Jak stworzyć dobre CV?

9 lipca 2019; 12:23

Materiał partnera

Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Wbrew pozorom napisanie efektywnego i dobrego CV, dzięki któremu dostaniemy pracę albo przynajmniej zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, nie jest takie proste. Wiele osób nadal ma z tym poważny problem. Z pomocą przyjdzie każdemu darmowy kreator oraz zapoznanie się z poniższymi radami.

Osiągnięcia

Są niezwykle ważnym elementem dokumentu. Aby dostać wymarzoną pracę, trzeba się koniecznie nimi pochwalić - być może przekona to rekrutera o tym, że jesteśmy idealnym kandydatem na stanowisko. Wpisując osiągnięcia do CV, można wracać myślami do tego, co osiągnęliśmy, wyciągać wnioski i planować dalsze kroki. Pracodawca uzna taki punkt za krytyczne myślenie i zdolność oceny.

Ważne i nieważne informacje

Zamieszczając lub weryfikując takie pole, najlepiej skorzystać z kreatora CV na stronie pracuj.pl. Urządzenie posiada wyszczególnione sekcje, które są ważne z punktu widzenia potencjalnego szefa czy rekrutera. Dzięki kreatorowi będziemy mieć pewność, że podaliśmy najważniejsze rzeczy i pominęliśmy zbędne, takie jak np. stan cywilny albo liczbę dzieci. Wśród niepotrzebnych informacji znajdują się też często wiadomości na temat np. doświadczenia czy edukacji niezwiązanej z posadą, o którą akurat się staramy.

Grafika

Mnóstwo ciekawych ofert pracy zapewnimy sobie, stosując odpowiednią czcionkę. Liczą się dobrze dobrane, stonowane kolory i niewielka ilość pogrubień. Warto też pamiętać, żeby tekst był równy i dobrze rozplanowany. Szablon kreatora pozwala szybciej i łatwiej sformatować całość. Pamiętajmy też o tym, aby nie było przerostu formy and treścią.

Aktualizacja

Zawsze przed wysłaniem swojej aplikacji należy zaktualizować CV. Kandydat musi sprawdzić, czy wszystko się zgadza, Można dopisać swoje osiągnięcia, stanowiska, kursy. Niech dokument będzie dostosowany do jednej, konkretnej propozycji, na której nam zależy.

Zdjęcie

Fotografia również się liczy. Najważniejsze, aby była on profesjonalna. Świetnie sprawdza się zdjęcie, na którym dobrze widoczna jest nasza twarz i część popiersia. Oczywiście musimy też być gustownie i elegancko ubrani. Niepotrzebne są np. dodatki w dużej ilości i mocny makijaż. W grę nie wchodzi wycinanie swojego wizerunku z innych fotografii lub załączanie zdjęcia z kimś innym albo np. w innej scenerii niż białe lub podobne tło.

Pisownia

Oczywiście wystrzegajmy się wszelkich literówek, błędów gramatycznych i składniowych. To bardzo nieprofesjonalne i wręcz irytujące dla rekrutera oraz pracodawcy. Przez takie potknięcia mogą nas potraktować jako osobę nieuważną i niekompetentną.

 Najnowsze artykuły

600-lecie Grójca: w piątek symultana szachowa z Mistrzem Polski Juniorów Burmistrz Gminy i Miasta Grójec oraz Grójecki Ośrodek...
Zmiany w gospodarce odpadami Pomimo zbliżającego się ochłodzenia związanego z nadchodząc...
Utrudnienia w ruchu w mieście podczas Jubileuszu 600-lecia Grójca Od piątku trzeba spodziewać się utrudnień w ruchu w mieście...
Zabezpieczyli podróbki o wartości 10 mln zł Dwa magazyny z kosmetykami, odzieżą, zegarkami, biżuterią i...
Repertuar kina GOK 20-22 września 2019 Toy Story 4, Na bank się uda oraz Pewnego razu w Hollywood...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

PRACOWNIK MAGAZYNU / MAGAZYNIER -bez... HR Navigator realizuje nieszablonowe i dopasowane do potrzeb Klienta...
Praca w branży spożywczej -OWOCE... Podejmij współpracę z LiderJob (cer. 16198) – Twoim liderem...
Praca w Niemczech bez znajomości... ZNAJDŹ Z NAMI PRACĘ W NIEMCZECH!


Firma Personal-Werk...
Nie dostałeś kredytu w swoim Banku?... Jeśli masz kredyty, pożyczki pozabankowe oraz chwilówki ta oferta jest...
Kelner/kelnerka-praca w Niemczech Kawiarnia Cafe Lange poszukuje pracowników na stanowisko Kelner/ Kelnerka

Firmy z Grójca i okolic

CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
Prezenty Driving Experience - przejazd... Prezenty Driving Experience to specjalnie przygotowana oferta prezentów...
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.