Ekstremalna Droga Krzyżowa. Podejmiesz wyzwanie?

9 marca 2023; 11:29

Informacja prasowa

0 komentarzy

W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej nie chodzi o to, aby się przejść, coś sobie udowodnić. Chodzi o to, aby się zmienić. Zmiana jest owocem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Uczestnicy wyruszają na nocną, czterdziestokilometrową wędrówkę. Samotnie lub w niewielkich grupach pokonują wyznaczoną trasę, zatrzymując się by rozważać kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Podobne wydarzenia odbywają się w całej Polsce. W tym roku Warecka Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 24 marca z Kościoła Matki Bożej Szkaplerznej w Warce.

EDK odpowiada na podstawowy problem wielu ludzi. Nie są zadowoleni z tego, jak wygląda ich życie. Jednak boją się zmiany – nie chcą utracić tego, co mają. Mają swoją strefę komfortu, w środku której jest dużo nierozwiązanych problemów. Kiedy jednak człowiek raz przekroczy te granice, może uwierzyć w to, że jest w stanie zmienić swoje życie.

Tylko dla romantyków. Idę, bo szukam nadziei

Tegoroczne rozważania dedykowane są wszystkim tym, którzy doświadczają beznadziei. Tym, którzy tracą nadzieję. Tym, którzy nie widzą przyszłości.

Romantyk to człowiek nadziei. Nie ma nic, ale ma pomysł. Jeszcze nie wie, ale wyrusza.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to duchowość krzyża. Duchowość nadziei w beznadziejnej, szarej rzeczywistości. Ludzie wyruszają w tę drogę i nie wiedzą, jak się to skończy. Jest ryzyko, jest niewiadoma. A najlepsze jest to, że idąc na EDK nie chodzi o to, aby dojść, ale o to, aby znaleźć nadzieję.

Jak działa EDK?

Z założenia ma boleć. Nie należy się znieczulać ani tym bardziej szukać namiastek komfortu. Pikniki, pogaduszki w drodze, dogadzanie sobie sprawiają, że cały trud idzie na nic. Skupienie, determinacja, przełamywanie barier – to prowadzi do istotnego momentu. W pewnym momencie wszystko boli i krzyczy – „wracaj do łóżka! po co ci to?!”. Dopiero wtedy może nastąpić przełom. W modlitwie uświadamiasz sobie, że wiesz kim jesteś, ale nie wiesz kim możesz się stać. Jest szansa na nowe życie. Możesz zostawić to, co było, aby sprawdzić, jak może być.    

Ekstremalna Droga Krzyżowa to minimum 40 km przez lasy, wioski i pola. Przebyte w nocy. Idąc na EDK:

1. Będzie daleko – ekstremalnie – trzeba wyjść ze znanego sobie świata.
2. Będzie bolało – nie musi, ale może. Zwykle boli. To dobry moment, aby zacząć się modlić.
3. Będzie pogoda – jakaś pogoda. Dlatego należy się dobrze przygotować.
4. Będziesz sam – można też iść w małej grupce, ale zawsze w ciszy i skupieniu. EDK to modlitwa indywidualna.

W tym roku warecka EDK wyruszy 24 marca wieczorem z Kościoła Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpoczęcie Mszą Św. o godzinie 19:15. Powrót rano w to samo miejsce.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wejść na stronę www.edk.org.pl,  wybrać rejon Warka. Po Mszy Św. uczestnicy będą mogli kupić pakiet: książeczkę z rozważaniami, opis trasy, orientacyjną mapę i pamiątkowe gadżety.

Ekstremalne Drogi Krzyżowe odbywają się w całej Polsce.

Osoba wybierająca się na trasę EDK przyjmuje na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Koniecznie należy poinformować bliskich o planowanym wyjściu, poprosić kogoś, by w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi, przyjechał po uczestnika. Prowiant na drogę, ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty, nieprzemakalny ubiór, to podstawowe wyposażenie osoby wyruszającej w trasę.

Informacje praktyczne:

Termin: 24 marca 2023 roku, rozpoczęcie Mszą Św. o godzinie 19:15
Początek i koniec trasy: Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Warce.
Długość trasy: 40 km.
Rejestracja na stronie www.edk.org.pl (rejon Warka).

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mieszkańcy powiatu grójeckiego nabici w kryptowaluty. Stracili fortunę Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w...
Pędził w terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i...
Gmina Grójec z własnymi liniami autobusowymi i pierwszą linią po mieście! Pod koniec minionego roku Gmina Grójec została objęta dopł...
Mieszkaniec Chynowa znalazł niebezpieczny dla ludzi gatunek żółwia W niedzielę mieszkaniec gminy Chynów zauważył przy rowie...
Twój bezpieczny dom z firmą ELDAM Aby czuć się bezpiecznie, podczas wakacji oraz każdej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.