Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Grójeckie stowarzyszenie broniło Życia w Brukseli

2 kwietnia 2015; 09:30

Grojec24.net

3 komentarze

W pikiecie w obronie Życia w Brukseli, brutalnie rozpędzonej przez belgijską policję, brali udział przedstawiciele Stowarzyszenia Grójecczyzna – Tradycja i Przyszłość.

News will be here

Kiedy wchodziliśmy na Placu Luksemburskim, położony przed parlamentem zobaczyliśmy tam belgijskich socjalistów i związkowców protestujących przeciwko polityce oszczędnościowej rządu. Antyaborcyjne banery nie spodobały się im, gwizdali, rzucali w naszą stronę petardy, starali się wyrywać transparenty.

Policja zamiast oddzielić manifestacje od siebie i pozwolić demonstrować, zabrała banery antyaborcyjne, wypchnęła nas z placu i zaprowadziła na peron kolejowy, gdzie funkcjonariusze domagali się zdjęcia koszulek Fundacji Pro Prawo do Życia i schowania flagi narodowej, które ich zdaniem prowokowały do agresji. Straszyli, że jak wyjdziemy z peronu, to nas aresztują. Po negocjacjach organizatorów z policją, wydostaliśmy się z peronu.

Nie wiadomo dlaczego służby porządkowe interweniowały, sprawa jest wyjaśniana przez organizatorów Fundację Pro-Prawo do Życia, europosła Michała Marusika oraz instytut Instigos. Nie było żadnego zagrożenia z naszej strony, co zresztą widać na filmach opublikowanych w Internecie. Nikt z uczestników pikiety nie został zatrzymany.

Michał Kowalski
Stowarzyszenie Grójecczyzna – Tradycja i Przyszłość

TAGI:

Komentarze (3):

swa; 5 kwietnia 2015, 19:59

Co za prawo mamy w Europie. spałować prawie jak za komuny.

taki jeden; 14 kwietnia 2015, 21:36

Jako mieszkaniec grójecczyzny nie życzę sobie aby stowarzyszenia idiotów i oszołomów używały nazwy regionu. Jeszcze ktoś pomyśli że oni mają tu jakieś poparcie.

do taki jeden ; 22 czerwca 2015, 19:00

Damian odstaw internet i idź spać

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.