Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Futbol Amerykański po raz pierwszy w Grójcu!

10 maja 2019; 12:47

Informacja prasowa

1 komentarz

Futbol amerykański (fot. materiały prasowe) Futbol amerykański (fot. materiały prasowe)

Już 18 maja o godzinie 15.00 na stadionie miejskim w Grójcu zagości, po raz pierwszy w mieście futbol amerykański. Połączone siły klubów Dukes Ząbki i Red Raiders Grójec staną naprzeciw Iron Wolves Wilno w ramach rozgrywek Europejskiej Superligi Futbolu Amerykańskiego. Będzie to także pierwszy mecz międzynarodowy rozegrany na odremontowanym, grójeckim obiekcie.

News will be here

Futbol amerykański to dynamicznie rosnąca dyscyplina w naszym kraju. Obecnie w każdym większym mieście znajduje się klub tej dyscypliny sportu, który uczestniczy w jednej z polskich lig futbolu amerykańskiego jak również w ligach międzynarodowych. Spotkanie, które będziemy mieli okazję zobaczyć w Grójcu będzie spotkaniem w ramach Europejskiej Superligi Futbolu Amerykańskiego, w którym uczestniczą drużyny z Polski i krajów Europy Wschodniej.

Wzorem tradycji futbolu amerykańskiego zza oceanu, kibiców czeka masa atrakcji, związanych z tym wydarzeniem. Należeć do nich będą food-trucki z amerykańskim jedzeniem, orkiestra oraz muzyka na żywo. Występy futbolistów uatrakcyjnią dodatkowo cheerleaderki, a całość zostanie opatrzona komentarzem na żywo, który wyjaśni wszystkim odwiedzającym stadion zasady gry.

Cieszymy się z możliwości wystąpienia przez Grójecką publicznością – komentuje amerykański trener drużyny Dukes Phillip Dillon. Mamy nadzieję, że pokażemy dobre widowisko, a grójecka publiczność zaznajomi się z tym niezwykłym sportem – dodaje.

Rywalem polskiej drużyny będzie zespół Iron Wolves Wilno, który niedawno pokonał na krajowym boisku inny polski zespół – Tigers Kraków. Nadaje to więc spotkaniu dodatkowego wymiaru rywalizacji.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 a bramy stadionu będą już otwarte od godziny 14:30. Spotkanie jest główną imprezą sportową w ramach odbywającego się w tych dniach w Grójcu sześćdziesiątych obchodów grójeckiego Święta Kwitnących Jabłoni. Wstęp na stadion jest bezpłatny.

TAGI:

Komentarze (1):

Girek; 18 maja 2019, 13:26

Po raz pierwszy? Na pewno?

http://www.grojecmiasto.pl/index.php/gos-1/1637-futbol-amerykaski-w-grojcu

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.