Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jak wybrać dobry gabinet kosmetyczny, aby nie stracić pieniędzy i czasu?

24 sierpnia 2020; 11:03

Materiał promocyjny

Gabinetów kosmetycznych przybywa z roku na rok, dlatego wybór odpowiedniego może być nie lada wyzwaniem. Oto cztery przydatne informacje, o których powinnaś wiedzieć, zanim umówisz się na wizytę.

News will be here

Po pierwsze: opinie na temat gabinetu kosmetycznego

Poszukiwania idealnego salonu najlepiej rozpocząć od przeprowadzenia wywiadu w najbliższym otoczeniu. Koleżanki z pracy, przyjaciółki, siostra lub mama z pewnością nie polecą Ci usług, z których same nie były zadowolone. Inną możliwością jest sprawdzenie opinii o interesującym nas salonie w internecie. Wiele przydatnych informacji można znaleźć również w komentarzach w mediach społecznościowych, czyli na Facebooku lub Instagramie. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że nieprzychylne wiadomości pisane są często przez pracowników konkurencyjnych gabinetów, dlatego mogą być one całkowicie niezgodne z rzeczywistością. Jeśli zaś kosmetyczka ma niewiele opinii, a wśród nich pojawiają się wyłącznie te pochlebne, istnieje prawdopodobieństwo, że jej działalność jest stosunkowo nowa, a komentarze piszą przede wszystkim jej rodzina i znajomi.
 
Po drugie: doświadczenie i umiejętności kosmetyczki

Wybór gabinetu kosmetycznego powinien zależeć również od umiejętności i doświadczenia pracujących w nim osób. Profesjonalna kosmetyczka powinna ukończyć dwuletnią szkołę policealną w Warszawie oraz zdobyć dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Dopiero wówczas możemy mieć pewność, że mamy do czynienia ze specjalistką. W szkołach policealnych przyszłe kosmetyczki uczą się zagadnień ściśle medycznych, takich jak podstawy dermatologii, anatomii i fizjologii, a także zdrowego żywienia, fizykoterapii oraz kosmetyki. Odbywają one także zajęcia praktyczne w pracowniach, gdzie mają okazję poznać działanie aparatury do wykonywania zabiegów. W szkołach kosmetycznych w Warszawie mają one również szansę zdobyć umiejętności w zakresie stylizacji paznokci, wizażu, masażu kosmetycznego i wielu innych. Przez klientów dobrze widziane są także dodatkowe certyfikaty ze szkoleń, które zdobią ściany gabinetu. Świadczą one o tym, że kosmetyczka nie spoczywa na laurach, ale ciągle pogłębia swoją wiedzę oraz zdobywa doświadczenie.
 
Po trzecie: sterylność i czystość gabinetu

Gabinet kosmetyczny jest miejscem, w którym od sterylności zależy zdrowie jego klientów. Profesjonalna kosmetyczka stosuje jednorazowe materiały, np. rękawiczki, ręczniki, maski i czepki, a także poddaje sterylizacji narzędzia, których używa podczas zabiegów. O wysokich standardach higieny świadczą także szczegóły takie jak preparaty do dezynfekcji w widocznych miejscach, świeży zapach, starte kurze, umyta podłoga, czystość w toalecie dla klientów i lśniące lustra. Jeśli czystość salonu kosmetycznego budzi wątpliwości już od progu, dla własnego bezpieczeństwa najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie innego miejsca.
 
Po czwarte: atmosfera

Klientkom, które korzystają z usług gabinetów kosmetycznych, zależy nie tylko na poprawieniu urody, ale także zrelaksowaniu się po ciężkim dniu. Atmosfera mówi bardzo dużo o salonie, a kosmetyczka powinna być życzliwa, uprzejma oraz pomocna. Do jej roli należy także zadbanie o komfort klientki. Niedopuszczalne jest odbieranie telefonów w trakcie zabiegu, niegrzeczne uwagi na temat wyglądu oraz nachalna sprzedaż kosmetyków dostępnych w gabinecie.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.