Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Dziewczyny w wielkim finale!

10 marca 2015; 10:00

Grojec24.net

0 komentarzy

Od kilku lat uczniowie technikum w Nowej Wsi biorą udział w konkursie marynistyczno – historycznym "Dwa oblicza Pułaskiego". Jest on organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Generał Kazimierz Pułaski”. Możemy się poszczycić zwyciężczynią tego konkursu z roku 2010. Uczennica Technikum Architektury Krajobrazu – Magdalena Kawińska zajęła wtedy pierwsze miejsce i popłynęła w rejs po Morzu Bałtyckim.

News will be here

Mamy nadzieję, że i w tym roku będziemy cieszyć się z sukcesu naszych uczniów, bowiem Paulina Cupryjak z kl. I Technikum Ekonomicznego i Ewelina Mossakowska z kl. IV Technikum Architektury Krajobrazu zakwalifikowały się do ścisłej dziesiątki wielkiego finału konkursu ,,Dwa oblicza Pułaskiego”.

Dziewczęta wykazały się wiedzą o biografii Kazimierza Pułaskiego i historii Muzeum jego imienia w Warce. Znały także tajniki fregaty ORP ,,Generał Kazimierz Pułaski”. Przygotowały prezentacje multimedialne, które w drugim etapie konkursu zyskały uznanie jury. Najwięcej punktów, spośród 20 prezentacji uczestników konkursu, zdobyła praca Eweliny Mossakowskiej.

Rezultaty pracy obu uczennic zaowocowały zakwalifikowaniem ich do ścisłego finału. Uczennice, w gronie innych szczęśliwców, wyjechały na czterodniową wycieczkę do Gdyni. Tam rozegrany zostanie wielki finał, który wyłoni zwycięzcę konkursu. Weźmie on udział w rejsie jachtem Marynarki Wojennej RP po portach Morza Bałtyckiego wspólnie z członkami załogi ORP „Gen. K. Pułaski” latem 2015r.

Życzymy naszym reprezentantkom powodzenia w wielkim finale i spełnienia tego jednego z wielu marzeń: niezapomnianego rejsu!

M. Bosak

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.