Denimowa rewolucja: męskie kurtki przejściowe z jeansu idealne na wiosnę

25 maja 2023; 11:01

Materiał promocyjny

Podczas przesileń, kiedy temperatura wzrasta lub maleje, trzeba zadbać ubiór, który zabezpieczy nasze zdrowie przed zmienną aurą. Jednym z najlepszych rozwiązań jest kurtka przejściowa z jeansu, która nie tylko zapewni nam odpowiednią izolację termiczną, ale też jest bardzo uniwersalna.

Męskie kurtki przejściowe


Kurtki denimowe, czyli jeansowe, doskonale sprawdzają się zwłaszcza wiosną. Są dobre na tę porę roku, stylowe i wytrzymałe. Wykonuje się je z trwałego materiału, chroniącego przed deszczem i wiatrem. Mimo to są lekkie i pozwalają na swobodną aktywność fizyczną. Bardzo istotne w tej stylizacji jest to, że kurtki denimowe pasują do niemal każdej stylizacji. Znakomicie dopełniają się zarówno z eleganckimi spodniami, jeansami, jak i ze spodniami dresowymi. Jeśli więc pokazujemy się w różnych, nawet skrajnie różnych stylizacjach, tego typu kurtka powinna trafić do naszej szafy. Ze względu na swoją uniwersalność, markowe kurtki przejściowe mają bardzo zróżnicowane fasony – od klasycznych, prostych krojów, do oryginalnych rozwiązań ozdobionych kieszeniami i przeszyciami. Dzięki temu nie ma żadnego problemu z doborem odpowiadającego nam rozwiązania.


Czarna męska kurtka przejściowa z jeansu

Denimowa męska kurtka wiosenna


Jedną z wielu zalet denimowych kurtek męskich na wiosnę jest ich trwałość. Materiał, z którego są wykonane, jest odporny na uszkodzenia i nawet po latach użytkowania wygląda jak nowy. Jest to po prostu dobra inwestycja na rynku modowym i będzie spełniać swoją funkcję przez wiele sezonów. Męskie kurtki z denimu wprowadzono pod koniec dziewiętnastego wieku. Mogłoby się więc wydawać, że stało się to bardzo dawno temu. Jednak z drugiej strony kurtki same w sobie wymyślono dużo dawniej i może dziwić, że modele przejściowe powstały dopiero wtedy. Co ciekawe, były to wyłącznie kurtki robocze przeznaczone dla górników, potrzebujących praktycznej i wytrzymałej odzieży. Szeroką popularność zyskały w latach 50. i 60., ponieważ zdobyły uznanie wśród aktorów i piosenkarzy i stanowiły wyraz buntu przeciwko konserwatywnym normom społecznym. Motocykliści i kowboje to kolejne grupy, z którymi kojarzymy jeansowe kurtki męskie przejściowe.


Kurtka przejściowa męska jeansowa ze stójką

Rodzaje kurtek denimowych


Kurtki denimowe ze względu na swoją uniwersalność ciężko zaklasyfikować do jednej grupy, ponieważ cechują się dużą różnorodnością. Możemy wyróżnić kurtki typu trucker, czyli klasyczny fason z prostymi ramionami z dopasowanym krojem. Taka kurtka ma kieszenie na klatce piersiowej i po bokach. Kurtka w stylu oversize ma luźniejszy krój, jest nieco mniej elegancka, ale pozwala na znacznie większą swobodę i przy odpowiednim dobraniu innych elementów nie musi wiele tracić ze swojego szyku.

Męska elegancka kurtka wiosenna z jeansu stanowi ponadczasową propozycję, wygodną i przede wszystkim – spełniającą swoją funkcję. Jeszcze wiele sezonów będzie cieszyła oko, a przede wszystkim pozwoli Ci zachować wygodę i styl na co dzień.

 

Najnowsze artykuły

W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...
Jakie są wczesne objawy ciąży? Ciąża jest jednym z najwspanialszych momentów w życiu...
Jaka jest różnica między destylatorem a kolumną rektyfikacyjną? Do wyrobu domowych alkoholi używa się specjalnej aparatury...
Jak projektować skuteczne interfejsy użytkownika? Interfejs użytkownika (UI) to jeden z kluczowych elementów...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.