Jak zamówić kuriera?

30 lipca 2019; 15:37

Materiał promocyjny

Od czasu do czasu nadajesz przesyłki do rodziny lub znajomych? Prowadzisz sklep internetowy i potrzebujesz solidnego partnera, który będzie odbierał od Ciebie paczki? Dowiedz się, jak wygodnie zamówić kuriera do domu lub firmy.

Kurier do domu – jak to działa?

W Polsce rynek przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) systematycznie rośnie. Silna konkurencja w branży powoduje, że firmy kurierskie oferują coraz bardziej rozbudowany pakiet usług. Przykładem może być kurier do domu lub firmy. To usługa dostępna zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

Kurier przyjeżdżający do domu to bardzo wygodne rozwiązanie – nie trzeba samodzielnie zawozić przesyłki do paczkomatu czy punktu obsługi klienta. Co więcej, najlepsze firmy kurierskie proponują też dodatkowe rozwiązania, dzięki którym nadanie paczki jest jeszcze wygodniejsze.

Jak zamówić kuriera do domu?

Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z ofert firm kurierskich i zastanawiasz się, jak zamówić kuriera do domu, to sprawa jest bardzo prosta – cały proces odbywa się zdalnie, poprzez stronę internetową firmy kurierskiej. Załóżmy, że chcesz nadać paczkę za pośrednictwem firmy InPost. Na firmowej stronie tego operatora logistycznego znajdziesz zarówno aktualny cennik, jak i wymiary poszczególnych gabarytów.

Kurier do domu lub firmy (pod wskazany przez Ciebie adres) przyjedzie, gdy wykonasz następujące czynności:

- założysz swoje konto na stronie internetowej Inpost.pl,
- zalogujesz się do systemu Manager Paczek,
- wprowadzisz informacje o nadawcy i odbiorcy przesyłki,
- określisz sposób nadania, wybierając opcję „Utworzę zlecenie odbioru – przesyłkę odbierze kurier InPost”,
- opłacisz usługę – aby to zrobić, będziesz musiał doładować swoje konto potrzebną kwotą.

Manager Paczek to system, który umożliwia i ułatwia nadawanie paczek. Po wypełnieniu wszystkich pól, będziesz mógł wygenerować etykietę. Wystarczy, że umieścisz ją na przesyłce – w ten sposób ominie Cię konieczność ręcznego zaadresowania paczki.

Kurier – odbiór z domu – ile to kosztuje?

Operator logistyczny InPost pobiera dodatkową opłatę za odbiór z domu przesyłek przez kuriera. Opłata jest stała i wynosi 4,31 zł. Można jej uniknąć, nadając co najmniej pięć paczek. Wówczas firma nie pobiera dodatkowej opłaty – po paczki kurier do domu podjeżdża bezpłatnie.

Co ważne, firma InPost nie wymaga on klientów korzystających z usługi kuriera do domu, podpisywania żadnych umów świadczenia usług kurierskich.

Kurier do domu – którego kuriera wybrać?

Gdy już wiesz, jak zamówić kuriera do domu, pozostaje jeszcze wybrać firmę kurierską, która odbierze przesyłki. Czym kierować się przy wyborze kuriera? Dla osób często wysyłających paczki kluczowa jest przede wszystkim cena. Nie tylko ona jednak decyduje o atrakcyjności oferty firmy kurierskiej.

Jeżeli interesuje Cię odbiór z domu przesyłek przez kuriera, powinieneś zapewnić sobie dostęp do dodatkowych udogodnień. Należą do nich wspomniana wyżej możliwość wygenerowania etykiety oraz śledzenia przesyłek. W Managerze Paczek udostępnianych przez firmę InPost gromadzone są informacje o wszystkich nadanych przesyłkach. W dowolnym momencie możesz też sprawdzić, czy paczka została już dostarczona adresatowi.

Jak zamówić kuriera do domu – o czym pamiętać?

Wybierając opcję „Odbiór z domu – kurier” przy nadawaniu paczki, możesz skorzystać z dodatkowych usług. Jeżeli zainteresowała Cię oferta firmy InPost, to podczas wprowadzania informacji o przesyłce w systemie Manager Paczek, możesz zdecydować się m.in. na ubezpieczenie przesyłki (do 20 000 zł kosztuje ono 3 zł) lub wybrać opcję przesyłki pobraniowej (do 5000 zł).

Wszystkie przesyłki nadawane za pośrednictwem firmy InPost są dostarczane w zadeklarowanym przez tego operatora logistycznego terminie.

 

Najnowsze artykuły

Śmieci: samorządy dopłacą Naturze ponad 3,6 mln zł Związek Międzygminny "Natura" podjął uchwałę określającą...
Panele fotowoltaiczne - jak dobiera się odpowiednie panele słoneczne Ogniwa fotowoltaiczne, zamieniając energię słoneczną na pr...
Studniówka 2020 w CKZiU w Nowej Wsi Studniówka to wydarzenie wyjątkowe i szczególnie ważne dla...
Ferie zimowe 2020 Drodzy Mieszkańcy Gminy i Miasta Grójec, a w szczególności...
Jechał pijany kradzionym autem Policjanci z Grójca zatrzymali mężczyznę, który kierował...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opiekunka w Niemczech, okolice Monachium...

Planowany termin wyjazdu: 02.04.2020 na 6-8 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech...

Planowany termin wyjazdu: 29.02.2020 na 6-8 tyg.
Opiekunka seniorki w Niemczech, Regensburg...

Planowany termin wyjazdu: 16.03.2020 na 6-8 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: 28.01.2020 na 6 tyg.
...
Pakowacz filetów drobiowych! Również... Chcesz wyjechać do pracy? Mamy dla ciebie wspaniałą ofertę!
Agencja...

Firmy z Grójca i okolic

Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.