopada 2017, 10:12

na zdjęciu można zobaczyć trzon gwardzistów burmistrza, jego prawica, jeszcze brakuje kilku dyrektorów i naczelników z powiatu

QaZ; 10 listopada 2017, 11:40

Proponuję Aleję Niepodległości zmienić na burmistrza Olszewskiego.

QaZ; 10 listopada 2017, 13:27

nie wycieraj sobie twarzy Niepodległością i Olszewskim. To, że Grójec cały czas daje sygnały, że króluje pospólstwo, nie znaczy, że tak będzie wiecznie!

QaZ; 10 listopada 2017, 14:38

Proponuję byś pisał/a pod własnym nickiem.

Chyba nie rozumiesz, co miałem na myśli i piszesz jakieś brednie!

Proponowałem zmianę nazwy Alei Niepodległości (ponieważ mamy w Grójcu ulicę Piłsudskiego, który co zrozumiałe - jest kojarzony z niepodległością), na Aleję Burmistrza Juliusza Tadeusza Olszewskiego (człowieka zasłużonego dla Grójca).

wgr; 11 listopada 2017, 08:20

zmieniając nazwę tak długiej ulicy generujemy olbrzymie koszty wymiany dokumentów,tablic. Za co juz musimy zapłacić z naszych podatków, bo nie dotyczy to dekomunizacji.

Wystarczy juz wielokrotnych nakladów na to samo w mieście. Zmieniamy to, co jeszcze kilka lat temu budowalismy a na potrzebne dla mieszkańców inwestycje i zajecia dla dzieci nie ma pieniędzy.

ktosGrojec; 11 listopada 2017, 08:41

GRÓJEC rozpoczal w swoim stylu obchody 100 lecia odzyskania niepodległości od uczczenia drzewka morelowego ... chyba car Grójca uwielbia morele. Nastepnym krokiem będzie wycieczka do Moskwy, w celu poszuiwania pamiątek po zaborcach.

Jestem za; 11 listopada 2017, 13:07

Na przewodnika po Moskwie proponuje kombatanta Jerzego Kasice

kielbasawyborcza; 11 listopada 2017, 17:57

kampania wyborcza w Grójcu ruszyła, szkoda że Pan Najjaśniejszy Radny opluwa prawie wszystkich wokół- cóż kto z kim przystaje takim się staje...

wiemtonapisze; 13 listopada 2017, 08:30

moze ktos chce pokazac manipulowanie prawie wszyatkimi wokół. Ludzie sami ocenią gdzie jest prawda a gdzie falsz

oko; 13 listopada 2017, 09:08

PiS zly, radny zly, Kto ma swoje zdanie i ośmiela sie je wypowiedziec jest oskarżony o konfabulacje i zdradę, i o to ze stanal po ciemnej stronie. To nie ludzie sa winni ale prawo jakie przez lata bylo nam fundowane

Niestety od 99 lat dla ludzi jest najważniejszy byt a nie ideologia. Dlatego nie dziwi mnie ze malo jest ludzi których interesuje biografia Olszewskiegi i jego zycie dla Polskii. Pytanie Ile jest wart patriotyzm? czy mniej niz spadajace morele? Kto ma wladze, moze wszystko!

do oko; 13 listopada 2017, 12:18

bardzo proszę mieć swoje zdanie i je wypowiadać - a nie oceniać i nazywać innych, po co? dla kampanii? a że "Kto ma władzę, może wszystko!" to prawda stara jak świat, dotyczy to nie tylko gminy proszę spojrzeć na nasz powiat czy sejm,

do oko; 13 listopada 2017, 18:39

Kampania powinna trwać 4 lata. w lokalnych mediach czytamy tylko o sukcesach. a od dawna nie widac alternatywy dla wladzy. Jesli mieszkańców pytacie raz na 4 lata, czy by chcieli nowa halę sportowa lub osrodek rekreacyjny w Gluchowie a dostaja w zamian sliwki robaczywki to kiedys każdemu puszczą nerwy.

do "do oko"; 13 listopada 2017, 18:50

Spojrzeć na sejm, czy nasz powiat, widać, że niewiele mogą. Ci sami na wyższych stanowiskach, rządzą dalej i mącą. Nie wolno ich ruszyć bo wiedzą, że w sądzie wygrają i wracają na swoje stanowiska. To są układy, które są wypracowane przez tyle lat. Trzeba to zmienić!

Sprawiedliwy; 13 listopada 2017, 23:22

Co złego jest w nazwie "Armii Ludowej"? Czy żołnierze walczący z hitlerowcami nie zasługują na upamiętnienie. Czy ofiar ich krwi i życia oddana za wolną Polskę jest gorsza od tej ich rodaków z AK, BCh czy walczących na Zachodzie czy w Afryce, Włoszech? To byli prości ludzie chcący wyzwolić Ojczyznę!!! To politycy wykorzystali ich ofiarę do swoich niecnych celów (tak samo jak i obecni, z każdej strony sceny politycznej, grają uczuciami aby osiągnąć swój cel). Dla mnie bohaterzy z AL także są godni upamiętnienia. Cześć Ich pamięci!!! Chwała Bohaterom z wszystkich formacji walczących z okupantem!!!

obserwator; 14 listopada 2017, 23:28

Chcieli mieszkańcy "Morelową" niech mają "Morelową". Moim zdaniem na ulicę w Grójcu zasługuje i Armia Ludowa i burmistrz Olszewski. Zauważyłem, że każdy chce mieszkać przy ulicy neutralnej ideologicznie. Może pamiętacie jak rada zmieniła nazwę "Solidarności wiejskiej" na neutralną "Maratońską" na skutek nacisku mieszkańców. A tak na marginesie myślałem że nasze ulice są dostatecznie zdekomunizowane (22-lipca, Walki Młodych, Świerczewskiego, Pietrusiaka, XX-lecia, 15-go Stycznia).

do sprawiedliwy ; 14 listopada 2017, 23:40

trzeba uszanowac kazdego polskiego zolnierza ktory bil sie za Polske.Nie mniej jednak, trzeba odróżnić formacje AL, sterowaną i dowodzona przez NKWD, od armii polskie jaka byla AKj, ktora walczyła i chciala Polski wolnej od stalinowskiej okupacji powojennej.

Ciekawy; 15 listopada 2017, 08:44

Dlaczego nikogo nie razi ulica Gwardzistów (w domyśle Czerwonych Gwardzistów)? Ta nazwa powinna zniknąć wraz ze śmiercią Stalina.

do obserwatora; 15 listopada 2017, 13:15

chcieli Morelowej ale i Olszewskiego też chcieli. Nie wrzucajcie Olszewskiego do historii jako złego człowieka. Był Polakiem i wielkim patriotą i takim pozostał do końca życia. W Grójcu widać ciągle dominuje przekonanie, ze wszyscy wybitni mieszkańcy, którzy wyróżnili się przed 1939, byli wrogami społeczeństwa. Drugiego takiego społecznika jak Olszewski na darmo szukać dzisiaj ale kto o tym wie. Widać jaką historię lubimy

Gwardzista; 15 listopada 2017, 13:18

dla naszych władz nazwa Gwardzistów odnosi się do gwardii watykańskiej, napoleońskiej, szwajcarskiej, i zapewne do kibiców Gwardii Warszawa

Do: "Sprawiedliwy"; 15 listopada 2017, 14:16

Mylisz bandziorów z AL z prawdziwymi Polakami z AK (mordowanymi przez AL-owców)

do sprawiedliwy ; 15 listopada 2017, 14:44

Gdyby do dzisiaj żył Stalin i jego Armia Ludowa, nie mielibyśmy Boga , krzyże byśmy zdejmowali z pomników i kościołów.

Wielu polskich żołnierzy walczących w Armii Ludowej było wspaniałymi ludźmi ale nie mieli wyboru lub wierzyli, że walczą za wolną Polskę nie zdając sobie sprawy ze dowodzą nimi w większości ruscy oficerowie.

Rota Przysięgi Armii Krajowej!

W obliczu Boga Wszechmogącego – i Najświętszej Marii, Królowej Korony Polskiej – kładę rękę na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam, że będę wiernie i nieugięcie stać na straży honoru Polski i o wyzwolenie jej z niewoli walczyć będę zawsze ze wszystkich sił moich, aż do ofiary z mego życia. Wszelkim rozkazom będę posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało.

kampania ; 17 listopada 2017, 09:13

Nazwa ulicy to jedna sprawa, a druga sprawa to kampania wyborcza. Pan Gwiazda ma teraz głowę pełną pomysłów, krytykuje itd itp ale przecież to Pan startował z listy obecnego burmistrza, "dostał" się Pan, a teraz robi swoją "robotę" w swoim interesie, aby na stare lata mieć posadę.

Radni powinni posłuchać większości głosów mieszkańców, bo zmiana nazwy głównie ich dotyczy, to oni tam mieszkają.

do kampania; 17 listopada 2017, 09:37

kampanie to obecny burmistrz zaczyna. przez 3 lata milczal na facebooku, zostal rok do wyborow i pan jacek wrocil z obietnicami na facebooka... zenujace i nieprofesjonalne. przez trzy lata mial mieszkancow Grocja gdzies a teraz sie uaktywnia bo wybory nadchodza.

cisza; 17 listopada 2017, 10:55


taaaaaaak? raczej robi w interesie wszystkich,

Radni i mieszkańcy powinni znać historię miasta, a ul. Gwardzistów i Batalionów Chłopskich, Piłsudskiego, Żołnierzy Wyklętych, Rondo Pietrasa, Pomnik Jabłuszka na Rynku, złote donice, tez większość chciała?

a może:
przejrzał na oczy?
chce pokazać, że można inaczej?

pływak; 17 listopada 2017, 11:12

Pan Burmistrz powinien budować halę co najmniej 3 lata temu .... a remont basenu, powinien obejmować tylko wymianę płytek i wentylacji .... bez podłóg światełek i ni to rury ni to...
proszę napisać ile środków zewnętrznych udało się pozyskać, ile będzie zadłużona gmina na koniec 2018?

a teraz dopiero zobaczymy pomysły wyborcze:
akwapark w Głuchowie
odrestaurowany Dworzec kolejowy
nowy budynek domu kultury .... etc.

kampania; 17 listopada 2017, 15:16

Raczej nie Pan Gwiazda przejrzał na oczy tylko zrobił tak aby do Rady się dostać. Radni oczywiście, że nawet nie powinni, a muszą znać historię miasta.

Ale mieszkańcy chcą mieszkać na "Morelowej" to czemu mają nie mieszkać? Inni mieszkańcy chcieli aby nazwę ulicy zmieniono na ul. Maratońska i są zadowoleni
Imieniem Tadeusza Olszewskiego można nazwać np: inną ulice.

A zadłużenie gminy - na forum się nie dowiemy.

Będzie super; 17 listopada 2017, 15:28

Misiewicz na burmistrza!!!!!!!!!!!!!!

jest super; 20 listopada 2017, 13:05

Kasica Jerzy na burmistrza

do kampania; 21 listopada 2017, 12:38

Maratońska miała sens bo nowe osiedle i ulice z nazwami relaksowymi. Porównywanie osoby Olszewskiego i Solidarności Wiejskiej to tak jak porównać Parasolowatego Misiewicza do Grójeckiego Parasolowatego w Kapeluszu.

Na Morelowej chciało parę osób mieszkać ....a ludzie chcą mieć również krytą trybunę na Mazowszu...

Jarek; 21 listopada 2017, 12:48

Prezes powiedział że ma być Morelowa i trzeba zagrać PiS-owi na nosie i pokazać że rada miasta jest anty PiS-owa !
Burmistrz 20 lat temu w Grójcu zlikwidował wiele nazw ulic w ramach dekomunizacji a w Wa-wie takie ulice są do dzisiaj ... np. Związku Walki Młodych.

natomiast grójecka ul. Gwardzistów będzie obecnie jedyną o takiej nazwie w Polsce.

do jarek; 21 listopada 2017, 18:23

jaki związek ma Morelowa czy Olszewski z PIS?

ola; 21 listopada 2017, 21:43

bo to PiS zrobil ostateczny porządek z historia i wymusil zmiane nazwy ulicy. Wiec jak nie gwardia lub armia ludowa to beda morelki. Na szczescie dla Polski , takich śmiesznych zmian nie ma wiele...

Historyk burmistrz; 16 lutego 2018, 09:50

Wyższość ulicy Morelowej nad bohaterem Grójca, odznaczonym wielokrotnie Krzyżem Walecznych Tadeuszem Olszewskim - to wydarzenie powinien wpisać włodarz do kalendarza obchodów 100-lecia odzyskania nieodległości w Grójcu....

a wszystko po to aby ośmieszyć mieszkańców

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.