Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

„Herbatka z Osiecką” czyli Dzień Kobiet w Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie

13 marca 2015; 10:17

Grojec24.net

0 komentarzy

Ósmy marca stał się ważnym pretekstem do zorganizowania spotkania i zaproszenia Pań mieszkających i pracujących w gminie Błędów do wspólnego świętowania Dnia Kobiet.

News will be here

Myślą przewodnią, która przyświecała organizatorom wydarzenia, było ukazanie życia i twórczości znanej Polki – Agnieszki Osieckiej. Zaproponowaliśmy zgromadzonym wspominanie życia bohaterki wieczoru wyznaczone poprzez litery alfabetu. Chcieliśmy pokazać, jak była różnorodna, jak wiele doświadczyła, ile poznała różnych odcieni życia. Jej historia to przecież rzecz o miłości, samotności, tęsknocie, zdradzie i cierpieniu, a także szukaniu sensu istnienia i przemijaniu, oraz o przyjaźni, radości życia, nadziei i marzeniach. To wszystko chcieliśmy zawrzeć w naszym spektaklu. – mówią organizatorzy tego wydarzenia. Aranżacja przestrzeni na kawiarnię  została wybrana nieprzypadkowo. To właśnie w nich Osiecka przebywała najchętniej, przelewając swoje myśli na serwetki. Naszym marzeniem było oddanie specyficznego klimatu miejsc, w których lubiła przebywać - dodają. Istotne dla nas było wprowadzenie nieformalnej atmosfery. Dlatego też Publiczne Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków na jedno popołudnie stało się kawiarnią o nazwie Sax Cafe, w której rozbrzmiewały dźwięki znanych i lubianych piosenek Agnieszki Osieckiej, fragmenty jej wierszy oraz wspomnień. Występowali uczniowie, ale nie zabrakło też utworów zaśpiewanych przez nauczycieli. Postawiłyśmy na subtelność, kobiecość, świece oraz lampy, a także słodkie „co nie co” dla naszych miłych gości. To wszystko zbudowało  klimat i nastrój, na którym tak nam zależało – dodaje jedna z organizatorek. Nie zabrakło też męskich akcentów takich jak: chłopcy ubrani w eleganckie koszule, którzy specjalnie na tę okoliczność założyli muchy. To oni też zajęli się obsługą kawiarni. Męska część grona pedagogicznego, zaśpiewała specjalnie z tej okazji kilka utworów napisanych przez Osiecką. Ponadto, podczas spotkania prezentowane były prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Jej portret” . Uczniowie, w różnych technikach plastycznych starali się jak najlepiej odzwierciedlić osobę Agnieszki.

„Herbatka z Osiecką” okazała się udanym spotkaniem. Wszystkie miejsca, stworzonej na tę okoliczność kawiarni zostały wypełnione do ostatniego. Zaproszone Panie, które licznie odpowiedziały na nasze zaproszenie, nuciły znane im piosenki, kosztowały herbatkę i słodkości, toczyły się nieformalne rozmowy, a szkoła wyglądała jak prawdziwa kawiarnia.

Ufamy, że wszystkie Panie, które zechciały odpowiedzieć na nasze zaproszenie, spędziły przyjemnie czas w Sax Cafe i, że ponownie spotkamy się za rok.

Kamila Pisarek-Orlik

Organizatorzy spotkania:
Pomysł, scenariusz, reżyseria: p. Kamila Pisarek – Orlik i p. Aneta Jackowska
Kwestie organizacyjne: p. Aniela Szymanek
Część muzyczna – p. Janusz Szarlip i p. Kamila Pisarek – Orlik
Nauczyciele występujący: p. Stanisław Bilski, p. Krzysztof Kaźmierczak, p. Janusz Szarlip
Chór – Uczennice Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie
Kelnerzy- Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie
Wsparcie organizacyjne i techniczne – Pracownicy obsługi Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.