Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dobrzyński wygrywa przed NSA

19 września 2016; 13:49

Grojec24.net

39 komentarzy

Maciej Dobrzyński Maciej Dobrzyński

Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację radnemu z Warki Maciejowi Dobrzyńskiemu. Przypomnijmy, że Dobrzyński odwołał się od uchwały rady powiatu, która zdecydowała o wygaszeniu jego mandatu.

News will be here

Zarząd powiatu zarzucił jednemu ze swoich najzagorzalszych krytyków – Maciejowi Dobrzyńskiemu – że ten „wykorzystał mienie powiatu”. Pod tym pojęciem kryje się fakt, że radny zawarł z  Powiatowym Centrum Medycznym (spółką, która jest własnością powiatu grójeckiego) dwie umowy – jedna dotyczyła napraw kartek, druga ich garażowania. W związku z tymi podejrzeniami rada powiatu podjęła uchwałę o pozbawieniu go mandatu.

Dobrzyński odwołał się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA), który wiosną tego roku przyznał mu rację. Z kolei z takim orzeczeniem nie zgodził się zarząd powiatu. Z inicjatywy zarządu rada podjęła więc kolejną uchwałę – o odwołaniu się od decyzji WSA i przekazaniu sprawy do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA).

W ubiegły czwartek (15 września) NSA podtrzymało decyzję sądu pierwszej instancji.

Maciej Dobrzyński uważa, że była to próba wyeliminowania go z życia politycznego. „Postanowienie, jakie zapadło w Naczelnym Sadzie Administracyjnym, nie jest dla mnie zaskoczeniem. Nie mam i nigdy nie miałem nic sobie do zarzucenia, sprawując mandat radnego. Jestem podbudowany decyzją sądu, który nie zostawiając suchej nitki na władzach powiatu wytknął  im haniebny tryb postępowania w tej sprawie, sposób obradowania uniemożliwiający mi jakąkolwiek obronę czy też brak logicznego, spójnego uzasadnienia podejmowanej uchwały i odniesienia się do moich kontrargumentów” – uważa radny Dobrzyński.

TAGI:

Komentarze (39):

Grażka; 19 września 2016, 14:07

Brawo Panie Maćku. Niech Pan walczy z podwójną siłą z radą powiatu. Wierzyłam w Pana.

Gość; 19 września 2016, 19:38

I co łyso ci garguś? A klakierek jak tam kitę stulił?

Gregory; 19 września 2016, 20:10

A teraz Panie Macieju pozew za pomówienie, niech bekną za swoje.

Zoo; 19 września 2016, 20:11

Tacy mądrzy, a na baranów wyszli....

Franek; 19 września 2016, 21:05

Czego się można było spodziewać po tej zbieraninie nieudaczników? Klakier pisz o tych karetkach, no co zwieracze puściły?

?; 20 września 2016, 02:33

Jeśli NSA uważa, że można wykorzystywać funkcję społeczną do czerpania korzyści majątkowej i to jest godne pochwały to już nie jest to samorząd tylko samonierząd czyli... Przestaje mnie dziwić bezkarność w zadłużaniu powiatu brawo Grażka Gość Gregory. Zoo podkreśla wasz poziom umysłowy

Do ?; 20 września 2016, 09:29

A wiesz którego klubu radnych członkiem był pan Maciej w momencie zawierania umów z PCMG?
Sprawdź to i podaj do publicznej wiadomości, bo mnie tu pachnie prawem i sprawiedliwością.

Obserwator; 20 września 2016, 09:33

Utarł tym zarozumialcom nosa.

Grażka ; 20 września 2016, 10:20

Do ? To ty wykaż się co zrobiliście dla szpitala. Nic! Gadacie że jest dobrze, a w rzeczywistości jest dno. Na ile jeszcze wypłat macie? Nadal szpital jest wypłacalny? No co dobrego zrobiliście? Kostkę z darowizny dostaliście nawet dobrze położyć to nie potraficie. A jak tam jest z sprzętem? Nadal nie jest naprawiony i ma aktualne przeglądy? A w Warce który już tydzień jeździ zastępcza karetka? Stać was na to? Wasz czas coraz szybciej umyka. Cyk cyk cyk

Joko; 20 września 2016, 12:34

Panie radny Dobrzyński widać że przykro ci sie rozstac z gabinetem.Przeciez w tym pokoju nie siedzisz juz póltora roku.

do Grażki; 20 września 2016, 12:41

Przypomnę bo pamięć umyka. Ci sami, którzy rządzili tyle lat zostawili powiat zadłużony na niebotyczną sumę krzyczą najwięcej. Mam tylko pretensję do starosty, że nie zrobił audytu o czasie czyli w pierwszym roku swojego urzędowania! Teraz nawet uczciwi nie dadzą rady bo ten dług niestety ciągnie się z nową władzą.

aaa; 20 września 2016, 12:58

Nie jestem za PiS-em, ale przypomnę zapominalskim, zwłaszcza sadownikom, że to Pan Dobrzyński podjął decyzję o wyrzuceniu Związku Sadowników RP z budynku starostwa. Wcale taki święty nie jest...

xnxx; 20 września 2016, 16:43

pan Dobrzynski jak podpisywal umowę z pcm był szefem partii PiS i wówczas prawi i sprawiedliwi go jakos nie odwolywali

do xnxx; 20 września 2016, 20:17

Naprawdę ludzie, którzy tu piszą nie znają tematu. Wiedzą, że dzwonią ale w którym kościele już nie. Przypominam p. Dobrzyński startując w tych wyborach startował ze swojej utworzonej listy a nie z PiS-u. Proszę sobie sprawdzić. Ponieważ PiS nie miał większości nie mógłby rządzić i weszli w koalicję z Dobrzyńskim. Wykorzystał swoją pozycję i podpisał umowę z PCM i wtedy go odwołali.

TEMIDA; 20 września 2016, 20:46

Czy można wykorzystywać funkcję społeczną do czerpania korzyści majątkowej? Według sondaży 80% społeczeństwa,nie ma zaufania do wymiaru sprawiedliwości

do wszystkich za Dobrzyńskim; 20 września 2016, 20:47

Dobrzyński ma nie prawomocny wyrok sądu za podbijanie dowodów rejestracyjnych, bez dokonywania przeglądów. Jeśli tylko Sąd Okręgowy podtrzyma wyrok rejonówki to wtedy nie będzie już radnym powiatowym. Ten wyrok NSA to tylko zwykłe rozwiązanie sprawy w trybie administracyjnym mało znaczące. Ale ten wyrok sądu powszechnego może pozbyć go mandatu radnego. Zresztą Dobrzyński dokonywał remontów w spółce prawa handlowego czyli PCM. Tak uznał sąd administracyjny. Ale dokonywanie remontów w Powiatowym Zarządzie Dróg związanych z budżetem powiatowym to już mu na sucho nie ujdzie. To że był w PiS-ie to pomyłka samego Dobrzyńskiego. On sam nie wie w jakim świecie się znajduje.

Gość; 20 września 2016, 21:02

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Gość; 20 września 2016, 21:10

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Obserwator; 21 września 2016, 05:15

Fałszowanie rzeczywistości to wasza specjalność.
P. Dobrzyński dwa lata temu startował z innego komitetu niż PiS, ale umowy z PCMG podpisał wcześniej tzn wtedy gdy był w PISIE.

gość; 21 września 2016, 08:27

Czemu tak pisiory jeżdżą po Panie Dobrzyńskim. Przecież on jest ok. Tak podpisał umowę ale startował w przetargu i wygrał. Co Ruda boli Cię to że w kopertę Ci nie dał?

do gościa; 21 września 2016, 11:39

To nie pisiory jeżdżą po p. Dobrzyńskim, to on nie szanuje siebie, otaczając się ludźmi z poprzedniej ekipy. Broni swoich profitów za cenę pomówień i nie daje pracować innym. Takie jest moje zdanie Zaznaczam nie jestem pisiorem.

Pacjent; 21 września 2016, 18:26

Karbowiak,Dobrzyński ,Sitarek ,Fiks ,Ambroziak,Górski-piszą apele do mieszkańców w internecie i w lokalnych gazetach,cytat"zaniepokojeni krytyczna sytuacja PCM i nieracjonalnym działaniem władz powiatu zmierzajacym do likwidacji powiatowego szpitala itd...." I otóż dzisiaj czytam na stronie internetowej JABŁONKI ,że szpital na koniec lipca ma tylko ,albo az 260tys straty.W poprzednich latach było to około miliona ,a za rządów PSL pewnie dużo wiecej Czytam że pani dyr.Barwicka zamierza rozwijać i rozbudowywać szpital. Panowie z PSL i Naszych Czasów, można zarządzać odpowiedzialnie i być dobrym gospodarzem.Dlaczego wprowadzacie wyborców w błąd.NIE BIJCIE NA ALARM-panie radny Sitarek.Trzeba było bić ale co najmniej 5 lat temu.

:); 21 września 2016, 18:56

Róbcie dalej super cyrk, wyborcy, mam nadzieję będą mądrzejsi, a czas leci szybko, a głupotę pokazujecie, oj pokazujecie... bez wyjątku, wszyscy!

Franek; 21 września 2016, 20:47

Tylko ci ludzie z poprzedniej ekipy bardziej go szanują niż jego byli partyjni koledzy. Byli koledzy wylewają na niego pomyje, bo wiedzą że im zagraża. Panie Macieju niech Pan trzyma jak dotychczas, prawda wygra.

panie Dobrzynski; 22 września 2016, 00:02

na stronie internetowej Jabłonki jest sprawozdanie z konferencji prasowej dyr.Barwickiej,mówi tam ze na koniec lipca strata z działalności wynosi okolo 260 tys,a pan w swojej gazecie pisał że na koniec lutego strata była juz ponad 1 mln zloty.Dlaczego pisze pan kłamliwe informacje?

Nasze Czasy; 22 września 2016, 08:43

W naszej gazecie piszemy wyłącznie prawdę opartą na dokumentach. W przypadku stwierdzenia kłamstwa proszę natychmiast wystąpić na drogę sadową. W numerze wrześniowym będzie cała prawda o sytuacji w szpitalu również o tych 260 tys straty.

Gość; 22 września 2016, 08:47

Jeśli dyr. Barwicka mówi że jest 260 tyś zł straty to wy głupcy już wierzycie.Dlaczego p.Prezes nie pokaże prawdziwych danych. Z tego co mi mówią pracownicy jest prawie 2 miliony zadłużenia. Też słyszałem że w szpitalu jest kontrola i jest niezła zadyma. P. Prezes niech nam odpowie dlaczego?

Dziwne?; 22 września 2016, 09:46

Wynik taki dobry (tylko 260 tys. straty), a ani prezes spółki, ani władze powiatu nie chcą go przedstawić na piśmie radnym powiatowym. Dzimne to, nieprawdaż?

do zapszane czasy; 22 września 2016, 10:06

na jakich dokumentach się pan opiera? wykradzionych? czy na opowieściach niektórych pracowników? może tych wywalonych dyscyplinarnie? w tym waszym szmatławcu do ta nawet nie potraficie poprawnie imion i nazwisk oraz zajmowanych stanowisk napisać. takie rzetelne źródła informacji posiadacie.

do Naszych Czasów; 22 września 2016, 10:29

Kiedy ukarze się gazeta, bo jestem bardzo ciekawy co znowu ciekawego do wiemy się o szpitalu i jego problemach. Niestety żadne nasze gazety nie piszą prawdy tak jak nasze czasy.

do Klakiera; 22 września 2016, 12:24

Konferencja prasowa była tylko dla wybranych gazet?
Dlaczego Ruda nie zamieściła zaproszenia dla mediów na stronie internetowej?
Oto transparentność waszej władzy.

Gość; 22 września 2016, 12:49

Pijar i nic więcej.

Skandal; 22 września 2016, 13:00

Tylko swoje media zaprosili, którym płacą. Taka "dobra zmiana" w wykonaniu grojeckiego PiS... pośle Suski marszalku Karczewski pozwalacie na to?

do Hubcia; 22 września 2016, 13:01

He he dyscyplinarnego? Zobaczycie jak was będą zwalniać dyscyplinarnie! Już nie długo. Hubciu weź się za pracę.

Nasze Czasy; 22 września 2016, 13:48

Wrześniowy numer ukaże się 26/27. Jeśli ktoś chce otrzymywać gazetę w wersji elektronicznej proszę o nadsyłanie adresów e mail na redakcja@naszeczasy.info
Wszystkie informacje zamieszczone w naszym miesięczniku są sprawdzone i poparte na dokumentach.
Ci co to kwestionują - zwyczajnie kłamią. Jeśli ktoś chce nam coś zarzucić, bardzo proszę o konkrety.

Gość; 22 września 2016, 19:24

Elita zorganizowała konferencyję niczym komunistyczny wiec. Palnęli stek bzdur, obietnic, zjedli po ciostku i myślą, że się wybielą. Nic bardziej zgubnego. Jak tak patrzę na tych którzy siedzieli za stołem i obok, to jestem zdecydowanie za aborcją.

Franek; 22 września 2016, 20:14

A przygłup pisze i to nie ważne czy jest w domu czy w pracy. Ma przyzwolenie rudej, w końcu człowiek gargamela. Jaki to on filozof, cwaniak, mędrzec, a w gruncie rzeczy miernota z pogmatwaną przeszłością.

MD; 22 września 2016, 23:05

o orzeczeniu NSA można było dziś przeczytać w Rzeczpospolitej - polecam

do MD; 24 listopada 2016, 20:19

a gdzie można przeczytać o wyroku Sądu Okręgowego w Pana sprawie

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.