Geofizyka – czym zajmuje się ta dziedzina nauki?

5 grudnia 2019; 08:28

-

Geofizyka jest szerokim pojęciem, które możemy zawęzić do definicji obejmującej badanie ziemi i jej otoczenia z wykorzystaniem praw fizyki. Dziedzina nauki jest nieoceniona przy powstawaniu nowych inwestycji inżynieryjnych. Do czego jeszcze jest ona wykorzystywana?

Czym jest geofizyka?

Za pomocą geofizyki możemy uzyskać szczegółowe informacje na temat konkretnej powierzchni. Dane mogą dotyczyć zarówno nośności gruntu, jak i jego stanu technicznego. Ta dziedzina nauki odgrywa dużą rolę nie tylko przy szukaniu ropy naftowej, ale także przy budowie studni głębinowej i prowadzeniu prac budowlanych. Więcej szczegółowych informacji na temat, czym zajmuje się geofizyka można znaleźć na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/.

Sejsmiczne prace polowe

Jednym z najczęściej wykorzystywanych obszarów geofizyki są sejsmiczne prace polowe. Pomagają one przy wykrywaniu złóż ropy naftowej, gazu ziemnego, a także wód geotermalnych.

Prace geofizyków polegają na zebraniu odpowiedniej ilości zdjęć sejsmicznych i ich akwizycją. Cały proces nie zakłóca jednak życia lokalnych mieszkańców ani nie niszczy środowiska naturalnego. Pełen zakres sejsmicznych prac polowych można odnaleźć na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/sejsmiczne-prace-polowe/.

Geofizyka otworowa

Otwory wiertnicze wymagają specjalnego sprzętu i wykwalifikowanej kadry specjalistów. Dzięki nim możemy jednak otrzymać bardzo dokładne dane, które dadzą nam odwzorowanie złóż kopalnianych.

Geofizyka otworowa jest nieocenioną dziedziną nauki, wykorzystywaną zarówno przy pomiarach w otworach zarurowanych, jak i niezarurowanych oraz na przewodach wiertniczych. Więcej dodatkowych informacji można dowiedzieć się na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/geofizyka-otworowa/.

Usługi wiertnicze

Do przeprowadzenia pomiarów wody porowej, jak i ochrony katodowej gazociągów, wykorzystuje się monitoring geotechniczny. W trakcie niego zespół doświadczonych geofizyków dokonuje otworów technicznych. Pozwalają one między innymi na sprawdzenie cech mechanicznych gruntów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/uslugi-geologiczno-wiertnicze/wiercenia-geotechniczne/.

Geofizyka jest także wykorzystywana do wierceń hydrogeologicznych. Są one przede wszystkim wykorzystywane do budowy studni głębinowych. Geofizycy są w stanie pomóc przy projekcie, wykonaniu, jak też dokumentacją wód. Jeżeli jesteśmy zainteresowani studniami głębinowymi, warto przeczytać zakres usług na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/uslugi-geologiczno-wiertnicze/wiercenia-hydrogeologiczne/.

 

Najnowsze artykuły

Już prawie 100 osób zakażonych koronawirusem w powiecie grójeckim Tylko ostatniej doby potwierdzono 12 nowych przypadków wyst...
Policjant mieszkający z matką na kwarantannie zmuszony do pracy? W środę na facebookowym profilu, zajmującym się...
Spacerkiem po pałacu Zamknięte Muzeum - to nie martwe Muzeum. Serdecznie...
Kondolencje i wyrazy współczucia Burmistrz Dariusz Gwiazda oraz pracownicy Urzędu Gminy i...
Modernizacja grobu ostatniego przedwojennego Burmistrza Grójca Na starym cmentarzu w Grójcu przy ulicy Mszczonowskiej...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Ospen penicylina leki sprzedam tabletki... Ospen penicylina leki sprzedam tabletki fenoksymetylopenicylina
E-Okna pvc używane dyskontowy skład... Okna pcv duże, małe, na dom, warsztat, ogród zimowy, halę, magazyn...
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja pracy (cert.16198) poszukuje dla swojego klienta pracowników...
Naprawa turbosprężarek Turbo Service... Naprawiamy turbiny, prowadzimy sprzedaż i regenerację turbosprężarek,...
Nie patrz na Twoją metrykę! Angielski... Witaj,
czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej...

Firmy z Grójca i okolic

Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.