Jak znaleźć pracę na budowie w Niemczech?

28 lutego 2023; 19:16

Materiał promocyjny

Znalezienie pracy to duże wyzwanie, a jeśli szukasz jej za granicą - wiąże się dodatkowo ze stresem i niepewnością. Niemcy to od lat najczęściej obierany kierunek przez Polaków. Planujesz wyjazd właśnie za zachodnią granicę? Musi wiedzieć, że tamtejsi przedsiębiorcy poszukują przede wszystkim wykwalifikowanych pracowników - między innymi z branży budowlanej. Z tego artykułu dowiesz się, jak znaleźć bezpieczną pracę na budowie w Niemczech i jednocześnie ograniczyć ryzyko związane z wyjazdem.

Portale ogłoszeniowe z ofertami pracy


Poszukiwanie zatrudnienia najlepiej zacząć od przejrzenia niemieckich portali ogłoszeniowych. Warto również zajrzeć na największą giełdę pracy online w Niemczech, która należy do Arbeitsagentur für Arbeit, czyli krajowego urzędu pracy. Co jeśli interesuje Cię praca w Niemczech bez języka? W takiej sytuacji odwiedź polskie strony z aktualnymi ofertami. Wśród najpopularniejszych można wymienić m.in. olx, indeed, gumtree, czy pracuj.pl. Pamiętaj jednak, aby dokładnie weryfikować poszczególnych pracodawców. Nie ufaj bezgranicznie każdemu ogłoszeniu. Dodatkowe opłaty, brak zakwaterowania czy pomniejszona stawka to tylko niektóre ze spotykanych sytuacji. Niestety w internecie łatwo paść ofiarą oszustwa.

Współpraca z polską firmą budowlaną


Niewątpliwie jednym z bezpieczniejszych rozwiązań jest współpraca z profesjonalną firmą budowlaną, która specjalizuje się w poszukiwaniu zleceń dla Polaków na niemieckim rynku pracy. Jedną z takich firm jest InServ, który posiada siedzibę w kraju, a cała rekrutacja prowadzona jest w pełni zdalnie. Wystarczy, że zadzwonisz pod wybrany numer, a koordynator zaproponuje Ci zlecenie zgodne z Twoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. To korzystne rozwiązanie, które pozwala niemalże od ręki znaleźć pracę na sprawdzonym kontrakcie.

Współpraca z firmą budowlaną ogranicza ryzyko związane z wyjazdem, ale również wszelkie formalności. InServ zapewnia konkurencyjne stawki, ubezpieczenie na terenie Niemiec, całkowitą wypłacalność, zwrot kosztów przejazdu, zakwaterowanie na miejscu i ciągłe wsparcie koordynatora na każdym etapie współpracy. To propozycja dla doświadczonych pracowników budowlanych, między innymi: murarzy, brukarzy, malarzy, płytkarzy, zbrojarzy, cieśli szalunkowych i wielu innych.

Praca za granicą na budowie InServ

Inne sposoby na poszukiwanie pracy w Niemczech


- Polecenia znajomych - wiele osób zna kogoś, kto pracował lub pracuje w Niemczech. Warto zrobić rozeznanie i popytać rodzinę oraz bliskich, być może w firmie, w której są zatrudnieni, poszukiwani są nowi pracownicy.

- Agencje rekrutacyjne - stanowią kolejną alternatywę dla poszukiwania pracy w Niemczech w internecie. Być może uda Ci się znaleźć interesującą ofertę. Pamiętaj, aby dopytać o szczegóły, ponieważ część agencji pobiera dodatkowe opłaty za taką usługę.

- Strony internetowe przedsiębiorstw - to rozwiązanie dla pracowników budowlanych, którzy chcą pracować w konkretnej firmie. Wiele z nich publikuje informacje o aktualnych naborach.

- Targi pracy - to wydarzenia, podczas których zawsze można porozmawiać z przedstawicielami firm i uzyskać więcej informacji na temat warunków zatrudnienia. Poza tym wiele przedsiębiorstw właśnie w ten sposób poszukuje pracowników.

Praca za granicą InServ - Pracuj w Niemczech z InServ

 

Najnowsze artykuły

Mieszkańcy powiatu grójeckiego nabici w kryptowaluty. Stracili fortunę Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w...
Pędził w terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i...
Gmina Grójec z własnymi liniami autobusowymi i pierwszą linią po mieście! Pod koniec minionego roku Gmina Grójec została objęta dopł...
Mieszkaniec Chynowa znalazł niebezpieczny dla ludzi gatunek żółwia W niedzielę mieszkaniec gminy Chynów zauważył przy rowie...
Twój bezpieczny dom z firmą ELDAM Aby czuć się bezpiecznie, podczas wakacji oraz każdej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.