Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kiedy Twoje dziecko jest gotowe na naukę języka obcego?

28 sierpnia 2017; 09:12

Materiał promocyjny

W dzisiejszych czasach bardzo szybkie tempo życia zmusza rodziców małych dzieci do szybkiego podjęcia decyzji o rozpoczęciu nauki języka obcego. To prawda, że małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka i od najwcześniejszego okresu rozwoju zadaniem rodziców jest wspomagać ich rozwój intelektualny. Dzieci uczą się języka obcego w sposób symultaniczny w przypadku kiedy jedno z rodziców jest obcokrajowcem. Natomiast w przypadku wprowadzenia języka obcego, dzieci uczą się w sposób sekwencyjny.

News will be here

Specjaliści zajmujący się tym tematem twierdzą, że w momencie, kiedy dziecko do trzeciego roku życia nie wykazuje zainteresowania mową, to niekorzystne jest zmuszanie go do nauki. Kolejną sprawą jest stopień zaawansowania znajomości języka obcego przez rodziców. W przypadku, kiedy język obcy nie stoi na wysokim poziomie i pojawiają się kłopoty z wymową i gramatyką, to dużo korzystniej dla dziecka będzie, jeśli jego edukacją językową zajmie się specjalista.

Platforma edukacyjna preply.com to miejsce, gdzie można umówić się z korepetytorami. Korepetycje mogą odbywać się drogą online, nie ma znaczenia, gdzie się zamieszkuje. Podjęcie nauki języka obcego przez dziecko powinno nastąpić dopiero w momencie, kiedy dostatecznie opanuje ono mowę ojczystą. W rodzinach, w których występuje dwujęzyczność, dzieci z reguły wolniej opanowują mowę. Ocena faktu, czy dziecko dobrze opanowało mowę ojczystą, należy do specjalisty logopedy.

W momencie, kiedy podejmiesz decyzję o tym, że dziecko zacznie uczyć się, języka obcego to należy zrobić krok w tym kierunku, aby dziecko otrzymało kontakt w postaci różnorodnych forów edukacji językowej. Pierwsze początki to zwykle osłuchanie się z językiem. W tym celu można wykorzystać takie pomoce edukacyjne jak: piosenki, bajki, gry, kreskówki. Ulubieni bohaterowie bajek, sprawią, że nauka języka będzie wzbudzała zaciekawienie. Umysł dziecka jest bardzo chłonny, dzieci wykorzystują obie półkule mózgowe do tego, aby uczyć się języka. Lewa półkula mózgowa jest odpowiedzialna za myślenie analityczne. Natomiast prawa półkula mózgowa odpowiada zachowania i związane z tym emocje. Nauka dzieci przebiega w sposób całościowy. Male dzieci bardzo łatwo uczą się piosenek, wierszyków na pamięć. Dzieci są ciekawe świata i wiele rzeczy wzbudza ich zainteresowanie. Jak wiadomo powszechnie, dzieci uczą się o wiele szybciej niż osoby dorosłe. Dzieci w przeciwieństwie do dorosłych nie wstydzą się tego, że popełniają błędy językowe - podają nauczyciele z Preply, oferujacej nauką języka dla dzieci. Więcej na preply.com/pl/skype/korepetycje-z-angielskiego Najmłodsi są pełni niespożytej energii, nie mają barier, oraz uprzedzeń językowych. Czas dzieciństwa ma swoje prawa i nie można tego zakłócać poprzez obarczenie dziecka zbyt dużą liczbą zajęć dodatkowych. Maluchy lubią się bawić, niech więc nauka języka obcego będzie dla nich również formą zabawy.

Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka, to:

- Bądź przykładem, pokaż poprzez swoje nastawienie i zachowanie, że nauka języka obcego może być, przyjemną rzeczą. Niech nauka języka będzie zabawą i wstępem do tego, aby poznawać inne ciekawe rzeczy.
- Doceniaj wysiłek dzieci włożony w naukę języka obcego. Prawdziwe pochwały dodadzą dziecku pewności i sprawią, że ich zaangażowanie w naukę języka obcego będzie się zwiększało.
- Wykorzystuj do wspólnej nauki, sytuacje, które mają miejsce podczas codziennych czynności. Nauka w sposób naturalny jest bardzo skuteczna i wzbudza zainteresowanie nowym językiem.
- Zadbaj o bardzo dobrą atmosferę i przyjazne relacje z dzieckiem. Tak jak łatwo można dziecko zachęcić do nauki, tak równie szybko, może się ono, do niej zniechęcić. Takie sytuacje mogą mieć miejsce w momencie, gdy dziecko jest nieśmiałe i ma obawy przed wystąpieniami przed grupą.

Nie ma czegoś takiego jak, jednakowy wiek do tego, aby rozpocząć naukę języka obcego. Wiek dziecka musi być odpowiedni i jest to sprawą mocno indywidualną. Każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie. Dziecka nie należy zmuszać do nauki języka obcego. Efekt takich działań może być, wręcz odwrotny. Dzieci najwięcej zapamiętują, bawiąc się. Niektórzy ze specjalistów polecają metodę zanurzenia się w języku i otaczania się językiem z każdej strony. Metoda ta z powodzeniem może być stosowana podczas wakacyjnych wyjazdów za granicę. Jest także możliwość wynajęcia native speakera do tego, aby poprzez zabawę uczył dziecko języka. Więcej na http://www.egodziecka.pl/nauka-jezyka-obcego.html gdzie przeczytać można o fachowych poradach nauczyciel i psychologów.

Korzyści z nauki języka obcego w młodym wieku.

Znajomość języka obcego daje bardzo dużo możliwości. Warto również wiedzieć o tym, że nauka języka obcego ma duży wpływ, na całościowy rozwój młodego człowieka. Sam proces sprawi, że dziecko ćwiczy zdolność koncentracji, potrafi być bardziej skupione na jednej rzeczy. Poprzez naukę języka obcego, dziecko stymuluje również swoją umiejętność zapamiętywania. Dziecko posiada elastyczny aparat mowy. Dzięki czemu dość szybko jest w stanie opanować akcent, intonację oraz wymowę. Nabycie tych umiejętności we wczesnym okresie daje potencjał dobrych nawyków językowych na przyszłość. Warto również wspomnieć o tym, że dziecko poprzez naukę języka obcego poszerza swoją wiedzę ogólną o świecie. Wzrasta zainteresowanie odmiennymi kulturami oraz chęć poznawania innych zwyczajów. Nauka języka obcego poszerza horyzonty i daje lepszy start w dorosłość.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.