Jak wybrać schody strychowe?

29 listopada 2021; 10:36

Materiał promocyjny

Wybór schodów strychowych jest dla wielu osób problematyczny, choć wcale nie powinien taki być. Dlatego postanowiliśmy podpowiedzieć, jaki model będzie najlepszy, dodatkowo wyjaśniając atuty różnych rozwiązań. Jeżeli aktualnie szukasz schodów strychowych, nasza pomoc bez wątpienia będzie pomocna!

Schody strychowe – rozkładane czy stałe?

Przede wszystkim zastanów się, jakie dokładnie schody strychowe będą odpowiednie w Twoim domu. Możesz wybierać spośród wariantów rozkładanych oraz takich montowanych na stałe, przypominające wyposażenie na kolejne piętro użytkowe, na przykład poddasze. Są jednak z reguły nieco mniejsze, dlatego nie zajmują zbyt wiele wolnej przestrzeni. Jednak schody strychowe rozkładane są uznawane za nieco bardziej estetyczne ze względu na możliwość ukrycia w suficie. Wystarczy przygotować specjalny właz, który po otworzeniu automatycznie będzie wysuwać schody. Oba rozwiązania są równie wygodne, dlatego każda osoba powinna indywidualnie rozważyć tę kwestię. Warto jednak przypomnieć, że modele zamocowane na stałe często posiadają barierkę, natomiast wersje rozkładane nie. Pamiętaj, że nie ma znaczenia, jaki posiadasz budżet. Zarówno schody strychowe rozkładane, jak i te mocowane na stałe są dostępne w zbliżonych do siebie cenach. Kieruj się więc wygodą oraz personalnymi upodobaniami.

Schody rozkładane – lepsze drewniane czy metalowe?

Jeżeli zdecydujesz się na schody strychowe rozkładane, z pewnością będziesz mieć dylemat dotyczący wyboru warianty metalowego lub drewnianego. W tym przypadku zastanów się, jak często będziesz z nich korzystać. Zwykle warianty metalowe są nieco solidniejsze i stabilniejsze. Jeżeli więc będziesz otwierać strych często, na dodatek nosząc ciężkie pakunki, to będzie odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Natomiast wyposażenie wyprodukowane z drewna najlepiej sprawdza się przy użytkowaniu sporadycznym. Oczywiście te schody strychowe również są solidne i całkowicie bezpieczne. Po prostu w przypadku częstej eksploatacji warto poważnie zastanowić się nad metalowym tworzywem, które w takiej sytuacji może okazać się skuteczniejsze.

Schody nożycowe – synonim funkcjonalności

Ze względu na funkcjonalność i ciekawy design wiele osób decyduje się na schody strychowe o typie nożycowym. Nazywamy je tak ze względu na to, jak wyglądają i w jaki sposób działają. To sprzęt, który można zamontować w każdym pomieszczeniu, nie tylko korytarzu, ale również kuchni, czy domowym gabinecie bądź sypialni. Całość zostanie ukryta w suficie. Atutem rozkładanych schodów strychowych o charakterze nożycowym jest prosta obsługa. Na dodatek mogą być szybko wysunięte, a następnie schowane. Choć sprzęt ten nie posiada poręczy, łączenia między kolejnymi stopniami są tak skonstruowane, aby można było używać ich także w formie uchwytów. Podczas użytkowania są więc maksymalnie bezpieczne. Sprawdzą się zarówno wśród osób dorosłych, jak i w przypadku, gdy na strych wchodzi młodsza osoba. Ze względu na wygodę oraz funkcjonalność znajdują zastosowanie nie tylko w domach, ale również przestrzeni firmowej, czego przykładem są biura.

 

Najnowsze artykuły

Puchar Polski: KS Wysokin – Mazowsze Grójec 2:5 W niedzielne popołudnie grójczanie pokonali KS Wysokin 5:2...
Filmowcy kręcą serial w Grójcu. Znamy szczegóły produkcji Od soboty na terenie Grójca realizowane są zdjęcia do...
Mazowsze zdało egzamin To był trudny rok – pandemia, rosnąca inflacja i duży...
Wojsko wraca do Nowego Miasta nad Pilicą Były szef wojsk inżynieryjnych 25 Brygady Kawalerii...
Tragiczny wypadek w gminie Błędów. Mężczyzna zginął pod kosiarką Mieszkaniec miejscowości Bielany w gminie Błędów zginął w...

Najnowsze ogłoszenia

... Alarmy Kamery Napędy do Bram Domofony
części do silników Deutz, hurtownia... KT Service - posiadamy największy magazyn części do silników Deutz...
Szukasz pracowników z Ukrainy ? Szanowni Państwo,

Firma Gerbaupol sp. z o. o. z siedzibą...
Kasjer/Sprzedawca Stokrotka Stokrotka Sp. z o. o. – jesteśmy siecią handlową obecną na...
Sprzedam dobrze prosperującą firmę... Do sprzedania firma produkująca stoły betonowe do tenisa, pojedyncze...

Firmy z Grójca i okolic

KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.