Dokąd zmierza grójecki szpital

11 października 2016; 09:43

Materiał promocyjny

80 komentarzy

Szpital w Grójcu (fot. materiały prasowe)

W Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu w zatrważającym tempie ubywa doświadczonych lekarzy, za to do monstrualnych rozmiarów rozbudowywana jest administracja – alarmują członkowie Klubu Radnych Powiat Sprawny i Przyjazny.– Mam wrażenie, że zarząd powiatu i kierownictwo spółki sami pogubili się w swoich działaniach. Nie jesteśmy informowani o strategii rozwoju szpitala, odnosimy wrażenie, że takowa nie istnieje. Stale ukrywany jest przed nami stan finansów Powiatowego Centrum Medycznego (PCM – szpitala w Grójcu) , a to zapewne dlatego, że się systematycznie pogarsza. Kiedy na komisji zdrowia rady powiatu zapytaliśmy panią prezes Marzenę Barwicką o dokumenty na ten temat, obraziła się i razem ze starostą Markiem Ścisłowskim opuścili salę – mówi Krzysztof Ambroziak, przewodniczący opozycyjnego Klubu Radnych Powiat Sprawny i Przyjazny (KRPSiP).

– To, że w grójeckiej spółce zacznie dziać się źle przewidywaliśmy w maju, kiedy zarząd powiatu zlikwidował, naszym zdaniem bezprawnie, radę nadzorczą w spółce Powiatowe Centrum Medyczne ( PCM )– zwraca uwagę Janusz Karbowiak, radny Z klubu Powiat Sprawny i Przyjazny . – Najprawdopodobniej radę nadzorczą spotkała kara za to, że nieprzychylnym okiem patrzyła na rozbudowę administracji spółki kosztem białego personelu. Zwyciężyła potrzeba namnożenia stanowisk dla kolegów i partnerów politycznych – dodaje.

Czystki i co dalej?

Najbardziej radnych opozycji w radzie powiatu niepokoi zmniejszająca się liczba lekarzy w placówce. Bo to już zahamowało rozwój szpitala, ale w perspektywie zagraża pacjentom.

– Nikt z nas nie wie, w którym kierunku podąży szpital. Pani prezes nie rozmawia z lekarzami. Jej zachowanie powoduje, że kolejne osoby odchodzą z pracy – zauważa Walid Tennou, przewodniczący grójeckiego oddziału terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Obecni i byli pracownicy PCM (szpitala)  mówią o fatalnej, nerwowej atmosferze w placówce; niektórzy wspominają o zastraszaniu, boją się odzywać.

O efektach „dobrej zmiany” w szpitalu w połowie sierpnia przekonał się długoletni ordynator oddziału chorób wewnętrznych Zbigniew Binio. Od pewnego czasu przestrzegał kierownictwo spółki, że mała liczba lekarzy na jego oddziale (czterech, gdy optymalnie powinno być ośmiu) zagraża bezpieczeństwu pacjentów i może skutkować niewykonaniem kilkumilionowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Sam również szukał medyków zainteresowanych pracą na grójeckiej internie. W odpowiedzi od prezes Barwickiej otrzymał… wilczy bilet – został zwolniony dyscyplinarnie pod pretekstem złego poinformowania przełożonych o tygodniowym urlopie. – Zachowałem się zgodnie z panującym od wielu lat zwyczajem, zwróciłem się o ten urlop odpowiednio wcześnie. Poszedłem na wolne w pełnym przekonaniu, że wszystko zrobiłem prawidłowo i urlop został mi przyznany, a na oddziale pozostawiłem zastępstwo – przekonuje pracujący od 26 lat w grójeckim szpitalu Binio.

Po powrocie z tygodniowego urlopu pokątnie dowiedział się, że został zwolniony. Nie pomogła rozmowa z panią prezes, próby wyjaśnienia sytuacji, że chyba doszło do nieporozumienia. Nic nie dały także apele  wojewódzkiego konsultanta chorób wewnętrznych i warszawskich władz izb lekarskich, związków zawodowych i pielęgniarek z grójeckiego szpitala o ponowne rozpatrzenie sprawy. – Sytuacja jest absurdalna. Absolutnie nie zasłużyłem na takie potraktowanie, co więcej kara była nieadekwatna do rzekomego przewinienia. Nie dano mi się nawet szansy na ustosunkowanie się do oskarżeń. W ciągu całego dotychczasowego okresu pracy nie otrzymałem nawet jednego upomnienia czy nagany. Oddałem sprawę do sądu pracy – mówi Zbigniew Binio.

Były ordynator uważa, że padł ofiarą „czystek” w szpitalu. – To tak, jakby cała akcja przeciwko mnie została wcześniej zaplanowana, szukano pretekstu, aby się mnie pozbyć – jest przekonany.

Na sierpniowej sesji rady powiatu starosta Marek Ścisłowski zasugerował, że w szpitalu działa wróg – „lekarze, którzy chcą go rozwalić od środka”.

Najważniejsze są etaty dla „swoich”

Przypadek Zbigniewa Binio okazał się tylko początkiem. W geście solidarności, ze szpitala zwolnił się zastępca ordynatora na oddziale wewnętrznym. Ponieważ na internie pozostało tylko dwóch lekarzy, ratując sytuację, zarząd placówki skierował tam do pracy ginekologa i chirurga. „Dalsza destrukcja etatów lekarskich na oddziale wewnętrznym (…) może skutkować jego likwidacją” – przestrzegły związki zawodowe lecznicy. Pacjenci już odczuli „dobrą zmianę” na internie – wielu jest kierowanych do Radomia lub Warszawy, bo obłożenie liczby łóżek na oddziale znacznie spadło.

To nie koniec, ponieważ z pracy odeszły również ordynator oddziału pediatrii oraz ordynator oddziału neurologii. Słyszy się też o kolejnych specjalistach, którzy planują zmianę miejsca zatrudnienia. – Ubywająca liczba lekarzy nas niepokoi, mijają tygodnie i w tej kwestii nie ma poprawy. Przecież szpital to przede wszystkim biały personel – mówi Walid Tennou.

– Kadrę oddziału buduje się latami, wszelkie zmiany w szpitalu powinny być prowadzone płynnie i delikatnie, bo inaczej odczują to pacjenci – komentuje doktor Binio.

Zdaniem radnych powiatowej opozycji, władze spółki skupiły się wyłącznie na rozbudowie administracji zamiast położyć nacisk na wykonanie około 30-milionowego kontraktu placówki.

– W spółce namnożyło się wiele nowych stanowisk, jest prezes i trzech dyrektorów. Nowe osoby zatrudniane są z klucza politycznego, bez kompetencji i przygotowania. Dyrektorem do spraw administracji został mąż radnej PiS Tereny Bednarskiej, który do tej pory nie pełnił funkcji kierowniczych. Awansowana na przygotowane dla niej stanowisko została żona pana wicestarosty Dariusza Piątkowskiego. Utworzono także specjalny etat dla osoby, która miałaby zająć się pozyskiwaniem funduszy unijnych, choć pani prezes twierdzi, że z takowych szpital nie planuje korzystać. Już nie wspomnę o zatrudnieniu dodatkowego mecenasa. To tylko kilka przykładów – wylicza radny Janusz Karbowiak. – Słyszy się, że to nie koniec tworzenia ciepłych posadek dla „swoich”. Dobrze by było gdyby działacze Grójeckiego PiS-u wsłuchali się w słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił niedawno "Musimy gorącym żelazem wypalić w urzędach i spółkach tych, którzy myślą tylko o sobie ".

A co jeśli na działania obecnych władz spółki zacznie brakować pieniędzy?

– Zarząd powiatu już przygotował wydzielenie działki z dwoma budynkami szpitalnymi- czyżby z zamiarem sprzedaży? - ocenia Krzysztof Ambroziak.

Franciszek Sierputowski

Za treść nadesłanych materiałów odpowiadają ich autorzy. Redakcja portalu Grojec24.net nie utożsamia się z treściami wszystkich opublikowanych materiałów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za nadesłane materiały.

TAGI:

Komentarze (80):

Gość; 11 października 2016, 10:05

Za chwilę ci "wybitni" specjaliści staną przy łóżkach i zaczną leczyć. Przecież znają się na wszystkim. A może Ruda zatrudni szamanów i zielarzy?

Gość; 11 października 2016, 10:35

A w naszym szpitalu
Miło jak na balu,
Nie ma takich lecznic w Rzymie
Ani w Montrealu.

Zdychają mikroby,
Pryskają choroby,
Już nie będą nas gnębiły
I naszej chudoby!

Samotna czerwonka
Po polu się błąka,
Tak się wystraszyła leków
Aż się biedna jąka.

Gnębiła żółtaczka
Sierżanta Miziaczka,
A po wyjściu ze szpitala
Sierżant zdrów jak kaczka!

Był kiedyś dyfteryt
groźny jak iperyt,
Ale teraz z dyfterytu
Zrobił się emeryt.

Krętek całkiem blady
Ucieka w Bieszczady....
Szukaj sobie, blady krętku,
Gdzie indziej posady!

Spotkała się grypa
Z kompleksem Edypa:
- Wie pan, wczoraj umarł tyfus,
Dzisaj ma być stypa!

Stara ślepa kicha
Ze wzruszenia wzdycha:
- Jakiś Julek mnie wycinał,
Ponoć duża szycha!

Wyleciało wzdęcie,
Jest już na zakręcie:
- Trzeba umieć się wycofać
W stosownym momencie!

Natomiast zaparcie
Broni się zażarcie:
- Mnie nie ruszą, bo w centrali
Mam mocne poparcie!

Przewrócił się katar,
Nosa sobie natarł,
Już nie będzie taki kozak
Ani taki Tatar!

Wyszły dwa gronkowce
Na leśne manowce:
- Gdzież my teraz się podziejem,
Nieszczęsne wędrowce?

Grupka tuberkulin
Pod miedzą się kuli:
- Kro przygarnie nas, sieroty,
I do snu utuli?

Na rogu ulicy
Tkwi wrzód dwunastnicy,
Prosi o kawałek chleba
I łyk śliwowicy.

Natomiast platfusy
To duże chytrusy -
Powłaziły do doniczek,
Udają kaktusy.

Schował się rzęsistek
Za bukowy listek...
uż nie będziesz, draniu, gnębił
Państwowych artystek!

Wiatr pomyślny wieje,
Nowy dzionek dnieje,
Wyzdychują nam chroby
A ludność - zdrowieje!

Biją dzwony z wieży,
Śpiewa chór harcerzy:
- Wiwat pani Prezes
I jej najbliżsi partnerzy!

mirek; 11 października 2016, 11:50

P. prezes zatrudnia kolesiostwo z Radomia i okolic,nie mających nic wspólnego ze szpitalem.Przykład,cieć z Wareckiego przedszkola.

Gieniek; 11 października 2016, 13:41

A jak ta zbieranina pięknie prezentowała się na konferencji. Żeby jeszcze oni na czymś się znali. Niedługo to kasy im zabraknie na własne pensje. I nawet nie będą wiedzieli kiedy. Ot tak, z dnia na dzień.

mija 2 lata; 11 października 2016, 13:49

mija dwa lata - czy ktoś mi odpowie co oni zrobili w tym czasie ?
Z tego co pamiętam :
1. wzięli 10 mln kredytu na szpital
2. zmienili 5 prezesów
3. kupili program naprawczy za 17 tys. zl
4. zatrudnili znajomych na stołkach dyrektorskich
.... o czym zapomniałem ?

cogito ergo sum; 11 października 2016, 14:28

5. zatrudnili rodzinę na wysokich stołkach
6. "rozsądnym" zarządzaniem spowodowali odejścia lekarzy
7. położyli kostkę brukową na części chodnika, którą dostali w darowiźnie
8. zakupili sprzęt na Endoskopię za pieniądze z Urzędu Miasta i Gminy Grójec;
9. notorycznie nie wyrabiają kontraktu z NFZ, bo zarówno brak kadry, jak i sprzętu;
10. zatrudnili osoby do sprzątania na umowy zlecenie, a przecież miało wogóle nie być umów śmieciowych;
11. doprowadzili do sytuacji, gdzie osoby pracujace na kuchni musiały kupować produkty za swoje pieniądze. Tak, tak, np. jajka, olej.
12. rozwalili radę nadzorczą, bo przecież po co ktoś będzie im patrzył na ręce;
13. współpracują z trzema prawnikami z zewnątrz, z których tylko jeden co miesiąc dostaje 7995 zł;
14. narażają pacjentów na utratę życia i zdrowia, z racji dopuszczania do badań i operacji aparaturę medyczną bez przeglądów bądź uszkodzoną
15. zatrudniają ludzi do administracji bez jakichkolwiek ogłoszeń i konkursów, bo wówczas połowa powiatu grójeckiego mogłaby aplikować, gdyż takie kryteria to mógłoby spełnić mnóstwo ludzi, samo rozpatrywanie podań zajęłoby miesiąc;
16. 'ukończyli" Fundusz Norweski, który wdrożył były Prezes, lecz to sobie medale przypieli za to osiągnięcie; cóż to było za otwarcie, co za feta :)
I tak można wyliczać i wyliczać.

Lazy; 11 października 2016, 14:46

Grójecki szpital- mówią na to umieralnia.
Pielęgniarki i salowe na gazie w pracy.
Skandal. Niech to zamkną dopóki nie jest za późno...

Gość; 11 października 2016, 19:16

Niektórzy w administracji też chyba pracują na haju? I to w sąsiednich pokojach.

Do pani ze związków; 11 października 2016, 21:31

Kingo, a może lepiej Moniko!
Gdzie jesteś? Miałaś patrzeć zarządowi na ręce, żeby więcej szpitala nie zadłużał!
Gdzie jesteś?

Gość; 12 października 2016, 15:20

W naszym szpitalu nastrój ospały i ponury
Większość pracowników wchodzi ze strachu do dziury
Siedzą tam bez wody i powietrza
A Ruda z dyrektorami się opieprza
Ludzi do pracy przyjmują po znajomości
Bo próżno na rynku pracy szukać takich jegomości
Jednego Gargamel na stanowisko lansował
Bo jako ochroniarz nie mógł nigdy awansować
A że na robocie zna się bardzo dobrze
To z pewnością się na stanowisku dotrze
Drugiego Tabakiera na stanowisko wsadziła
Żeby się chłopinie po nocach ta praca śniła
Cierpi z tego powodu ogromne udręki
Ale ważna jest kasa, a nie jego męki.
Trzeciej awans sam Klakier załatwił
Żeby nikt na mieście o nim źle nie mówił
Kobitka teraz szczęśliwa i zawodowo spełniona
A w towarzystwie Rudej bardzo rozbawiona
Klakier załatwił także uposażenie koledze
Który wszedł w to niczym kamikadze
Teraz chłopaki się po plecach klepią
Bo ostatnią kasę z budżetu pcmg szarpią
Teraz przyszedł czas na krokomierza
Który tu i ówdzie działki odmierza
Załatwił córce fuchę z przytupem
A wszyscy myśleli, że jest głupem
W ten oto sposób wszyscy szczęśliwi
Bo powiatem rządzą prawi i sprawiedliwi
Posadki na prawo i lewo swoim rozdają
Co z tego że się oni na tym nie znają
Ważne że mają stołki i portfele pełne
A że wykształcenie u nich niepełne
Kto by sobie kręgosłup tym łamał
I tym, że kilka paragrafów przy tym złamał
Lecz kiedyś opozycja was za to rozliczy
I niejeden jeszcze z was jak świnka zakwiczy.

kinga lub moniko; 12 października 2016, 15:30

a mi tam dobrze he he he

pani; 12 października 2016, 17:04

w tym szpitalu jest brak personelu białego a pielęgniarki nie pracują na gazie tylko są przepracowane a pani prezes tylko spaceruje po szpitalu i robi dobre wrażenie

młody; 12 października 2016, 20:04

a może by tak jakis tvn nasłać...,
albo inny polsat ciekawe czy wtyedy też bedą unikać pytań I jak długo.
Może dopiero procurator zmusi do dopowiedzi na niewygodne pytania

Do pani; 12 października 2016, 23:00

Kinga zwana Moniką jest przepracowana? Co za kpina.
A może te leniwe i śpiące siostrzyczki z Izby są przepracowane?
Jakoś ostatnio nie strajkujecie?

trosko; 13 października 2016, 19:05

jakie mieliście plany zatroskani (nic nie piszecie) puścić szpital kumplom w prywatne ręce i doić kasę, a kogo nie było by stać to niech zdycha. podać przykłady zabiegów w szpitalu z prywatnych gabinetów, zdziwka że straty. Górować pieczeniarzy to może szpital wreszcie stanie na nogi tak dalej

Do trosko; 13 października 2016, 19:19

Down to mało powiedziane w twoim przypadku. Pyszczysz, jadem plujesz, a spójrz w lustro na swoją facjatę, co ty kanalio sobą prezentujesz. Garguś posadkę ci załatwił, bo takto nadal byś punkty w ochronie odbijał. Co ty miernoto samodzielnie osiągnąłeś w życiu?

Hej trosko!; 13 października 2016, 21:40

Podaj te przykłady. Niechaj się wszyscy dowiedzą, bo ciekawi jesteśmy.

polo; 14 października 2016, 06:28

strata szpitala podana oficjalnie podana przez prezesa to 1423000zl na koniec sierpnia

Pytanko; 14 października 2016, 17:36

Panie Karbowiak, czy kiedykolwiek mówił pan o zadłużeniu szpitala przez te wszystkie lata kiedy pan sprawował władzę? Czytając prasę nigdzie nie było informacji na ten temat przez tyle lat. Do czego dążyliście to my pamiętamy. Najpierw zamieniliście szpital w spółkę, która miała doprowadzić do prywatyzacji. O nieprawidłowościach napisane są artykuły na tym portalu, odsyłam dla przypomnienia. Fucha stracona, nie prawda panie Karbowiak???

Hugon; 14 października 2016, 21:10

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

polo; 15 października 2016, 06:19

he,he,he -ja to nie Karbowiak-zgaduj zgadula-he,he

Gość; 15 października 2016, 19:16

Dobra zmiana = nachapać się jak świnia na maxa. I to tak na żywca, bez mrugnięcia powieką.

odpowiedź; 15 października 2016, 21:56

Panie polo, chyba pan nie czytał artykułu. Odniosłem się do wypowiedzi pana Karbowiaka. Tyle w temacie.

Pola; 15 października 2016, 22:35

pani: w tym szpitalu jest brak personelu białego a pielęgniarki nie pracują na gazie tylko są przepracowane a pani prezes tylko spaceruje po szpitalu i robi dobre wrażenie

_ hahaha co Ty kobieto chcesz mi powiedzieć, że przepracowany czlowiek je#ie jak gorzelnia? Tam jest jedna wielka impreza!
Nie ma nikogo normalnego żeby sprawował władzę nad tą lumpernią co tam pracuje.

Gość; 16 października 2016, 12:59

A te czerwone ryje w administracji? Tam jest patologia.

gosc; 16 października 2016, 17:01

To czy ktoś ma doświadczenie czy nie, to ma drugorzędna sprawa. Natomiast brak kompetencji i elementarnej ogłady czy kultury ma znaczenie. Widać to na każdym kroku w jednostkach związanych z powiatem. Sami "profesjonaliści" z bożej łaski. Dobra zmiana, taaaa. Prostactwo, chamstwo. Szkoda gadać.

PS. Niestety naprawdę strach trafić do tego szpitala. One way ticket. One way ticket

Xxx; 16 października 2016, 17:31

Żona Pana V-ce starosty i mąż p. Bednarskiej dostali świetne posady w grójeckim szpitalu. Czyż my walczymy z kolesiostwem?... Jakie Oni mają zasoby umysłowe ? Was czas się skończy przy wyborach

Elita elit ; 16 października 2016, 22:44

1. Ruda
2. Mąż Tabakiery
3. Przyjaciel Gargamela
4. Żona Klakiera
5. Córka Krokomierza
6. Leniwy Misiek
7. Stuknięty Bartuś
8. Barbie
i jeszcze V kolumna przydupasów na stołkach

Do szpitala; 16 października 2016, 23:09

Quo vadis???

cóż; 17 października 2016, 07:45

czytając te komentarze, można odnieść wrażenie, że co niektórym sfrustrowanym przydałaby się wizyta u psychiatry, kogo obchodzi lament i płacz opozycji, no ale trzeba się błaźnić, a wydawałoby się dorośli ludzie i podobno mundre, wierszami piszą a w głowie siano.

Program; 17 października 2016, 08:25

To co udało wam się wdrożyć, to program Koryto +

do Xxx; 17 października 2016, 12:54

Według pana wypocin wnioskuję, że ma być tak jak było. Czy miał wykształcenie czy nie to muszą być ludzie z PSL-u. Dopóki co to wszędzie ta sama ekipa, Może coś się zmieni, jedynie w szpitalu są jakieś zmiany i bardzo dobrze. Uważacie, że wasze etaty są przez zasiedzenie i można dalej kręcić lody, nie pozwolimy na to.

pani; 17 października 2016, 13:13

pani do poli nie wszyscy ludzie tam się tak zachowują trochę tam pracowałam i wiem

Gregory; 17 października 2016, 19:45

Jakto dokąd zmierza grójecki szpital? Do całkowitego upadku. Ruda doskonale się na tym zna, zobaczcie ile szpital z Radomia zapłacił kar za sprawy które nadzorowała i za które odpowiadała. Gdzie nie spojrzysz to kara. Pośle Marku czas tą owieczkę odstrzelić od stada. I to najwyższy czas.

Do Gregorego; 18 października 2016, 13:07

Jak można pisać takie dyrdymały. Ile szpitali jest w Radomiu? Proszę o konkrety. Tu można pisać wszystko, ale prawdy ze strony opozycji (a przypuszczam, że to właśnie piszą oni) nie uwidzimy. Same insynuacje i żadnych konkretów tylko kłam, kłam, kłam!

wiki; 18 października 2016, 13:28

pani Teresko, proszę się tak nie denerwować bo to może mieć negatywne skutki na Pani szanowne zdrowie. No chyba konkrety o nepotyzmie w szpitalu to jednak są

ufff; 18 października 2016, 13:40

Jaką to trzeba być kanalią, aby po trupach walczyć o koryto. Panowie radni opozycji wyborcy was nie potzrebują i na nic te wasze matne wypociny żądne krwi, głów. Obrażacie ludzi dajcie im pracować, ludzie chorują i niezależnie od opcji popierania będą chorować odpier..... się od tego szpitala i dajcie pracownikom pracować. jestem pacjentem i do willi opozyccji nie pójdę się leczyć, no chyba, żeby wam zaczeli konfiskować majątki to i na funkcjonowanie szpitala by starczyło, a nazywanie kogoś epitetami, to wyjdzie wam bokiem, bo odnajdą was, nie jesteście anonimowi, mimo, że się nie podpisujecie.

ooo; 18 października 2016, 13:58

Krótko mówiąc jesteśmy przy korycie i nie damy się od niego dobrowolnie oderwać i prosimy się tym nie interesować to nie nie wasze pieniądze tylko powiatu

Waldi; 18 października 2016, 14:39

Ja też tak myślę że wyborcy wybierając PiS w ostatnich wyborach wyrazili w ten sposób wolę żeby mąż pani radnej został administracyjnym dyrektorem w szpitalu, a żona innego pana radnego dyrektorem ekonomicznym. Skąd tylko wiedzieli że nastąpi transfer od Palikota do PiS-u?

Jan; 18 października 2016, 15:18

Definicja nepotyzmu według Słownika języka polskiego PWN - "faworyzowanie krewnych i przyjaciół przy obsadzaniu wysokich stanowisk i rozdawaniu godności przez osoby wpływowe"

iiiiiii; 18 października 2016, 21:26

i szczekają, i szczekają, a nie łaska jeśli się widzi, że jest coś nie tak w sposób kulturalny doradzić, ale nie wybory wyborami ale platforma dalej chciałaby stołki swoimi obsadzać, cała PO jak i ustrój komunistyczny powinno się zdelegalizować za szkodliwe działanie na rzecz Polski i Polaków a kierownictwo do paki. Wyborcy wybrali io te kłastwa wasze nic nie zmienią. A co chciałbyś ty usadowić się nastołku, niedoczekanie peowcu jeden z drugim.

narrator; 19 października 2016, 09:31

nic nie jest w stanie przebić faktur za przegląd karetek w szpitalu w poprzednich latach a i samochody powiatu też tam były .wtedy rada nadzorcza powiatu cichutko siedziała

cisza; 19 października 2016, 09:38

najwięcej ujadaj ci co szpital zadłużyli żeby go sprywatyzować .nie udało się to jazgot jazgot i walenie łapami .panowie nalezy uderzyć się w piersi wasza wina bardzo wielka wina

do Posła MS; 19 października 2016, 11:14

rozwiązać powiaty,sejmiki .... po co stwarzać kąsliwe biuro zatrudnienia, niech wojewodowie będą szczeblem pośrednim pomiędzy mieszkańcami a rządem, tyle wystarczy, to byłaby dobra zmiana dla wszystkich. Nie tylko gimnazja, 500+ ale też kliki powiatowe i trzeba roz...... za nic nie ponoszą odpowiedzialności a tylko wstyd nam przynoszą w każdej części kraju! Sytuacja z Podkarpacia jest w każdej strukturze samorządności!!!

gość ; 19 października 2016, 15:14

A ci co w dupę wchodzą starają się bronić p.Prezes która na każdym kroku daje dupy. A co p.Prezes niech opowie jak kupiła wiadomość strzykawki z muchami? Co może to też nie prawda. Wystarczy w Google wpisać i miejsce i nazwisko i wszystko jest. Więc musisz człeku poczytać o p.Prezes.

obserwator; 19 października 2016, 19:01

Ale Ci z ZSL i Dobrzyński nie mogą pogodzić się z przegraną. Wyborcy w w najbliższych wyborach Was rozliczą.

Gość; 19 października 2016, 19:29

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

pacjętka ; 20 października 2016, 09:41

wszyscy piszą o ekonomi o innych aspektach ale nikt nie poruszył jednego dobrej woli lekarzy i pielęgniarek ani salowych .w szpitalu grójeckim byłam w różnych latach kilka razy z porodami ze schorzeniami i jako osoba bliska innych chorych. nie wszystkim lekarza zależy na pieniądzach są tacy którzy pomagaj za darmo tak z zasady . Są pielęgniarki które potrafią naprawdę po cesarce zadbać o pacjentki ze nie czują się brudne mimo mycia w małej ilości wody ze pomogą szybko wstać z łóżka po zabiegu. zadbają o maluchy .Są lekarze którzy pokierują co zrobić gdzie się udać z nieuleczalnie chorym i to bez złotówki dodatkowej sama to odczułam .nie ma jednak aż tak dużo dobra a by nie dostać się w ręce takich osób które przedmiotowo traktują ludzi i działają jak automat wsadzisz pieniądz to działa wrzuć monetę wrzuć monetę.
wola ludzi jest tu nie zbędna dobra wola

do pacjętki; 20 października 2016, 19:37

Zgadzam się z panią, ale nie w pełni. Otóż wymieniła Pani tę kadrę lekarzy i pielęgniarek którzy tam powinni być, czyli leczyć i dbać o chorych za godziwą zapłatę. Ale nie powiedziała pani o tych drugich - rzeźnikach i łapownikach na biednych chorych, którzy już dawno powinni wylecieć. Szkoda że Dobrzyński nie jest salowym. Przecież to taki "uczciwy " człowiek.

aaa; 20 października 2016, 19:45

Dokąd zmierza grójecki szpital? Nawet chyba nie wie tego sama władza w powiecie.
Najlepiej jest krytykować poprzednią władzę, a sami tylko marnotrawią pieniądze, nasze pieniądze!

zdegustowany; 20 października 2016, 19:57

Niech mi ktoś napisze co, przez dwa lata, obecna władza w powiecie zrobiła...
Siedzą tylko i pierdzą w stołki.

Do gościa; 20 października 2016, 20:12

Co można napisać o tobie człeku? Przeczytaj swój wpis i zastanów się co napisałeś.

amorko; 20 października 2016, 21:02

Banda kretynów z PiS-u dorwała się do władzy, I się zaczęło obsadzanie swoimi ludźmi. Porażające co się dzieje w powiecie.

do amorki; 22 października 2016, 23:59

A cóż takiego się dzieje. Otóż nic się nie dzieje. Porażające było kiedy rządzili poprzednicy. Wtedy się działo. Nikt kto nie był w PSL-u czy SLD nie mógł liczyć na lepszą posadę. Jakoś nikt nie interesował się taką sytuacją. Dzisiaj za zmianę, dobrą zmianę się krzyczy. Czas ekipę po tylu latach wymienić, bo było przyzwolenie na okradanie co się dało. Przypomnę jak w szpitalu robiło się interesy czyli kręciło się lody. Otóż wymieniane były okna. W Grójcu była straszna afera, ale jakoś wszyscy zapomnieli.

Obserwator do amorki; 23 października 2016, 20:19

Zobacz amorko, że obecni rządzący (Prawo i Sprawiedliwość) zostawili w powiecie prawie 100% ekipy Górskiego i Różyckiego. Jesteś zaślepiona(y). Cała ekipa Górskiego to czysty PSL. Chłopaki z PiS-u wywalcie co najmniej 80% ekipy PSL. Jeśli na ich miejsce zatrudnicie swoich, to wtedy można prześledzić nepotyzm.

gosc; 25 października 2016, 00:51

Niech PiS zatrudni byle kogo. Byle był mądry, kompetentny, miał własne zdanie i odrobinę inteligencji.

Do Elita elit; 28 października 2016, 10:37

Jeszcze żona Ministranta w szkole

Wgr; 5 listopada 2016, 10:45

Państwo przekonają się przy wyborach ze skończy im się władza Co do Ministranta też Nawet do naszego kościoła już nie chodzi nie jest ok

do WGR; 7 listopada 2016, 21:36

Czy Ty chodzisz do kościoła po to by rozglądać się po ludziach w czasie mszy? Nie jesteś modlącym się? Przypominasz mi jak kiedyś ESBEKI nagrywali mszę i kablowali do czerwonych.

Wgr; 8 listopada 2016, 13:42

Chodzę co niedzielę Pamiętam przed wyborami jak służył do mszy A jak uzyskał mandat zapomniał o wyborcach i kościele

Zniesmaczony; 22 listopada 2016, 15:51

Pochylając się na moment nad twoim wywodem, sugerujesz, że Ministrant "pomógł" swojej żonie "w szkole" ? Tym samym dywagujesz, że w uzyskaniu pracy na państwowej uczelni też jej "pomógł" ? Idąc dalej tym "bystrym" tokiem "pomógł" jej również podjąć współpracę z kilkoma renomowanymi biurami tłumaczeń ? Jakże wpływowy ten powiat.

DO MD; 23 listopada 2016, 11:22

co tam u czołowego mieszacza w szpitalu przestępcy z wyrokiem Macieja. W ramach tzw honoru dalej mieszasz i plujesz. Podnieś prestiż "Waszych czasów" i pochwal się wyrokiem na łamach tego pisma. Napisz co zamierzasz dalej, bo Twoja kariera polityczna na lata idzie na urlop. Czy będzie jakaś stypa po Tobie. Masz pole do popisu, artykuł będzie hitem w Twojej prasie.

Prot; 23 listopada 2016, 16:25

Co ciekawe póki był członkiem PiS a później w koalicji z PiS to jego przestępstwo nikomu tam nie przeszkadzało

do Prot; 23 listopada 2016, 23:52

słowem "kryształ", pomyśleć, że poprzednia władza od góry to same takie kryształy, broń Boże przed tą zarazą, ale jak komu takie (nie)rządy odpowiadały to pewnie też jest "uczciwym" obywatelem

Prot; 24 listopada 2016, 11:11

Ale on był elementem obecnej władzy a nie poprzedniej.

do prot; 25 listopada 2016, 10:54

dlatego był, zobaczymy gdzie ma honor po prawomocnym wyroku, o którym cisza we wszystkich mediach włącznie z jego prawdomównymi czasam

Prot; 25 listopada 2016, 11:08

I ile wiem prawomocny wyrok powoduje automatyczne wygaszenie mandatu, więc honor nie ma tu nic do rzeczy. Takiego honoru nie miał przeciez poprzedni szef PiS w Grójcu którego syna złapano na kupowaniu głosów w wyborach. Naprawdę żałosne

B.P.; 9 grudnia 2016, 13:16

Od godziny stoję, źle!, waruje przy drzwiach gabinetu dr. Bielenia żeby poprawił błędy na recepcie, która wystawil mojemu tesciowi. Slucham pacjentów, obserwuję personel. Żenada. Niech zamkna ten szpital, tu jest tylko umieralnia. Że nie będziemy mieli gdzie się leczyć? Tu się nie leczy, wydluża jedynie agonię, tylko tyle!!!

Do MD; 11 grudnia 2016, 18:14

Prawdopodobnie MD już pakuje walizy do więzienia. Ponoć czeka go drugi wyrok. Układacz satyry.

ask; 22 stycznia 2017, 19:27

Szpital zmierza do bankructwa w celu przejęcia go w ręce prywatne.

pacjęnt ; 26 stycznia 2017, 10:00

apel do tych którzy narzekają na szpital w Grójcu zmięcie szpital na inny to poprawi się nie tylko w kolejkach ale w szpitalu

pani; 7 lutego 2017, 18:38

czy pani prezes widzi brak lekarzy i pielęgniarek na oddziałach,izba przyjęć to jest poczekalnia na której brak lekarzy i szacunku do ludzi

Pan R; 4 września 2018, 12:55

Jak moze dobrze funkcjonowac szpital i byl.lad i porzadek jak jedna pani sprzatajaca w czasie jednego dyzuru pracuje na kilku oddzialach rownoczesnie co jest niezgodne z przepisami sanitarnymi ale w tym szpitalu wszystko.jest. ok

Sfinks; 26 września 2018, 12:20

Czytam te komentarze i w głowie się nie mieści. Tylko PIS , PO i inne partyjne bzdury. Przy żłobie siedzi Radomianka, a szpital upada. Ludzie przecież od pradawnych lat wiadomo że zawsze ręka, rękę myje, czy to w starostwie, czy to w gminie. Za ten burdel tak naprawdę nie ma się kto wziąść, bo ci co siedzą na stołkach to muszą się najpierw dobrze nażreć i wydoić co się da. My zwykli ludzie no cóż, lecz się prywatnie lub zdychają. Najlepiej niech zamkną szpital i zrobią hotel dla Ukraińców chociaż na tym zarobią

Megi; 28 września 2018, 13:49

Brak personelu odczułam ostatnio czekając 3 godziny w celu zdjecia szwów. Pani pielęgniarka przebywała na szkoleniu,pod jej nieobecność nie zorganizowano zastępstwa...

Kumam ; 28 września 2018, 18:12

Umieralnia ten szpital. Jak się tam trafi to już wychodzi się nogami do przodu do Hades lub innego badziewia

dziękuję; 30 września 2018, 00:17

dziękuję szpitalowi że moje 3 mc dziecko tam nie umarło, bardzo przeszkadzało mając zapalenie płuc bo przez jego ataki kolki pielęgniarki nie mogły się wyspać- kurwa czego on się tak drze? kawa i słodycze pomogły. Wiedziały jak go odgazować żeby zasnął.Po latach ja z rakiem i zapaleniem tkanek miękkich. Co Pani od nas od nas oczekuje? Na usta się cisło-nekrologu. Dałam radę, wymusiłam jednorazową strzykawkę żeby za pomocą podciśnienia odetkać dreny. Karmiłam i przewijałam koleżanki z pokoju bo biedule na obsługę się nie mogły doczekać. Byłam też na wewnętrznym gdzie nikt nie reagował na prośbę pacjenta na podanie basenu. Potem krzyk, że pacjent narobił pod siebie. Smród i krzyki. Brawo szpital w Grójcu . Kochani jeszcze wiele mogę na pisać ale po co? Każdy widzi to co chce. Nie chcę oceniać ludzi którzy tam pracują i nie chcę do tej rzeźni trafić

MamuskA; 6 października 2018, 20:21

Pojechałam do szpitala w 37 tygodniu ciąży. Z oznakami cholestazy. Na oddziale pani ordynator kazała mężowi kupić witaminę C bo oni nie mają leków. Będąc na oddziale lekarz dał mi receptę na lek którego nigdzie nie można dostać. Zamiennik byl droższy od tego leku który miał być... A najlepsze było to że lekarz stwierdził że muszą mnie przenieść do innego szpitala dzwonił niby kilka godzin i nie mógł się dodzwonić. W końcu wypisalam się na żądanie. Nie dostałam nawet wypisu. W szpitalu do którego niby mam dzwonić nic nikt nie wiedział.... Nigdy więcej. :-/

Jadwiga ; 18 grudnia 2018, 16:02

I co dalej.Zmiana władzy pomogła ❓

bz; 12 stycznia 2020, 11:03

Grójecki szpital taki był jest i chyba nic się z tym nie zrobi. Tam nigdy nie będzie przyzwoitego kierownictwa. Obecne tez jest przecież z kolesiostwa. Żadnych kompetencji, żadnej klasy. Szkoda gadać.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Dekontaminacja – coś więcej, niż standardowa dezynfekcja Dekontaminacja jest kompleksowym działaniem mającym na celu...
Alarm bombowy w przedszkolu przy ul. Laskowej W poniedziałek popołudniu służby zostały powiadomione o ł...
Tragiczny finał poszukiwań 81-letniego mieszkańca Skowronek W poniedziałek znaleziono zwłoki poszukiwanego mieszkańca...
Grójeccy policjanci rozwiązali zagadkę zaginięcia sprzed lat W październiku 2013 roku pod Jasieńcem zaginął 34-letni męż...
Akcja "Sprzątanie Świata" w gminie Grójec W weekend 18-20 września, miała miejsce światowa akcja "...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca mycie kontenerów biurowych Poszukujemy dwie osoby (również Panie) do sprzątania oraz mycia kontenerow...
Poszukujemy zleceń outsourcing pracowników... Firma outsourcingowa CONQURO sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem pracowników...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 76307 Karlsbad
Wypożyczalnia samochodów 50% taniej “Z pasji do samochodów i zamiłowania do luksusu zbudowaliśmy...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Meerbusch

...

Firmy z Grójca i okolic

Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.