Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jak zaaranżować funkcjonalny przedpokój – radzi projektant wnętrz z DreamDesign w Krakowie

27 listopada 2020; 15:16

-

Przedpokój to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu. Jest on pierwszym miejscem, które widzi osoba odwiedzająca nasze domostwo, dlatego niezmiernie ważne jest, żeby robił jak najlepsze pierwsze wrażenie. Przedpokój powinien być nie tylko efektowny, ale również funkcjonalny (niezależnie od tego jakiej jest wielkości). Specjalista z DreamDesign radzi nam co zrobić, żeby zaaranżować przedpokój idealny.

News will be here

Analiza pomieszczeniaZanim zaczniemy aranżację przedpokoju, zastanówmy się z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia. Czy nasz przedpokój jest duży i chcemy, żeby dodatkowo pełnił funkcje dekoracyjne, czy też jest zbyt mały lub za wąski – wówczas będziemy skupiać się na jego optycznym poszerzeniu lub powiększeniu. Zazwyczaj przed największym wyzwaniem stają osoby pragnące urządzić przedpokój w blokach z wielkiej płyty (tu często występuje problem z pomieszczeniami niewymiarowymi), których nie brakuje w Krakowie i innych polskich miastach.

Projektant wnętrz radzi: jakie meble i sprzęty powinny znaleźć się w przedpokoju?Przedpokój to miejsce, w którym zdejmujemy buty i okrycie wierzchnie. Z tego względu dobrze, by znalazły się w nim wieszaki na ubrania, szafki na buty, a także co najmniej jedno lustro (lubimy się w nim przeglądać zwłaszcza przed wyjściem, by sprawdzić, czy nasz wygląd jest nienaganny). W przypadku, gdy gabaryty przedpokoju na to pozwalają możemy do niego wstawić komodę, a także krzesła fotele lub ławeczkę, na której będzie mogła usiąść osoba zakładająca buty.

Projektant wnętrz z DreamDesign w Krakowie przekonuje, że w przedpokoju warto zrobić miejsce na pojemnik, do którego będziemy wkładać pocztę wyjętą ze skrzynki (dzięki temu żadne listy nam nie zginą). Nie powinno też zabraknąć miejsca na torebkę, czy klucze (w tym celu świetnie sprawdzi się specjalna gablotka).

W małych przedpokojach musimy liczyć się z tym, ze wszystkie potrzebne sprzęty i meble po prostu nam się nie zmieszczą. Nie powinno się upychać ich na siłę, gdyż zagracone pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie jeszcze mniejszego niż w rzeczywistości. W niewielkim przedpokoju (o ile to możliwe) warto zainstalować szafy z przesuwanymi drzwiami (idealnym rozwiązaniem byłyby drzwi lustrzane), w których umieścimy okrycia wierzchnie, parasole, obuwie, a także wszystkie inne przedmioty, których nie musimy mieć przy sobie wchodząc do mieszkania). Szafy tworzone na miarę bardzo dobrze sprawdzą się w przedpokojach niewymiarowych (dzięki nim możemy ukryć niestandardowy kształt pomieszczenia, który nie do końca nam odpowiada).

W jaki sposób optycznie powiększyć mały przedpokój?Jednym z najpopularniejszych sposobów na optyczne powiększenie przedpokoju jest zamontowanie w nim luster o dużej powierzchni. Do małego pomieszczenia najlepiej jest wybierać lustra bez ram, ewentualnie z ramami nie rzucającymi się w oczy. Jednocześnie trzeba pamiętać, że wielkie, efektowne lustra mają też swoje wady – ich czyszczenie może być kłopotliwe i zająć nam sporo czasu.

Projektant wnętrz z DreamDesign w Krakowie zaleca, żeby w przedpokojach bardzo wąskich zamontować lustra naprzeciwko drzwi wejściowych. W pomieszczeniu jakim jest przedpokój oświetlenie odgrywa niesamowicie ważną rolę. Pamiętajmy, że przedpokój powinien być jasny. Zaleca się, żeby dominowało w nim ciepłe światło (sprawia ono, że mieszkanie wydaje się bardziej przytulne i zachęca do wejścia do środka).

Nie należy zapominać o kolorystyce. Projektant wnętrz z Krakowa radzi, by ściany w przedpokoju malować jasnymi farbami (jeżeli nie odpowiada nam biel, postawmy na delikatne beże, czy szarości). Jednocześnie trzeba pamiętać, że ściany w przedpokoju są szczególnie narażone na zabrudzenie (zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy wchodzimy do mieszkania w przemoczonych ubraniach i zabłoconym obuwiu). Z tego względu idealnie byłoby wybierać takie farby, które są odporne na szorowanie.

Dekoracje w przedpokojuProjektant wnętrz z Krakowa przekonuje, że nawet w przypadku niewielkiego przedpokoju nie musimy rezygnować z dekoracji. Jednocześnie trzeba pamiętać, że elementów dekoracyjnych nie powinno być zbyt wiele. Ciekawym pomysłem są na przykład ozdobne wieszaki na ubrania. Elementem dekoracyjnym, a jednocześnie funkcjonalnym może być oświetlenie (współcześnie w Krakowie można bez problemu znaleźć szalenie efektowne lampy).

Fantastyczną ozdobą do przedpokoju będą rozmaite obrazy, a także zegar ścienny. Jeżeli gabaryty pomieszczenia nam na to pozwalają, możemy wstawić do przedpokoju rośliny (koniecznie takie, które dobrze radzą sobie w cieniu). Sprawdzą się też bukiety i dekoracje z suszonych kwiatów.

Projektant wnętrz z Krakowa radzi: jakie podłogi do przedpokojuJeżeli chodzi o podłogi do przedpokoju, najważniejsze jest, żeby były one wykonane z materiałów solidnych, wytrzymałych, odpornych na wilgoć, a także łatwych w czyszczeniu. Pamiętajmy, że przedpokój jest pomieszczeniem bardzo mocno eksploatowanym, dlatego nie ma mowy o oszczędnościach na materiałach podłogowych. Na podłodze można położyć dywan, który będzie stanowił dodatkową ochronę, a dodatkowo spełni funkcje dekoracyjne.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.