Drukarki przemysłowe - czym się charakteryzują?

7 października 2019; 12:01

Materiał promocyjny

W trudnych warunkach przemysłowym lub też na halach produkcyjnych, konieczne jest stosowanie specjalnych urządzeń, które pozwolą szybko i efektywnie znakować produkty. Właśnie w tym celu w takich miejscach pracy drukarki przemysłowe są wprost nieodzowne.

Najważniejsze cechy drukarki przemysłowejDo najważniejszych cech tych urządzeń trzeba z pewnością zaliczyć niskie koszty eksploatacji, gdyż przy seryjnej produkcji taka maszyna może być w użyciu cały czas. Dlatego też niejednokrotnie ma znaczenie to, ile czasu zajmuje drukarce oznakowanie jednego produktu. Dodatkowo, urządzenie to powinno być proste w obsłudze oraz bezawaryjne po to, aby nie generować przestojów produkcji. Najlepiej jeśli stanowi jedno ze sprawnie działających ogniw całego łańcucha produkcyjnego. Szalenie ważne jest także to, aby taka drukarka była odpowiednio przystosowana do specyficznych, trudnych warunkach pracy w różnych dziedzinach przemysłu.

Jedną z popularniejszych technik druku etykiet produktowych lub też znakowania produktów jest drukowanie poprzez wyrzut kropel tuszu bezpośrednio na produkt, który tak naprawdę stale znajduje się w ruchu. Zastosowane atramenty mogą posiadać konkretne, specyficzne właściwości, które odpowiadają za trwałość takiego nadruku. Drukarki, które wykonują takie właśnie nadruki należą do kategorii urządzeń Ink Jet i najczęściej wykorzystuje się do nadrukowywania informacji o przydatności do spożycia danego produktu, numerze seryjnym, numerze partii produkcyjnej lub też w przypadku nadrukowywania logotypów.

Drukowanie etykiet bezpośrednio na poruszających się produktach również jest możliwe, ale konieczne jest zastosowanie innych drukarek przemysłowych- takich, które posiadają kilka głowic pracujących w tym samym czasie. Rodzaj stosowanego tuszu zazwyczaj trzeba dostosować do rodzaju powierzchni, jaką będziemy zadrukowywać i jej specyficznych właściwości.

Szerokie zastosowanie drukarek przemysłowychDrukarki przemysłowe mają naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je zarówno w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, motoryzacyjnym jak i budowlanym. Tak naprawdę wszędzie tam, gdzie konieczne jest odpowiednie znakowanie produktów lub ich etykietowanie, a produkcja jest seryjna, a co za tym idzie- również znakowanie produktów powinno być jak najbardziej zautomatyzowane. Jednym z wiodących producentów takich właśnie maszyn jest przedsiębiorstwo Codemax, o którym można dowiedzieć się czegoś więcej odwiedzając stronę https://www.codemax.eu/.

 Najnowsze artykuły

Wybory 2019: co drugi mieszkaniec powiatu głosował na PiS Znamy już wyniki głosowania do Sejmu i Senatu w Powiecie Gr...
Duże kontrowersje w Radomiu. Mazowsze przegrało z Centrum Na czterech stanął licznik zwycięskich meczów z rzędu w...
Pożar budynków grupy producenckiej Top-Sad z Koźla O godzinie 4.17 wybuchł pożar na terenie grupy...
W niedzielę wybory! Kandydaci do Sejmu i Senatu (okręg nr 17 i 49) Wybory parlamentarne odbędą się już w najbliższą niedziel...
Koszykarski weekend nadchodzi wielkimi krokami! W piątek 18 października do hal sportowych w Grójcu i...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

... Dla naszych kontrahentów z Niemiec poszukujemy pracownika na stanowisko...
Praca w branży spożywczej -OWOCE... Podejmij współpracę z LiderJob (cer. 16198) – Twoim liderem...
Praca dla pakowaczy w Holandii! Podejmij współpracę z LiderJob (cer. 16198) – Twoim liderem...
Technik utrzymania ruchu/Mechatronik-praca... Niemiecka firma Microtech GmbH Electronic poszukuje pracownika na stanowisko...
... Niemiecki Hotel Jembo Park poszukuje pracowników na stanowiska: Kucharz,...

Firmy z Grójca i okolic

AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
Centrum Efektywności Jesteśmy firmą doradczą i szkoleniową. Wspieramy rozwój firm regionalnych,...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Prezenty Driving Experience - przejazd... Prezenty Driving Experience to specjalnie przygotowana oferta prezentów...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.