Geofizyka – czym zajmuje się ta dziedzina nauki?

5 grudnia 2019; 08:28

-

Geofizyka jest szerokim pojęciem, które możemy zawęzić do definicji obejmującej badanie ziemi i jej otoczenia z wykorzystaniem praw fizyki. Dziedzina nauki jest nieoceniona przy powstawaniu nowych inwestycji inżynieryjnych. Do czego jeszcze jest ona wykorzystywana?

Czym jest geofizyka?

Za pomocą geofizyki możemy uzyskać szczegółowe informacje na temat konkretnej powierzchni. Dane mogą dotyczyć zarówno nośności gruntu, jak i jego stanu technicznego. Ta dziedzina nauki odgrywa dużą rolę nie tylko przy szukaniu ropy naftowej, ale także przy budowie studni głębinowej i prowadzeniu prac budowlanych. Więcej szczegółowych informacji na temat, czym zajmuje się geofizyka można znaleźć na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/.

Sejsmiczne prace polowe

Jednym z najczęściej wykorzystywanych obszarów geofizyki są sejsmiczne prace polowe. Pomagają one przy wykrywaniu złóż ropy naftowej, gazu ziemnego, a także wód geotermalnych.

Prace geofizyków polegają na zebraniu odpowiedniej ilości zdjęć sejsmicznych i ich akwizycją. Cały proces nie zakłóca jednak życia lokalnych mieszkańców ani nie niszczy środowiska naturalnego. Pełen zakres sejsmicznych prac polowych można odnaleźć na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/sejsmiczne-prace-polowe/.

Geofizyka otworowa

Otwory wiertnicze wymagają specjalnego sprzętu i wykwalifikowanej kadry specjalistów. Dzięki nim możemy jednak otrzymać bardzo dokładne dane, które dadzą nam odwzorowanie złóż kopalnianych.

Geofizyka otworowa jest nieocenioną dziedziną nauki, wykorzystywaną zarówno przy pomiarach w otworach zarurowanych, jak i niezarurowanych oraz na przewodach wiertniczych. Więcej dodatkowych informacji można dowiedzieć się na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/geofizyka-otworowa/.

Usługi wiertnicze

Do przeprowadzenia pomiarów wody porowej, jak i ochrony katodowej gazociągów, wykorzystuje się monitoring geotechniczny. W trakcie niego zespół doświadczonych geofizyków dokonuje otworów technicznych. Pozwalają one między innymi na sprawdzenie cech mechanicznych gruntów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/uslugi-geologiczno-wiertnicze/wiercenia-geotechniczne/.

Geofizyka jest także wykorzystywana do wierceń hydrogeologicznych. Są one przede wszystkim wykorzystywane do budowy studni głębinowych. Geofizycy są w stanie pomóc przy projekcie, wykonaniu, jak też dokumentacją wód. Jeżeli jesteśmy zainteresowani studniami głębinowymi, warto przeczytać zakres usług na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/uslugi-geologiczno-wiertnicze/wiercenia-hydrogeologiczne/.

 

Najnowsze artykuły

Urodziłaś się w latach 1951-1970? Zbadaj się i zyskaj spokój Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpł...
Poznaj nauczanie Prymasa Tysiąclecia 26 stycznia o godz. 16.00 w Sali koncertowej Centrum...
X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci Zapraszamy dzieci do udziału w 10. edycji Ogólnopolskiego...
Mieszkanie z przetargu - dobra okazja na zakup taniego lokum Rynek nieruchomości cały czas dynamicznie się rozwija,...
Zmarł major Marian Kołomański W sobotę zmarł mjr Marian Kołomański – grójczanin, żo...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

... Potrzebujesz pomocy przy opiece nad bliskim Seniorem? A może wiesz,...
Wysokiej jakości wzmacniacze, miksery,... Firma mwsystem w swojej ofercie posiada bogaty wybór: wzmacniaczy estradowych,...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: do uzgodnienia
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: 28.01.2020 do 11.02.2020
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: 28.01.2020 do 11.02.2020

Firmy z Grójca i okolic

ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.