Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jak stworzyć dobre CV?

9 lipca 2019; 12:23

Materiał partnera

Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Wbrew pozorom napisanie efektywnego i dobrego CV, dzięki któremu dostaniemy pracę albo przynajmniej zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, nie jest takie proste. Wiele osób nadal ma z tym poważny problem. Z pomocą przyjdzie każdemu darmowy kreator oraz zapoznanie się z poniższymi radami.

News will be here

Osiągnięcia

Są niezwykle ważnym elementem dokumentu. Aby dostać wymarzoną pracę, trzeba się koniecznie nimi pochwalić - być może przekona to rekrutera o tym, że jesteśmy idealnym kandydatem na stanowisko. Wpisując osiągnięcia do CV, można wracać myślami do tego, co osiągnęliśmy, wyciągać wnioski i planować dalsze kroki. Pracodawca uzna taki punkt za krytyczne myślenie i zdolność oceny.

Ważne i nieważne informacje

Zamieszczając lub weryfikując takie pole, najlepiej skorzystać z kreatora CV na stronie pracuj.pl. Urządzenie posiada wyszczególnione sekcje, które są ważne z punktu widzenia potencjalnego szefa czy rekrutera. Dzięki kreatorowi będziemy mieć pewność, że podaliśmy najważniejsze rzeczy i pominęliśmy zbędne, takie jak np. stan cywilny albo liczbę dzieci. Wśród niepotrzebnych informacji znajdują się też często wiadomości na temat np. doświadczenia czy edukacji niezwiązanej z posadą, o którą akurat się staramy.

Grafika

Mnóstwo ciekawych ofert pracy zapewnimy sobie, stosując odpowiednią czcionkę. Liczą się dobrze dobrane, stonowane kolory i niewielka ilość pogrubień. Warto też pamiętać, żeby tekst był równy i dobrze rozplanowany. Szablon kreatora pozwala szybciej i łatwiej sformatować całość. Pamiętajmy też o tym, aby nie było przerostu formy and treścią.

Aktualizacja

Zawsze przed wysłaniem swojej aplikacji należy zaktualizować CV. Kandydat musi sprawdzić, czy wszystko się zgadza, Można dopisać swoje osiągnięcia, stanowiska, kursy. Niech dokument będzie dostosowany do jednej, konkretnej propozycji, na której nam zależy.

Zdjęcie

Fotografia również się liczy. Najważniejsze, aby była on profesjonalna. Świetnie sprawdza się zdjęcie, na którym dobrze widoczna jest nasza twarz i część popiersia. Oczywiście musimy też być gustownie i elegancko ubrani. Niepotrzebne są np. dodatki w dużej ilości i mocny makijaż. W grę nie wchodzi wycinanie swojego wizerunku z innych fotografii lub załączanie zdjęcia z kimś innym albo np. w innej scenerii niż białe lub podobne tło.

Pisownia

Oczywiście wystrzegajmy się wszelkich literówek, błędów gramatycznych i składniowych. To bardzo nieprofesjonalne i wręcz irytujące dla rekrutera oraz pracodawcy. Przez takie potknięcia mogą nas potraktować jako osobę nieuważną i niekompetentną.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.