Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jak uczyć się od japońskiej sztuki sprzątania Marie Kondo?

11 sierpnia 2023; 12:40

Materiał promocyjny

W świecie sprzątania i organizacji, jedno nazwisko wyraźnie się wybija – Marie Kondo. Jej unikalna metoda zmieniła sposób, w jaki miliony ludzi na całym świecie patrzą na porządek w domu. O tym, kim jest Marie Kondo i jak możemy uczyć się od jej japońskiej sztuki sprzątania, dowiesz się z tego tekstu. Przyjrzymy się bliżej jej technice sprzątania i temu, jak zastosować ją w polskich domach.

News will be here

Kim jest Marie Kondo?

Marie Kondo to japońska specjalistka od sprzątania, która zdobyła międzynarodową sławę dzięki swojej książce "Magia sprzątania" oraz serialu Netflix "Porządek z Marie Kondo". Jej metoda, znana jako "KonMari", skupia się na zachowaniu tylko tych przedmiotów, które "wywołują radość" (spark joy), a pozostałe mają być uporządkowane i zorganizowane w konkretny sposób.

 

Założenia sztuki sprzątania Marie Kondo

Metoda KonMari opiera się na dwóch głównych założeniach. Po pierwsze, powinieneś pozbyć się wszystkiego, co niekoniecznie jest przydatne i nie wprawia cię w pozytywny nastrój. Przeczytane książki, przyduże ubrania, bibeloty, które tylko się kurzą – to wszystko powinno zniknąć, jeśli nie jesteś z tym pozytywnie związany emocjonalnie. Po drugie, pozostałe przedmioty powinny być uporządkowane w specyficzny, prosty sposób. Ideą jest przemiana domu w miejsce urządzone w sposób prosty i wypełnione tym, co ważne.

Filozofia Marie Kondo stoi w opozycji do konsumpcjonizmu. Ten zakłada, że uzyskanie chwilowej przyjemności z samego zakupu. Zdaniem Kondo zakupy winny być przemyślane. Dzięki temu nie kupisz niepotrzebnych przedmiotów i nie wydasz pieniędzy na coś, czego tak naprawdę nie potrzebujesz.

 

Jak stosować zasady Marie Kondo we własnym domu – proste triki

Zastosowanie metody KonMari w domu jest prostsze, niż mogłoby Ci się wydawać. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zacząć:

- Zacznij od zebrania wszystkich podobnych przedmiotów w jednym miejscu. Na początek niech to będą wszystkie ubrania, książki lub naczynia kuchenne.
- Przyjrzyj się każdemu przedmiotowi i zapytaj siebie (tak, dosłownie zadaj sobie takie pytanie!), czy wywołuje on w Tobie uczucie radości. Jeśli nie, to czas się z nim pożegnać.
- Używając technik składania i organizacji Marie Kondo, uporządkuj pozostałe przedmioty. Wszystkie ubrania powinny być składane pionowo, a nie poziomo, aby lepiej widzieć wszystko, co masz w szafie.
- Używaj praktycznych narzędzi i przyborów do sprzątania, takich jak te dostępne na leifheitsklep.pl, które pomogą Ci zorganizować swoją przestrzeń w sposób, który jest zgodny z metodą KonMari.

Podsumowując, metoda sprzątania Marie Kondo jest prostym, ale efektywnym sposobem na przemianę naszych domów w zorganizowane, inspirujące przestrzenie, które naprawdę "wywołują radość". Dzięki jej japońskiej sztuce sprzątania możesz szybko nauczyć się cieszyć się tym, co cię otacza na nowy, bardziej świadomy sposób. A co najważniejsze, możesz nauczyć się, jak utrzymać ten porządek na stałe.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.