Drukarki przemysłowe - czym się charakteryzują?

7 października 2019; 12:01

Materiał promocyjny

W trudnych warunkach przemysłowym lub też na halach produkcyjnych, konieczne jest stosowanie specjalnych urządzeń, które pozwolą szybko i efektywnie znakować produkty. Właśnie w tym celu w takich miejscach pracy drukarki przemysłowe są wprost nieodzowne.

Najważniejsze cechy drukarki przemysłowejDo najważniejszych cech tych urządzeń trzeba z pewnością zaliczyć niskie koszty eksploatacji, gdyż przy seryjnej produkcji taka maszyna może być w użyciu cały czas. Dlatego też niejednokrotnie ma znaczenie to, ile czasu zajmuje drukarce oznakowanie jednego produktu. Dodatkowo, urządzenie to powinno być proste w obsłudze oraz bezawaryjne po to, aby nie generować przestojów produkcji. Najlepiej jeśli stanowi jedno ze sprawnie działających ogniw całego łańcucha produkcyjnego. Szalenie ważne jest także to, aby taka drukarka była odpowiednio przystosowana do specyficznych, trudnych warunkach pracy w różnych dziedzinach przemysłu.

Jedną z popularniejszych technik druku etykiet produktowych lub też znakowania produktów jest drukowanie poprzez wyrzut kropel tuszu bezpośrednio na produkt, który tak naprawdę stale znajduje się w ruchu. Zastosowane atramenty mogą posiadać konkretne, specyficzne właściwości, które odpowiadają za trwałość takiego nadruku. Drukarki, które wykonują takie właśnie nadruki należą do kategorii urządzeń Ink Jet i najczęściej wykorzystuje się do nadrukowywania informacji o przydatności do spożycia danego produktu, numerze seryjnym, numerze partii produkcyjnej lub też w przypadku nadrukowywania logotypów.

Drukowanie etykiet bezpośrednio na poruszających się produktach również jest możliwe, ale konieczne jest zastosowanie innych drukarek przemysłowych- takich, które posiadają kilka głowic pracujących w tym samym czasie. Rodzaj stosowanego tuszu zazwyczaj trzeba dostosować do rodzaju powierzchni, jaką będziemy zadrukowywać i jej specyficznych właściwości.

Szerokie zastosowanie drukarek przemysłowychDrukarki przemysłowe mają naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je zarówno w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, motoryzacyjnym jak i budowlanym. Tak naprawdę wszędzie tam, gdzie konieczne jest odpowiednie znakowanie produktów lub ich etykietowanie, a produkcja jest seryjna, a co za tym idzie- również znakowanie produktów powinno być jak najbardziej zautomatyzowane. Jednym z wiodących producentów takich właśnie maszyn jest przedsiębiorstwo Codemax, o którym można dowiedzieć się czegoś więcej odwiedzając stronę https://www.codemax.eu/.

 

Najnowsze artykuły

Kradł katalizatory z samochodów na hotelowym parkingu Policjanci z Warki zatrzymali 23-letniego mężczyznę,...
ŻTC BIKE RACE w najbliższą niedzielę w Grójcu Już 16 sierpnia w Grójcu odbędzie się trzeci etap ŻTC BIKE...
Stadion przy ulicy Laskowej zostanie przebudowany We wtorek podpisano umowę na "Opracowanie dokumentacji...
Policjanci zlikwidowali plantację konopi pod Grójcem 28-letni plantator usłyszał prokuratorskie zarzuty i grozi...
Nowe zakażenie koronawirusem w powiecie grójeckim W ciągu ostatniej doby potwierdzono jedno nowe zakażenie...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

HDOmedical zatrudni Opiekunkę, 85521... "HDOmedical zatrudni Opiekunkę, 85521 Ottobrunn ...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Frankfurt am Main
...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Oedheim kolo Heilbronn
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 21037 Hamburg
HDOmedical zatrudni Opiekunkę, 97688... "HDOmedical zatrudni Opiekunkę, 97688 Bad Kissingen, okolice Fulda...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.