Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Firmy kurierskie dla firm – czym kierować się przy wyborze?

14 marca 2022; 11:28

Materiał promocyjny

Z usług kurierskich korzysta niemal każda firma. Gdyby nie one, zamawianie potrzebnych towarów lub wysyłanie produktów do klientów byłoby znacznie trudniejsze. Firma kurierska to ważny partner logistyczny, dlatego też warto poświęcić chwilę na dobranie takiego przewoźnika, który dobrze rozumie potrzeby biznesu. Na co warto zwracać uwagę, planując nawiązać współpracę z firmą kurierską?

News will be here

Jak dobrać usługi kurierskie do potrzeb firmy?


By znaleźć odpowiednią firmę kurierską, należy dobrze znać potrzeby swojej firmy. W końcu to od rodzaju przesyłek, które mamy zamiar nadawać, zależeć będzie, czy dany przewoźnik okaże się strzałem w dziesiątkę, czy też będziemy musieli powierzyć to zadanie innej firmie. Jeśli wysyłane produkty są bardzo ciężkie lub o wysokiej wadze objętościowej, warto sprawdzić cennik kuriera dla paczek o tego rodzaju gabarytach.

Jeśli planujesz wysyłać paczki za granicę, musisz upewnić się, że interesujący Cię przewoźnik jest w stanie je dostarczać. Najpopularniejsze z działających na terenie naszego kraju firm kurierskich działają na niemal całym świecie, a w przypadku przesyłek nadawanych do krajów Unii Europejskiej oferują atrakcyjne ceny i krótkie terminy dostawy. Jeżeli zajmujesz się sprzedażą wysyłkową, zwróć uwagę na dodatkowe usługi, jakie może zapewnić przewoźnik – sprawdź, jakie formy doręczenia oferuje oraz czy obsługuje ewentualne zwroty.

Oferty firm kurierskich dla biznesu – czym powinny się charakteryzować?


Działające w Polsce firmy kurierskie (takie jak DHL Parcel) zdążyły zdobyć zaufanie klientów – ich usługi doręczania paczek wybierane są częściej niż analogiczna usługa Poczty Polskiej. I choć poszukując przewoźnika dla biznesu nie można kierować się wyłącznie jego popularnością, to właśnie renoma i mnóstwo opinii zadowolonych klientów pozwolą dowiedzieć się, czy dana firma kurierska rzeczywiście liczy się na rynku i jest godna zaufania.

Doręczenie przesyłki powinno mieć miejsce jak najszybciej. Profesjonalna firma kurierska dostarczy paczki nawet w jeden dzień roboczy oraz oferuje (zwykle płatną) możliwość przywiezienia jej do odbiorcy również w soboty. Zarówno adresat, jak i nadawca powinni móc wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka, oraz czy w procesie jej transportu nie zaszły żadne nieprawidłowości. Dlatego też warto upewnić się, że wybrane firmy kurierskie umożliwiają śledzenie przesyłki przez internet.

Sprawdź, czy interesujące Cię firmy kurierskie oferują bogatą gamę usług dodatkowych, a jeśli tak, to co wchodzi w jej skład. Z tego typu usług możesz skorzystać, jeśli dana przesyłka wymaga niestandardowych warunków dostawy. W Polsce często wysyła się paczki pobraniowe – udostępnienie kupującym możliwości zapłaty za towar w ten sposób może pozwolić poszerzyć grono stałych klientów. Te usługi oferuje swoim klientom między innymi DHL Parcel.

Firma kurierska dla e-commerce – na co zwrócić uwagę przy wyborze?


E-commerce rządzi się swoimi prawami. Duża konkurencja, jaka panuje w elektronicznym handlu, wymaga od przedsiębiorców szybkiego adaptowania się do potrzeb rynku i stawiania na nowoczesne rozwiązania. Firma kurierska, z którą nawiązana ma zostać współpraca, powinna doskonale znać realia e-commerce i oferować swoim klientom coś więcej niż tylko standardowy transport przesyłek.

Poszukując przewoźnika dla tego rodzaju działalności, warto zwracać uwagę na proponowane przez niego oprogramowanie, takie jak wygodne systemy zarządzania przesyłkami lub moduły integrujące usługi przewoźnika ze sklepem internetowym. Takie rozwiązania proponuje swoim klientom biznesowym na przykład DHL Parcel.

Klienci sklepów internetowych nie lubią długo czekać na przesyłki i zwracają dużą uwagę na to, jak szybko nadawane są paczki z ich zamówieniami. Możliwość pozostawienia przesyłki w pobliskim punkcie kurierskim lub automacie paczkowym może pozwolić znacząco skrócić czas tego procesu. Długie godziny otwarcia takich miejsc (automaty paczkowe działają zwykle 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) umożliwią szybkie nadawanie paczek niezależnie od pory dnia.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.