Detoks - co warto o nim wiedzieć?

14 czerwca 2021; 08:50

Materiał promocyjny

Nadmierne spożywanie alkoholu, narkotyków czy leków to bardzo krótka ścieżka do poważnego uzależnienia, które rzutuje nie tylko na zdrowiu psychicznym, ale i fizycznym. Wraz z upływem czasu nałóg się pogłębia, pojawiają się problemy osobiste, zawodowe, często doprowadzające do prawdziwych tragedii. Walka z nałogiem jest ciężka, ale warto ją podjąć. Pierwszym krokiem jest detoks organizmu. Na czym polega i kiedy można go przeprowadzić? Podpowiadamy.Czym jest detoks organizmu?Detoksykacja organizmu jest zabiegiem medycznym polegającym na usunięciu z organizmu osoby uzależnionej od substancji psychoaktywnych toksyn. To właśnie one gromadzą się w trakcie nadmiernego spożywania narkotyków, alkoholu czy chociażby leków. Pamiętajmy jednak o tym, że zabieg nie może absolutnie być przeprowadzany w warunkach domowych. Jest na tyle poważny, że konsekwencje takiego działania mogą skończyć się wręcz tragicznie. Tego rodzaju świadczenia wykonywane są w specjalistycznych ośrodkach terapii uzależnień, pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, którzy nie tylko dobierają indywidualnie sposoby detoksykacji, ale także otaczają osoby chore opieką po jej przeprowadzeniu.

Odtruwanie organizmu - jak przebiega?Kiedy zgłosimy się do odpowiedniej placówki, konieczne będzie przeprowadzenie wywiadu medycznego. Bardzo ważną kwestią jest to, abyśmy byli czyści, co w praktyce oznacza, że wolni od spożywania uzależniających substancji. Takie działanie jest istotne na drodze do możliwości wykonania detoksu. Lekarz po wywiadzie ogólnym kieruje nas na badania moczu oraz krwi, a następnie ocenia poziom uzależnienia od różnego rodzaju używek. To pozwala na dopasowanie odpowiedniego detoksu w trakcie którego organizm staje się wolny od alkoholu, jak również metabolitów, jakie powstają na skutek jego trawienia. Otrzymujemy elektrolity oraz płyny, które nie tylko nawadniają organizm, ale także sprawiają, że zyskuje on składniki odżywcze.

Detoks organizmu - droga ku trzeźwościDetoks organizmu z powodzeniem można określić pierwszym bardzo poważnym krokiem do trzeźwości. Alkohol, narkotyki czy leki silnie uzależniają i mogą stoczyć nas na samo dno. Nie można pozwolić na taki rozwój sytuacji, stąd chęć pomocy sobie jest ogromnie ważna. Pamiętajmy o tym, że odzyskanie kontroli nad własnym życiem wpłynie nie tylko na nas, ale i na naszych bliskich. Na jakość życia, na powrót do normalnego funkcjonowania. Najważniejsza jest chęć zmian, która następnie pójdzie w parze z indywidualnym sposobem leczenia.

 

Najnowsze artykuły

Grupa SPEED: 128 wykroczeń na drogach powiatu grójeckiego W dniach 19-25 lipca 2021 roku grójeccy policjanci wchodzą...
77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego W niedzielę – 1 sierpnia, przy pomniku poświęconym...
Szanse i zagrożenia dla polskich sadowników Mimo bycia światowym liderem w produkcji jabłek, polscy...
Dwa wygrane mecze towarzyskie Mazowsza W ubiegłym tygodniu podopieczni Mariusza Lisieckiego...
Rozpoczęła się budowa Głównego Punktu Zasilającego Grójec 2 Rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną na terenie...

Najnowsze ogłoszenia

Malowanie / Ocieplenia - Niemcy.... Mein Personal poszukuje od zaraz fachowców w zakresie wykończenia wnętrz...
Windy Schodowe, Krzesła, Platformy Firma Windy Schodowe oferuje Państwu różnego rodzaju krzesełka i platformy...
ELASTYCZNA deska elewacyjna PlasterTynk... PLASTMAKER wykonuje i poleca elastyczne deski elewacyjne PlasterTynk.
Viptoner Tusze i Tonery W ofercie sklepu VIPToner znajdziesz szeroką gamę 
zamienników...
Technik Farmacji ZIKO APTEKA
Zatrudnimy Technika Farmacji do Apteki w Grójcu ....

Firmy z Grójca i okolic

Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.