Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

DELFINADA XIV czyli grójeckie zawody pływackie

1 grudnia 2015; 11:28

Grojec24.net

0 komentarzy

28 listopada rozegrana została kolejna edycja Delfinady. Tegoroczne zawody były starciem dwóch grójeckich klubów pływackich.

News will be here

Polecamy

Niemniej zgromadziły także dzieci i młodzież pływającą rekreacyjnie, dla przyjemności. Grupa ta startowała w drugim bloku zawodów o godzinie 12. Tak, tego roku rozdzieliliśmy trenujących od amatorów. O 9 rano ścigali się zawodnicy UKS Orion i KP Signovum. Regularnie pływający zawodnicy uzyskali kilka wartościowych wyników. Kacper Dębek rocznik 2001 popłynął 50m stylem motylkowym w 33,16 sek., a Jakub Zdankowski w 33,81 sek.  W stylu dowolnym Albert Grzegrzółka rocznik 2003 uzyskał 30,31 sek., a rok starsza Marianna Zółtowska dystans 50 m pokonała w 33.94sek. Najszybszy był Kacper Dębek który uzyskał 29,15 sek. Rozdzielenie klubów od pływaków amatorów okazało się dobre dla obu grup. Potwierdza to frekwencja, która bardzo cieszy. Była to pod tym względem kolejna rekordowa edycja. W imprezie wystartowało łącznie 146 chętnych. W drugim bloku miłośnicy pływania uzyskali też kilka dobrych wyników. Marcel Dąbkowski rocznik 2004 pokonał 25m stylem dowolnym w 20,09 sek.. W stylu grzbietowym Norbert Soboń uzyskał na tym samym dystansie czas 21,72 sek.

   
Zawody otworzył zastępca burmistrza pan Karol Biedrzycki, życząc pływakom jak najlepszych rezultatów. Uczestnicy podzieleni zostali na kategorie wiekowe. Najmłodsi to rocznik 2008 i młodsi. Następnie kolejno 2007, 2006, 2005,2004, 2003, 2002, 2001 i 2000 oraz starsi. Dzieci do lat 7 z przyborem , deską lub makaronem, ale świetnie sobie poradziły z 25 metrową odległością , którą musiały pokonać. Rocznik 2007 i 2006 pływał stylem dowolnym lub grzbietowym. Od rocznika 2005 pływaliśmy już czterema stylami. Dla 13 latków wydłużyliśmy dystans do 50 m. Jednocześnie 13 latkowie mogli startować ze słupków, wykonując skok, co zdecydowanie uatrakcyjniło zawody. Każdy uczestnik mógł wystartować w dwóch stylach, które wybrał. Rozegrano również konkurencje sztafetowe. W tym roku mieliśmy dwa rodzaje sztafet. 4x50 m stylem zmiennym dziewcząt i chłopców oraz sztafety mieszane. W sztafecie mieszanej musiało być po dwóch zawodników obu płci. Sztafeta składała się z czterech zawodników i pokonywała dystans 200 m. Najlepsi pływacy indywidualni uhonorowani zostali medalami. Sztafety nagradzano pucharami. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział oraz ufundowane przez GOS Mazowsze medale tematyczne. Na koniec imprezy po dekoracjach, każdy uczestnik brał udział w losowaniu nagród rzeczowych. Tym razem organizatorzy mieli do przekazania cztery pary okularków do pływania, cztery zapięcia do roweru, cztery piłki nożne, trzy torby sportowe, dwa plecaki ławeczkę do ćwiczeń oraz sześć karnetów na pływalnię Wodnik. Karnety ufundowała firma Multilan, współpracująca z nami przy organizacji Delfinady od wielu już lat, za co serdecznie dziękujemy. Niezawodnie wspomagali nas nauczyciele z Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu. Dziękujemy pani Katarzynie Maciejewskiej, panu Wieńczysławie Kowalskiej, panu Mateuszowi Kalinowskiemu. Wspierali ich pracownicy pływalni panie Iga i Joanna Czernickie, pan Grzegorz Molga, pan Piotr Średnicki, pan Sebastian Dulemba. Nie do przecenienia była rola rodziców zawodników obu klubów pływackich, którzy prowadzili sekretariat zawodów. Dziękujemy Państwu Ewelinie i Konradowi Goszczyńskim, oraz pani Beacie Skibie za pomoc w pomiarze czasu. Żeby zaś impreza przebiegła tak sprawnie zapracowały wolontariuszki w biurze zapisów, które pracowały pod kierunkiem pani Sylwii Szewczyk i pani Katarzyny Wojciechowskiej. W tym miejscu specjalne podziękowanie organizatorzy składają wszystkim wolontariuszom z PG Grójec, którzy podczas tych zawodów wykonali doskonałą pod każdym względem pracę.  


Organizatorem zawodów był Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”. Imprezę wsparli: Urząd Gminy i Miasta Grójec, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, PG Grójec i wolontariusze z tej szkoły oraz UKS Orion i KP Signovum. Sponsorami Delfinady byli: Multilan s.c. i GOS Mazowsze. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Mazowsze i portal grojec24.net. Kolejną odsłonę imprezy planujemy rozegrać w 2016 roku. Zapraszamy serdecznie.


Pełne wyniki dostępne będą na stronach internetowych:
www.gosmazowsze.pl
www.grojec24.net
www.jablonka.info

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.