Kolej przedmiotem rozgrywek politycznych?

7 września 2019; 17:10

66 komentarzy

Niszczejące tereny kolejki wąskotorowej

Zdziwienie i niedowierzanie to reakcja zarządu Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej po decyzji rady miejskiej, która zapadła podczas sesji 2 września. Środki, które udało się pozyskać na rewitalizację kolejki w porozumieniu z pozostałymi gminami, nasi radni postanowili przeznaczyć na inne cele. Decyzja ta budzi wiele kontrowersji.Przedmiot sporu, jakim jest kolejka wąskotorowa to własność czterech gmin - Piaseczna z 68% udziałów, Grójca do którego należy 30 % udziałów spółki oraz Belska Dużego i Błędowa z udziałami po 1%. Dzięki zaangażowaniu Towarzystwa Kolei oraz porozumieniu włodarzy 4 gmin, wreszcie udało się osiągnąć porozumienie z Ferrero i otrzymać spory dochód, który to w całości miał zostać przeznaczony na rewitalizację terenów kolejki. Dzierżawa wynikająca z zajęcia pasa kolejki pod kabel energetyczny stała się sporym zastrzykiem środków, ale nie do końca akceptowanym przez gminy, które mają tylko po 1% udziałów. Uzdrowienie terenów wokół stacji i wzdłuż torów nie będzie możliwe bez wzajemnego zrozumienia obecnych współwłaścicieli, bez dobrej woli teren nigdy nie przyniesie żadnego pożytku mieszkańcom i turystom.

Nie po kolei

Burmistrz Dariusz Gwiazda zgodnie z przysługującym mu prawem zgłosił projekt uchwały budżetowej, w którym zaproponował, żeby środki finansowe uzyskane z dzierżawy pasa kolejki wąskotorowej w wysokości 277 tys. zł przeznaczyć zgodnie z porozumieniem gmin - współwłaścicieli tych terenów na uporządkowanie dworca kolejki PKP i przyległego terenu oraz wycięcie drzew wzdłuż linii kolejowej, na której to Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej od dawna proponuje uruchomienie przejazdów drezynami od Grójca do Małej Wsi. Towarzystwo wykonało autorski projekt drezyny, która już była „wkolejona” na pikniku w Małej Wsi a na święto 600-lecia uruchomione zostaną jej przejazdy na ul. Jatkowej w Grójcu.

Tymczasem przewodniczący rady miejskiej w imieniu klubu opozycyjnego do burmistrza, złożył wniosek o zmianę podziału ww. środków wypracowanych zysków przez zarząd kolejki, przeznaczyć na projekt ścieżki rowerowej oraz projekt rozbudowy szkoły podstawowej w Lesznowoli, a jedynie ok.20% zostawić na prace związane z dworcem i kolejką. Zdziwienia nie krył burmistrz, który mówił o ustaleniach z innymi gminami: Cały czas powtarzam, że są to dodatkowe pieniądze, które wpłynęły z tytułu zajęcia pasa kolejki. Byłoby naprawdę nieuczciwe wobec gminy Piaseczno, która chce zainwestować swoje środki na ratowanie kolejki, a my te dodatkowe pieniądze przeznaczamy na inne swoje cele. Pozostali udziałowcy mogliby również wykorzystać te pieniądze na swoje wydatki, ale w ten sposób nigdy nie osiągniemy porozumienia. Ta kwota nie ma najmniejszego wpływu na zachwianie projektu czy też inwestycji w rozbudowę szkoły czy też projektu PSP nr 1 – tłumaczył włodarz. Warto dodać, że 600 tys. zł, które Piaseczno pozyskało z tytułu udziałów, zamierza w większości przeznaczyć na rewitalizację terenów kolejowych na terenach 4 gmin. - Zastanawiam się dlaczego w jednym regionie Polski drwale reaktywowali kolej, a tu, gdzie są 4 bogate gminy jest problem(...) skoro nasz burmistrz umawiał się z przedstawicielami władz samorządowych (...) to dżentelmeni nie rzucają słów na wiatr, a teraz “wypiąć się” i zrezygnować z tej sprawy byłoby nie w porządku.- stwierdził radny, Janusz Dulemba. Na jego wniosek  Michał Duraj V-ce Prezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej, został dopuszczony do głosu. Wcześniej burmistrz wnioskował parokrotnie do przewodniczącego w tej sprawie, ale bezskutecznie.

Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował radnych o zbliżającym się spotkaniu w dniu 11.09.2019 włodarzy 4 gmin, którego agendą będzie ustalenie finansowania rewitalizacji kolejki. Burmistrz podsumował dyskusję słowami, iż w sprawach pryncypialnych dla gminy każdy powinien kierować się nie zasadą Rządź i Dziel ale Myśl i Dziel, za co otrzymał brawa z widowni (...) Cały artykuł na stronie Życia Grójca pod tym linkiem --->>Życie Grójca - Kolej przedmiotem politycznych rozgrywek ?

 

TAGI:

Komentarze (66):

Kolejka; 8 września 2019, 00:25

Bardzo stronniczy artykuł, uwzględniający jedynie poglądy Burmistrza. Szkoda, że w takim portalu brakuje obiektywizmu...

WGR 2; 8 września 2019, 05:09

Pan Stolarski i jego opozycyjna rada nawet w ewidentnie dobrych sprawach jak uruchomienie kolejki na 600 lecie Grójca jest przeciw.
Położenie asfaltu w szczerym polu do bram fabryki żelatyny to też jego zasługa,przypomnę o sprzedaży historycznej kostki granitowej z Grójeckiego Rynku,czeka nas jeszcze b.wysoka podwyżka cen za wywóz śmieci przez niemiecką firmę adorowaną przez w/w.
Pytanie czy Pan Stolarski zasługuje na medal z okazji 600 lecia Grójca jak chce opozycyjna rada ?

Obywatel ; 8 września 2019, 11:24

Pan Stolarski przez tyle lat sprawowania władzy nie zrobił nic w sprawie dworca i to jest fakt. Tak więc jak nowy burmistrz będzie chciał coś zrobić, poprzednia ekipa będzie blokować.

Pisior?; 8 września 2019, 11:32

Każdy z radnych pis głosował inaczej.
Radna Pisarska poszła za ekipą Stolarskiego. To powinno dać do myślenia p. Suskiemu kto trafia na listy. W powiecie Bednarska a w gminie Powarska - duet że nie ma co

Do kolejka ; 8 września 2019, 11:39

A jaki ma być ten artykuł? Radi dali czterech liter po całości, oglądając sesje widać wrogość rady od strony hrabiego Karola Biedrzyckiegi i Pana sir Jacek Stolarski w stosunku do obecnego burmistrza robią wszystko naprzeciw jedmu, warto naglasniac coś takiego żeby przy kolejnych wyborach móc to przedstawić i żeby takie coś nigdy nie trafiło już do rady bo tylko szkodzą naszej gminie...

WGR; 8 września 2019, 12:42

Bardzo smutne, że Stolarski dalej rządzi z drugiego rzędu, a Biedrzycki słucha go jak trusia. Bolesne jest to, że np. radny Antoniewicz, który zawsze był uważany za "społecznika" - gdy pojawia się fajna okazja na zrobienie czegoś takiego, również staje po niewłaściwej stronie. To były pieniądze, które naprawdę powinny być przeznaczone na kolej. Zapamiętamy.

Mieszkaniec 2; 8 września 2019, 12:43

Młoda radna z PiS,u pani Weronika Piwowarska w ekipie totalnej opozycji pana Stolarskiego to łamie wiarygodność ekipy PiS,owskiej, osoby które głosowały na PiS zmarnowały swój głos.
Historyczna kolejka idealnie wpisuje się w obchody 600 lecia Grójca szkoda że totalna opozycja blokuje dobry pomysł połączenia kolejowego Grójca z Pałacem w Małej Wsi,miejscem które tętni Polską kulturą i dziś jest wizytówką Polskiego Patriotyzmu również ich właścicieli którzy zainwestowali swoje pieniądze w odnowienie tego Pałacu i udostępniają obiekt wszystkim zwiedzającym.
Myślę że kariera polityczna tej radnej jest przegrana a praca w Kauflandzie czeka.

Ale jaja; 8 września 2019, 12:49

Brawo radni!! Po raz kolejny udowodniliscie, że myślicie. Jest tyle potrzeb w gminie, że kolejka może poczekać. Np. naprawa pisoskiej deformy oświaty itd....

Do Mieszkańca; 8 września 2019, 14:31

Popieram.
Już raz dała plamę i wespół z p. Barbarą P rozwaliła konkurs Żołnierze wyklęci. Plagiat, afera i wstyd.
Jak dalej lokalny Pis będzie na takich ludzi stawiał to marnie to wygląda.
Zresztą już oddali władzę w powiecie.

Droga Redakcjo ; 8 września 2019, 14:52

Można się zgadzać albo nie z taką czy inną decyzją. Tylko jest podstawowe pytanie czy teraz grojec24 będzie zawsze "płynął" w stronę hejtu na Biedrzyckiego i Stolarskiego ???

Ten artykuł jest tylko i wyłącznie skierowany w stronę tych Panów, robi się to już nudne.
A portal, który miałam za rzetelny, staje się nie wiarygodny .....

Proszę opublikować ten komentarz

mieszkaniec; 8 września 2019, 15:09

Hejt na Biedrzyckiego, kierowana złość w jego stronę staje się przesadzona .... Za tą decyzją oprócz niego i Stolarskiego, odpowiedzialność bierze jeszcze kilku innych radnych a nie tylko oni.
Tak jak z Naturą, burze rozkręcono, radni wyszli z Natury i ciekawe ile zapłacimy więcej za śmieci.
A Stolarski i tak doczekał i tak emerytury.
Biedrzycki jest zastępcą naczelnika w starostwie.
Ludzie obudzcie się, tak jak oni dają sobie radę, tak za 4 lata następni którzy nie wygrają też sobie dadzą. Dlatego nie sądzę, że kto kolwiek z radnych chce źle, mają różne zdanie a to chyba też dobrze.

Star; 8 września 2019, 20:21

Będziecie się panowie Stolarski i Biedrzycki z tego tłumaczyć. Pozostali radni również. Nie wytłumaczycie się, bo takiej głupoty nie da się wytłumaczyć.

izk; 8 września 2019, 20:26

Stolarski i Biedrzycki nadal przeciwko mieszkańcom Grójcu. Zapamiętamy ....

Do ale jaja; 8 września 2019, 20:27

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

aska; 8 września 2019, 20:31

Piwarska powinna skorzystać z usług logopedy.

Do Do Mieszkańca; 8 września 2019, 21:15

Racja. Radna, która dopiero co przyszła do Grójca i miasta nie zna. Narozrabiała w konkursie ŻW razem z była dyrektorką z Tarczýna a teraz głosuję razem z opozycją.

Do radnych ; 8 września 2019, 21:45

Panowie radni. Wygląd dworca to wielki wstyd. Przez tyle lat nic w tej sprawie nie zrobiliście, to przynajmniej teraz nie blokujcie. Niektórzy z Was to powinni pięć razy przemyśleć, zanim coś powiedzą, bo w tych wypowiedziach, to ani ładu, ani składu nie ma.

Do Przewodniczącego; 8 września 2019, 22:22

Twojemu panu mieszkańcy już podziękowali - gzecznie ale powiedzieli dyplomatycznie 65:35. Taki wynik to nokaut.. . Niestety przejął Pan złe nawyki i niczego się nie nauczył przez 4 lata. O takich ludziach mówi się Dyzma. Wasze działania to niemoc i brak akceptacji klęslki wyborczej.

xyz; 9 września 2019, 09:16

Proszę zwrócić uwagę, że 277 tys. zł miało być przeznaczone na uporządkowanie dworca kolejki PKP i przyległego terenu oraz wycięcie drzew wzdłuż linii kolejowej, na której to Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej od dawna proponuje uruchomienie przejazdów drezynami od Grójca do Małej Wsi. Samo wycięcie drzew nic nam nie da, za kilka lat znowu odrosą.
W atrtykule https://www.grojec24.net/news-dworzec-kolei-waskotorowej-ma-odzyskac-dawny-blask,5416.html mamy odpowiedź na pytanie
kiedy projekt doczeka się realizacji? " Na pewno sami nie udźwigniemy remontu i rewitalizacji dworca kolejki – przyznaje Dariusz Gwiazda. – Będziemy czekali na środki zewnętrzne, ponieważ na taki cel nie możemy się zadłużać jako gmina – dodaje."
Nikt nie wspominał o rewitalizacji dworca, a tym bardziej o odnowieniu połączenia Piaseczno - Grójec głównej atrakcji turystycznej. Czy połączenie Grójec - Mała Wieś drezyną będzie dla mieszkańców i turystów atrakcją turystyczną? Ile zyskają na tym mieszkańcy? Na 600 - lecie miasta Grójca zorganizowany został rajd rowerowy. Uczestniczyło w nim bardzo wielu mieszkańców. Czy stworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż linii kolejowej nie jest lepszym pomysłem niż drezyna? Zyskamy my jako mieszkańcy.

też mieszkaniec; 9 września 2019, 10:23

Głosujący za ustawą i wstrzymujący się od głosu pozbawili środków finansowych, które należały się kolejce jak "psu buda". Jedyne miejsce historyczne w naszym sypialnianym grajdole, które trzeba zachować dla potomnych. Ciuchcia , która karmiła okupowaną Warszawę, Powstańców Warszawskich dostała kopa od tych ludzi, którzy tak nie dawno czyli 1 sierpnia składali tak uroczyście wiązanki na grójeckim rynku. Pan "historyk" oprowadzający mieszkańców zdziwiony dużą frekwencją, teraz wstrzymując się od głosu stanął w rozkroku, a to już nie ma nic wspólnego z historią naszego miasteczka. Kolejny radny na swoim profilu pisze jak to poprowadził wycieczkę rowerowa na dworzec ciuchci, żeby pokazać to zaniedbane miejsce, a głosuje za ustawą, tłumaczy, ze trzeba mieć plan na rewitalizację. Otóż Panie Radny był plan na spożytkowanie tych funduszy, czyli na uporządkowanie tych terenów. No, ale Pan powiedział wcześniej "po co wyrywać drzewa, jak i tak urosną, a ja dodam- po co jeść i pić jak i tak z tego g-no.

do aska; 9 września 2019, 11:33

ten komentarz jest niestosowny, co nie zmienia faktu. że Piwarska dała plamę
Pis powinien wystawić na listy ludzi bardziej rozsądnych

Mieszkanka 2; 9 września 2019, 13:37

Młodzież stoi na placu przed budynkiem Tesco bo nie ma gdzie się podziać w Grójcu a mogłaby w wyremontowanym budynku kolei Grójeckiej otrzymać jakiś kąt .
Młode pokolenie latające na wakacje samolotem też ma prawo zobaczyć jak kiedyś podróżowali dziadkowie.

Dzik; 9 września 2019, 14:02

Karolu B stawialem na Ciebie ale to przekreśla Cię jednoznacznie jak tak można
To tak jak by podczas biegu dyskutować która z nóg jest ważniejsza prawa czy lewa zbędna dyskusja

wniosek; 9 września 2019, 19:13

Nie którzy to mają problem ze zrozumieniem. Wniosek złożyl Biedrzycki jako przewodniczacy klubu czyli za tym wnioskiem stoją też inni radni, a nie tylko jedna osoba i jedno nazwisko.
Burmistrz chciałby wszystko po swojemu, mógł porozumieć się i isć "razem" z Biedrzyckim a tak każdy z nich walczy o swoje, za 4 lata będzie wesoło

Pytanie; 9 września 2019, 20:06

Czy Przewodniczący Rady powinien przewodniczyć klubowi czy raczej powinien służyć wszystkim radnym i być bezstronny? Kto wymyślił taką konstrukcję? Odpowiedź - oczywiście były burmistrz mianował swojego zastępcę, żeby się promował na następne wybory. Słaba ta promocja, słaby autor koncepcji, słaby wykonawca.

Czesław; 9 września 2019, 20:43

Czy niektórzy naprawdę myśleli, że za te pieniądze udałoby się uruchomić kolejkę? No w sumie, po przeczytaniu tego artykułu też bym tak myślał. Zamiast bić pianę i uprawiać propagandę, niech dziennikarze portalu spróbują realnie wycenić koszt uruchomienia kolejki i niech w wywiadzie zapytają Burmistrza co o tym sądzi i jak widzi realizację planu uruchomienia kolejki.

do Cześka; 9 września 2019, 23:03

Czesiek uruchom myślenie. To nie były pieniądze na uruchomienie kolejki, ale na uporządkowanie terenu, bijesz pianę i uskuteczniasz propagandę nie znając tematu

rada ; 9 września 2019, 23:12

Przewodniczący rady to również radny, tak samo zastępca przewodniczącego rady jest radnym.
W związku z tym Przewodniczący jak każdy radny ma prawo to swojego zdania itd Jego zadaniem nie jest bycie bezstronnym. I o jakiej konstrukcji tu mowa ? Rada miejska jak każda inna ...... w której jest obóz rządzących i opozycji. Tak ajak i nasz obceny rząd, ma zwolenników i przeciwników.
Trochę ta dyskusja bez sensu się stała.

Do Czesława; 10 września 2019, 06:26

Nikt nie bije piany,przy takim rozumowaniu to nic się nie da zmienić w Grójcu jedyne rozwiązanie to ;Skansen Grójecki;
Kolej sama zarabia te środki wystarczy dofinansowanie z UE mając już własny początkowy wkład, taka okazja już się nie powtórzy.
Smutne że w wielu miastach Polski podobnych do Grójca a nawet dużo biedniejszych wiele rzeczy udaje się zrobić u nas opozycyjny samorząd zapomniał kto go wybrał,wstyd.

Zula; 10 września 2019, 07:43

Te pieniądze przecież miały być na oczyszczenie i zabezpieczenie terenu, a nie na uruchomienie kolejki. To lepiej niech ten syf tak zostanie, super pomieszkaj w pobliżu.

do Czesława; 10 września 2019, 11:04

Jaki by nie był ten plan, dopóki oficjalnie nie zaniechano rewitalizacji kolejki, nie wolno było zakosić ani jednej złotówki z przychodów związanych z tą kolejką. Kupuj sobie rano bułeczki i nie myśl tak spekulatywnie jak myślisz lub byś myślał.

kkkk; 10 września 2019, 11:57

Karol, Jacek, byłem za Wami, ale dla Was liczą się tylko Wasze interesy...

baka; 10 września 2019, 14:53

A jak tam sprawy ze śmieciami się mają? Kiedy będzie taniej??

Kol; 10 września 2019, 16:55

Oj! Tak nie moźna dokuczać radnej,która wnosi zdanie odrębne i nie plagiatuje.Jest to osoba o dużej kulturze wspierająca Majestat Rzeczypospolitej.Niech się rozwija piękna lelija !

WGR 2; 10 września 2019, 18:04

Za cztery miesiące kończy się rok obchodów 600 lecia Grójca pytanie do Radnych co zaproponowali lub zrobili żeby uhonorować to wydarzenie oprócz potańcówki na Rynku.

do rada; 10 września 2019, 18:44

Czy marszałek sejmu jest przewodniczącym klubu, czy kiedykolwiek nim był? Dobry, inteligentny przewodniczący organu przedstawicielskiego to rzadki skarb. Dobrzy radni to rzadki skarb. Grójec to wielka rzecz dla prawdziwych Grójecczan. Dobro publiczne nade wszystko. Mądre, korzystne rządy i pomoc ze strony tych, których w tym celu wybrano. Chyba, że oni sami się wybrali, finansując to, czego nie powinni. Wtedy nie ma od kogo wymagać. Ludzie wiedzą......

Czesław; 10 września 2019, 20:02

Takie dłubanie po trochu nigdy się dobrze nie kończy. Potrzebny jest kompleksowy plan. Uporządkowanie terenu i później co? 5-10 lat tworzenia planu i znowu wszystko zarośnie. Mam nadzieję, że Burmistrz w najblizszym czasie zaprezentuje opracuje plan działania, określi koszty i zródła finansowania.

Do Czesława; 10 września 2019, 21:00

Kolejny nawiedzony, niedoinformowany. Większość udziałów ma Piaseczno i nasz Burmistrz współpracuje, wspólnie ustalając plany. Kolejka ma wartość sentymentalną i trzeba zrobić dużo by takie inicjatywy skutecznie wesprzeć. Ktoś tu dał ciała i teraz próbuje wykręcić kota ogonem. Nie ma dobrego wytłumaczenia postawy radnych.

do WGR; 10 września 2019, 22:20

z radnych to tylko szlis, prykiel i feliksiak coś zrobili w sprawie obchodow, brali udzial w wydarzeniach pod sztandarem 600lecia, a Karolek tylko przyjdzie sie obfotografowac i tyle go widzieli

Grojecczanka; 10 września 2019, 23:23

Strasznie tam wesoło na tych radach chyba jest. Szkoda że cierpią mieszkańcy. Ciekawe czy kolej nie zażąda zwrotu środków... w końcu zbierane były chyba na konkretne cele...

Grójecczanin; 11 września 2019, 08:55

Najwyższa Rado Miejska Grójca, w której składzie jest dawny Burmistrz i jego Zastępca, oczekujemy radykalnej zmiany Waszej postawy.
Dotyczy to każdej kwestii rozpatrywanej przez Was, dotyczy to jakości i spokoju mieszkańców, pewności co do Waszej rozwagi i mądrości.
Po pierwsze - nie przeszkadzać, po drugie - mieć dobre pomysły i inicjatywy, po trzecie - poważnie traktować swoja misję.
Czasy Ciemnogrodu odeszły. Ludzie widzą, ludzie słyszą, ludzie wiedzą.

Wyborca; 11 września 2019, 10:26

Nowy projekt dworca kolejki wąskotorowej
" Projekt, który będzie kosztował około 50 tysięcy złotych, ma zostać pokryty ze środków, jakie gmina otrzymała za zajęcie pasa kolejowego przez firmy zewnętrze w poprzednich latach. Z tego tytułu do budżetu gminy trafiło kiedyś około 180 tysięcy złotych.
– To, o czym mówimy, nie jest sprawą na dzisiaj. Trzeba się liczyć z tym, że może to potrwać 4 albo 5 lat. Musimy starać się o środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub dotacje w ramach regionalnego programu operacyjnego w kolejnych latach – dodaje burmistrz"

https://zyciegrojca.pl/index.php/informacje/297-nowy-projekt-dworca-kolejki-waskotorowej

oto grójec panie...; 11 września 2019, 13:04

Panie Stolarski wychodzi z pana cała prawda ,skompromitował sie pan prywatnie jako człowiek i jeszcze panu mało. Przecież w ostatnim spocie w swojej kampanii wyborczej nagrał pan filmik na terenie kolejki ,w którym opowiadał pan jak ważna i potrzebna jest jej rewitalizacja. Jeździł pan tyle lat na spotkania do Piaseczna , a teraz co, wojenka z Gwiazdą ważniejsza niż dobro miasta. Nie wystarczy panu ciepła emeryturka, ciepła posadka dla kochanki w starostwie i ciepła posadka dla karolka. I tak spadliście na cztery łapy. Ośmiesza sie pan i tyle.

Joker; 11 września 2019, 13:11

Biedrzycki to żenada jego zachowanie na sesjach i w stosunku do ludzi na najniższym poziomie brak słów. Robi wszystko tak żeby obecny burmistrz i rada nie mogli nic zrobić dla miasta i mieszkańców. Pytanie dlaczego... odpiwiedź jest prosta bo sami nic przez tyle lat nie zrobili i nie chcą aby ludzie zobzczyli że można. Biedrzycki to pupil przegranego Jacka który niech co prędzej pakuje się i do domu tam pod Kraków czy gdzie indziej... koniec poddaj się sam i nie kompromituj się.

cała prawda; 11 września 2019, 13:13

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

love; 11 września 2019, 15:11

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Grójecczanin Star; 11 września 2019, 16:25

Po raz kolejny apeluję do dawnej ekipy o spokój i rozwagę. Wkrótce będą potrzebne decyzje w innych sprawach. Wasze czasy minęły, zacznijcie od nieprzeszkadzania, kiedy się tego nauczycie, włączcie się w budowanie i konstruowanie dobrych projektów. Tylko ta droga jest korzystna dla naszej gminy. Współpraca i pomoc. Życzę odwagi w dokonywaniu właściwych wyborów.

BP; 11 września 2019, 23:31

Taki wygląd dworca to obciach, radni głosujący za dezorganizują fajne pomysły .

fiuFiu; 12 września 2019, 15:21

Panie burmistrzu, następna kampania dopiero za cztery lata a Pan i Pańskie trole już bije kampanijną pianę? Wybory się skończyły rok temu i teraz DO ROBOTY!!! Aż żal czytać te komentarze, w których za wszystkie niepowodzenia oskarża Pan poprzedników. To takie małe i takie PISowskie...

Dżudża; 12 września 2019, 18:11


O mój Boże, znów najaktywniejszy Marcin Świr, ale czy jemu chodzi o dobro Grójca, czy o jakieś konfitury dla siebie, na które ciągle liczy?

Do pisiora; 12 września 2019, 19:09

Coś się panu w głowie pokręciło, albo świadomie wprowadza w błąd. Otóż p. Piwarska nie jest członkiem PiS-u, jest pracownikiem p. marszałka Karczewskiego.

Do fiu fiu; 12 września 2019, 20:53

Wybory są cały czas. Wybory pomiędzy dobrem i złem, pomiędzy konstruktywnym działaniem a durnymi popisami, pomiędzy rozsądkiem a głupotą.

dadzą radę; 12 września 2019, 22:40

300 tys na czyszczenie torów? Chyba Grójec ma za dużo kasy i nie wie na co ja wydawać. Po co komu kolej? Ani to rentowne ani to ekologiczne a jeżeli ktoś ma do niej sentyment zawsze można podjechać do Piaseczna, popatrzeć lub nawet się przejechać. I dobrze , że kasa pójdzie na coś innego

Do fiu fiu; 13 września 2019, 07:54

Pytanie co lepsze - pisowskie dla Polski i Polaków z dobra gospodarka, odkłamaną historia i realnym budowaniem pozycji na świecie, czy platformerskie - zdradzieckie, złodziejskie, oszukańcze, cwaniackie i wrogie.

Zula; 13 września 2019, 09:19

Ale Piwarska startowała list z PiS i tam pracuje

Czaka; 13 września 2019, 21:44

Mam nadzieję ,źe pani Piwarska po tym doświadczeniu będzie poruszać się rozważnie.
Osobiście uwaźam ,źe dworzec kolejki winien być uratowany. Być może łatwiej jest takie rzeczy sprzedawać, jak młyn ale w taki sposób nie zachowamy duszy tego miasta,Jest to ostatni dzwonek aby osoby ,które z racji swojego wykształcenia i powłania tą historię ocalili.

Do fiufiu; 13 września 2019, 22:27

Do starej władzy, radnych Stolarski i Biedrzycki.
To co dobrze im wychodzilo przez 4 lata to obijanie dziur w dworcowych oknach płytą pilśniową.

Do fiu fiu; 14 września 2019, 04:34

Oglądaj dalej tv propagandę. .... nie trzeba skończyć ekonomii aby mieć świadomość, że to niezła propaganda. Analizy wykazały, że zwolennicy pis to nie wykształcone osoby.

Do Zula; 14 września 2019, 19:04

Normalnie krecik Pana Stolarskiego.

>Pytanie co lepsze ; 14 września 2019, 23:58

>Pytanie co lepsze - pisowskie dla Polski i Polaków z dobra gospodarka ....
>realnym budowaniem pozycji na świecie
FiuFiu - oksymoron.

Nie pal tyle zioła i wyłącz TV bo Ci wmówią, że umiesz latać

Do do pytanie; 15 września 2019, 09:35

Zioła palą celebryci, warszawski salon GW, LGBT i zblatowani z nimi pseudopolitycy zgromadzeni dziś w PO - KO, SLD i PSL. Zwykli Polacy tego nie robią, chcą pracować, mieć szczęśliwe rodziny i bogacić się. To im daje zjednoczona prawica, to im zabierało zdradzieckie, złodziejskie i pasożytujące środowisko pookrągłostołowej władzy. Każdy, kto tego środowiska broni, jest głupi albo zainteresowany powrotem tych złych - w wymiarze materialnym - czasów. Wielki osiągnięciem ostatniego czterolecia jest wzrost świadomości Polaków w tym zakresie. I nie pomoże wycie, puczowanie, ani donoszenie za granicę.

do Czaka; 15 września 2019, 10:56

Popieram komentarz, z tym, ze nie jest tu wina tylko Radnej Piwarskiej. Rozumie, hejt się wylewa bo jest z PIS-u, a cisza o tych wszystkich co byli za oskubaniem kolejki z kasiorki, czyli pozostali co byli za i ci co się wstrzymali. Trudne czasy dla Burmistrza w walce z dawnym układem, który jak ktoś wcześniej napisał wniósł się na wyżyny i zabił okna płytami osb za swojej kadencji. Bardzo biernie zachowują się dwie Panie Radne z obozu Burmistrza. Było już kilka Sesji i nigdy nie słyszałem, żeby wypowiedziały się konstruktywnie w obronie Włodarza w jakimś temacie, z reszta co tu pisać, nigdy, w żadnym temacie nie zabrały głosu. Widzę jak strasznie meczą się na sesjach, co jakiś czas po drapując sie po plecach. Pani radna może by Pani zajęła sie sprawą dzieci z Oś Ilona z Pani okręgu wyborczego, gdzie zlikwidowano im plac zabaw i w piłke grają na ulicy.

Do > pytanie; 15 września 2019, 14:12

TVN i GW - sama prawda, nawet to, że brunatna Wisła jest czysta i nie na problemu. Katastrofa finansów publicznych, Grecja, wina za II wojnę - wspólna, Niemcy to nie naziści, PRL to socjalizm z ludzką twarzą, Kiszczak i Jaruzelski to ludzie honoru i żołnierze niezłymi to przestępcy. Najlepszy dziennikarz TVN - Rymanowski, tego nie wytrzymał i poszedł do Polsatu, gdzie wspólnie z innymi (np. D. Gawryluk) przyoruje totalniackich oszustów - idiotów, ze Scettino na czele. Chroń nas Panie Boże od wyznawców tych mediów, założonych za pieniądze z FOZZ.

Filutek; 15 września 2019, 23:33

Przewodniczący najleprzy był w tszymaniu parasolki nad szefem, a teraz salutuje zza stalo i jest jego papuszką

W punkt ; 15 września 2019, 23:40

Cyt.. Panie Stolarski wychodzi z pana cała prawda ,skompromitował sie pan prywatnie jako człowiek i jeszcze panu mało. Przecież w ostatnim spocie w swojej kampanii wyborczej nagrał pan filmik na terenie kolejki ,w którym opowiadał pan jak ważna i potrzebna jest jej rewitalizacja. Jeździł pan tyle lat na spotkania do Piaseczna , a teraz co, wojenka z Gwiazdą ważniejsza niż dobro miasta. Nie wystarczy panu ciepła emeryturka, ciepła posadka dla kochanki w starostwie i ciepła posadka dla karolka. I tak spadliście na cztery łapy. Ośmiesza sie pan i tyle.

CZA; 27 września 2019, 22:54

Nie tylko Biedrzycki przeciwko mieszkańcom ale i radni którzy głosując za rozwalili fajny projekt, nie widać żadnej współpracy radnych z burmistrzem tylko przepychanki słowne , beznadzieja .

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rallycross: mimo kolizji Piotr Czekański blisko podium Kolizja Piotra Czekańskiego w finale Supercars Light...
Alpakoterapia - nowa terapia w Zespole Szkół Specjalnych W tym roku szkolnym po powrocie z wakacji na naszych ucznió...
Anna Balcerowicz z LO w Grójcu najlepszą maturzystką w powiecie W ostatnim czasie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gró...
Światowy Dzień Jabłka – Warka 2020 (VIDEO) Chociaż Światowy Dzień Jabłka, który odbył się na terenie...
Naczepa bez czterech kół i hamulców Dwa koła zamiast sześciu, niedziałające hamulce i...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca mycie kontenerów biurowych Poszukujemy dwie osoby (również Panie) do sprzątania oraz mycia kontenerow...
Poszukujemy zleceń outsourcing pracowników... Firma outsourcingowa CONQURO sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem pracowników...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 76307 Karlsbad
Wypożyczalnia samochodów 50% taniej “Z pasji do samochodów i zamiłowania do luksusu zbudowaliśmy...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Meerbusch

...

Firmy z Grójca i okolic

Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.