Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójeckie prawybory: o zwycięstwie zdecydowało 6 głosów

8 listopada 2014; 11:24

Grojec24.net

29 komentarzy

Wyniki prawyborów (infografika: Mateusz Adamski)

W sobotę punktualnie o godz. 11.00 zakończyliśmy pierwszą część akcji Grójeckie Prawybory 2014, w której pytaliśmy o to na kogo zagłosujecie w wyborach na burmistrza. Wygrał Artur Banasiewicz wyprzedzając obecnego burmistrza - Jacka Stolarskiego - o 1 procent głosów.

News will be here

Polecamy

Od poniedziałku, czyli pierwszego dnia głosowania na czoło wysunęło się zdecydowanie dwóch kandydatów: obecny burmistrz Jacek Stolarski, który startuje w wyborach z Komitetu Rozwój i Gospodarność oraz Artur Banasiewicz z KWW Aktywni dla Gminy. Tych dwóch pretendentów dzieliło kilkanaście głosów. Do piątku na prowadzeniu był Banasiewicz. Wczoraj nastąpiła zmiana lidera i na prowadzenie wysunął się Stolarski. W ostatnich godzinach głosowania na fotel lidera powrócił jednak Banasiewicz, który tym samym wygrał nasz sondaż.

Artur Banasiewicz uzyskał 184 głosy, tj. 38 proc. poparcia. Drugi, Jacek Stolarski o 6 głosów mniej – 178 – czyli 37 proc. poparcia. Na trzecim miejscu uplasowała się Teresa Bednarska z KW Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując 69 głosów, tj. 14 proc. poparcia. Poza podium znalazł się Zdzisław Raczyński z KWW Prawy Grójec, którego poparło 45 głosujących (9 proc.).

Łącznie w sondzie oddano 484 głosy.

Zapraszamy już do drugiej części Grójeckich Prawyborów, w których pytamy: Na kandydata, którego komitetu zagłosujesz w wyborach do rady gminy? Sonda potrwa do piątku.

TAGI:

Komentarze (29):

Onka; 8 listopada 2014, 13:25

Banasiewicz miałby zostać Burmistrzem w głosowaniu elektronicznym?

Skąd menele mieli by internet?
Stawiał im internetowe flaszki?

Aktyw Społeczny; 8 listopada 2014, 16:57

No nareszcie jakieś zmiany. Niedługo doszłoby do paradoksu, że Stolarski założyłby jakąś monarchię dziedziczną w urzędzie.
Może jeszcze nadejdą lepsze dni dla Naszego miasta a nie tylko \"Dziadziuś\" na stołku Burmistrza.

obywatel; 8 listopada 2014, 17:38

Uważam że już wystarczająco dosyć rządzenia ma obecny burmistrz.może i dużo zrobil dla miasta ale dajmy sszansę młodym zdolnym kandydatom.co do tej monarchii panującej w urzędzie to podzielam opinię że co poniektórzy są tam tylko pionkami i głosują tak jak komuś tylko pasuje żeby zagłosowali.obudzcie się idźcie na wybory niech przestaną marnowac publiczne pieniądze.cieszę się że Banasiewicz prowadzi w głosowaniu o fotel.

ask; 8 listopada 2014, 17:55

Droga Redakcyjo: Jak możecie ogłaszać wyniki sondy bez prezentacji odpowiedzi wszystkich kandydatów?

Redakcja; 8 listopada 2014, 18:14

Do ask: \"Wyścig do grójeckiego ratusza\" i \"Grójeckie prawybory\" to są nasze dwie oddzielne akcje. Pierwsza z nich zakończy się w najbliższym tygodniu, kiedy opublikujemy odpowiedzi P. Zdzisława Raczyńskiego. Druga akcja trwa niezależnie od niej. Proszę pamiętać, że musimy skończyć przed ciszą wyborczą. Pozdrawiamy!

ask; 8 listopada 2014, 18:27

Droga Redakcyjo: obie akcje są ścisłe powiązane ze sobą i brak publikacji odpowiedzi czwartego kandydata może wpływać i zapewne tak było na wyniki sondy.

Redakcja; 8 listopada 2014, 19:49

Szanowny ask: jest nam niezmiernie miło, że tak doceniasz zorganizowaną przez nas akcję \"Wyścig do grójeckiego ratusza 2014\", to dla nas naprawdę ważne, że nasza akcja jest zauważalna przez mieszkańców Grójca. Niestety, terminarz wyborczy jest nieubłagany, ale zapewniamy, że w poniedziałek pojawią się odpowiedzi czwartego z kandydatów, Pana Zdzisława Raczyńskiego. Pozdrawiamy!

ask; 8 listopada 2014, 20:12

Droga Redakcyjo: ja nie doceniam, ja tylko obserwuję i wyciągając wnioski pytam czy takie ułożenie terminów zakończenia obu \"akcji\" jest celowe i sprawiedliwe?

Aktyw Społeczny; 8 listopada 2014, 20:54

Nie można ukrywać, że walka rozegra się pomiędzy dwoma zawodnikami wagi ciężkiej- czyli Stolarski - Banasiewicz. Czarnym koniem wyborów może zostać Teresa Bednarska, która nieuwikłana w wojnę pomiędzy obydwoma Panami może zebrać elektorat negatywny obydwu i wygrać lub wygryźć jednego z nich. Natomiast Pan Raczyński z całą sympatią dla Niego ale jest to taka wisienka na torcie, która dekoruje ale smaku tortu nie zmieni. Każdy się cieszy że jest ale szału nie ma.
Za tydzień o tej porze będzie cisza wyborcza i jedynie tykanie zegara będzie zwiastować czy miasto znowu pogrąży się w stagnacji czy ruszy z miejsca.

Asan; 10 listopada 2014, 18:01

A ja Pana Banasiewicza poznałem z mało sympatycznej strony, na szkoleniu organizowanym u nas kiedy przyszedł spóźniony zakręcił się za jedzeniem i zniknął głupio się uśmiechając ...

sasan; 10 listopada 2014, 19:22

A jak mógł mądrze się uśmiechać? Do tego trzeba być mądrym

pan; 10 listopada 2014, 19:26

Niestety z tej czwórki kandydatów tylko Stolarski Jacek zasługuje na to by piastować tak ważny urząd - z całym szacunkiem dla jego konkurentów. To nie ten poziom.

Aktyw Społeczny; 10 listopada 2014, 19:52

Asan no każdy ma swoje grzechy- może akurat grzechem Artura Banasiewicza jest obżarstwo ( no brzuszek ma konkretny) , znowu Burmistrz Jacek Stolarski ma inne grzechy na swoim sumieniu. Nie ma ludzi idealnych więc trzeba wybierać po analizie programów. Bo człowiek jaki jest każdy widzi.

jaa; 10 listopada 2014, 21:26

No i to prawdziwy obraz kandydata i całej jego drużyny

Ewa; 11 listopada 2014, 06:51

Na dzień dzisiejszy wygrywa zdecydowanie Stolarski. Klasa wyzej. Jednak uwazam ze Banasiewicz doczeka sie swojej kadencji ale jeszczd nie teraz. Troche za mlody, nieopierzony... Narazie Jacek bezwzględnie.

wyborca; 11 listopada 2014, 07:46

Ż-E-N-A-D-A-!!!!!!!!!! banasiewicz miałby zostać burmistrzem?????? przecież on się nawet nie potrafi odezwać.
\"siedząc\" w radzie przez te ostatnie 4 lata nic się nie odzywał, dobrze, że ma kolesia piątkowskiego, który zawsze ma dużo do powiedzenia, krzyczy i wszystkich obraża,
a swoją drogą ciekawe kiedy banasiewicz i jego oleje, ale by się działo!
już olał kilku życzliwych mu ludzi kiedy \"dopina\" swego (R.Świstak, G.Stolarska, N.Proskura, J.Różycki i inni), to tylko dzięki nim \"zaistniał\" w Grójcu, \"sam\" nic nie znaczy
jeszcze raz Ż-E-N-A-D-A-!!!!!!!!!!

jaa; 11 listopada 2014, 10:06

Pomijam fakt że gdyby nie Stolarski to by go po prostu nie było prżecież to obecny burmistrz wprowadził go w jakims sensie do polityki , ale Banasiewicz ma krótką pamięć ......., zachciało musię być burmistrzem , atu jeszcze dużo się nauczyć trzeba

Pol ; 11 listopada 2014, 10:28

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

szok; 11 listopada 2014, 15:41

w trakcie dzisiejszej uroczystości (odsłonięcie tablicy Rondo Ryszarda Pietrasa) banasiewicz musiał nawet składać kwiaty w obstawie piątkowskiego, nic bez niego nie jest w stanie wykonać, a chce być burmistrzem??? szok, tacy ludzie to mają tupet

Milo; 12 listopada 2014, 08:55

uważam. że program Zdziśka ma sens. Nie obiecuje złotych gór jak inni.To co przedstawił jest prawdą, Stolarski w swoim programie naobiecywał morze bezsensownych, nierealnych zobowiązań. Podobno jak Jacek wygra postawi nam parkomaty, Czyż by zabrakło mu pieniędzy na jego brednie

Milo; 12 listopada 2014, 09:09

P, Stolarski znowu Pan obiecuje , obiecuje, obiecuje - frazesy wzięte z sufitu, Ostatnie chodzi taka plotka, że farmę wiatrową ma Pan pobudować w Słomczynie. To byłaby dopiero wtopa. Pana program nadaje sie do kosza, no chyba, że dodrukuje Pan sobie trochę grosza. Podatki są już tak duże iż niedługo stanę po zasiłek,

Milo; 12 listopada 2014, 12:46

Nie wiem czy to dobry pomysł z liczeniem kart do głosowania. Gdyby wrzucający kartę do urny najpierw przejechał by po nich czytnikiem?. Nie było by możliwości fałszowanie. Chodzi mi o to czy głos jest ważny czy nie. Nikt z komisji nie mógłby dostawić nawet kropki.

Milo; 12 listopada 2014, 15:41

Zdzisława trochę znam. Nie obiecuje cudów bo i z czego, ale stawia konkretne 3 postulaty, Duże prawdopodobieństwo realizacji. Więcej a z czego. A długi do spłacenia. Stolarski przedstawił chyba 12 postulatów - zrealizuje jak dodrukuje forsy lub nałoży nam podatek katastralny tj. 2 % posiadanego majątku. Przekarkuluj ja jestem ekonomistą z wykształcenia to coś kumam. Nie znam tej babki z PIS

Milo do ewy; 12 listopada 2014, 15:49

Pytanie nosisz teczkę za P, Stolarskim tak go faworyzujesz

Milo; 12 listopada 2014, 16:41

Ale se procentów poparcia nastawiali, to blef, Ludzie nie głosujcie na Stolarskiego i Banasiewicza już się chyba nażarli

Milo; 13 listopada 2014, 17:26

teraz odnośnie debaty 4 tenorów z okazji 25 lecia wolności w Liceum w Grójcu. Panowie wiedzieliście o czy śpiewacie?. Ani to sopran ani alt ani bas.To niedźwiedzie pomruki. Co za kit wciskacie tej młodzieży - wstyd. Nie wygwizdali Was, bo nie mogli. Grzeszków Panowie to nie macie.

JAK; 13 listopada 2014, 20:09

Patrząc na zamieszczone wyniki jestem kolejny raz rozczarowana. Kolejne wybory i Ci sami Panowie na czołówce. Pan Stolarski podejrzewam, że te wybory będą przegrane dla Niego. Ktoś inny będzie musiał sprzątać po nim m.in. segregownia śmieci na ul. Zdrojowej, zgoda na przeróbkę plastiku z recyklingu. Może jednak jeszcze jedną kadencję dajmy Stolarkiemu niech sam po sobie posprząta a później niech idzie w siną dal. A pro po - nie jestem zwolennikiem również Pana B.

Ja; 13 listopada 2014, 23:20

Segregacja śmieci na Zdrojowej TO NIE DECYZJA STOLARSKIEGO. Mieszkam tam i interesując się losem mojej rodziny zainteresowałam się również tymi śmieciami i okazało się, że to starostwo wydało decyjzę, czy pozwolenie na tą sortownię. Ale są już licznie podpisane protesty przeciw tym śmieciom, więc miejmy nadzieję, że wkrótce znikną.

Milo ; 14 listopada 2014, 09:10

Jestem za postawienie sortowni śmieci na posesji starosty

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.