Kolokacja serwerów czy własna serwerownia?

7 lipca 2020; 08:15

Materiał promocyjny

Stworzenie własnej serwerowni jest trudne zarówno dla niewielkich, kilkuosobowych firm, jak i dużych korporacji. Tego typu przedsięwzięcie wymaga niemałego nakładu finansowego, zatrudnienia odpowiednio wyszkolonej kadry, jak i stworzenia optymalnych warunków do sprawnego działania firmowych serwerów. Czy kolokacja serwerów jest prostszym rozwiązaniem? Warto przyjrzeć się temu bliżej biorąc pod uwagę kilka najważniejszych czynników.

Kolokacja serwerów a koszty budowy własnej serwerowni

Z pewnością jednym z najważniejszych powodów, dla których kolokacja serwerów wybierana jest znacznie częściej od możliwości stworzenia własnej firmowej serwerowni, są koszty. Do stworzenia własnej serwerowni potrzebne jest odpowiednio przygotowane miejsce, wyspecjalizowany personel, cała masa profesjonalnego sprzętu, odpowiednie chłodzenie, stałe zasilanie, nieprzerwane połączenie z internetem i wiele, wiele innych. Tymczasem kolokacja serwerów okazuje się rozwiązaniem tak łatwym, jak i szybkim. Większość z tych rzeczy, które mogą być trudne do samodzielnego zorganizowania przez firmę, zapewniają specjaliści.

Wiele firm tkwi w błędnym przekonaniu, że koszty kolokacji serwerów są tak duże, że być może niewielkim nakładem dodatkowych środków warto stać się w tej kwestii niezależnym. Tymczasem obliczenia pokazują jasno - w ciągu 10 lat koszty kolokacji okazują się o ponad 60% niższe, niż te ponoszone podczas utrzymywania własnej niezależnej serwerowni!

Modernizacja, naprawy, obsługa techniczna

Wszelkie awarie, zmiany, czy zwykła obsługa techniczna kumulują dodatkowe koszty i mogą być nie lada utrudnieniem dla firm, w których brakuje zatrudnionych na stałe specjalistów. Trudno jest przewidzieć, w którym momencie serwery będą potrzebowały doświadczonego oka fachowca - jasny więc staje się fakt, że przedsiębiorstwo powinno zatrudnić odpowiedniego człowieka do codziennej obsługi serwerowni. Kolokacja serwerów niesie ze sobą zauważalne udogodnienie - nikt w firmie nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia. Opieką serwerów zajmują się zewnętrzni specjaliści.

Mobilność firmy

Firma, która zdecyduje się na stworzenie własnej serwerowni, staje się poniekąd związana ze swoim aktualnym miejscem pracy. Przeniesienie serwerów wcale nie jest łatwe - wymaga odpowiedniego transportu, montażu i specjalistycznej opieki. Decydując się jednak na kolokację serwerów, firma pozostaje w pełni mobilna, ponieważ niezależnie od tego, gdzie aktualnie urzęduje, serwery pracują bezpiecznie w jednym, stałym miejscu.

Ryzyko utraty łączności

Serwerownia potrzebuje nieprzerwanego połączenia z internetem, stałego zasilania, oraz nieustannego chłodzenia. Brak któregokolwiek z tych elementów może wiązać się ze stratą łączności, a co za tym idzie, ze stratami firmy. Jeżeli na miejscu nie znajduje się osoba z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą, zażegnanie problemu może być niezwykle trudne. Kolokacja serwerów całkowicie niweluje podobne trudności - serwery wciąż pozostają pod opieką fachowców, którzy doglądają, aby każdy element wyposażenia działał bez żadnych przeszkód.

 

Najnowsze artykuły

Koronawirus w powiecie grójeckim: jest najnowszy raport sanepidu Stabilna sytuacja epidemiologiczna w powiecie grójeckim. W...
Spektakl Porwanie w Grójeckim Ośrodku Kultury Występ odbędzie się 1 października o godzinie 19.00 w Gró...
Letnia strefa muzyki w parku w Winiarach Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na niedzielny...
Aż 13 osób pokonało koronawirusa Nie ma nowych zakażeń; 13 osób uznano za ozdrowieńców -...
WIEŚci z Mazowsza - odcinek 8 Można już oglądać ósmy odcinek programu informacyjnego WIEŚ...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

SKUP telefonów FELG ALUMINIOWYCH... ZAPISZ NUMER : 799 844 244
Witam Nasza firma zajmuje się SKUPEM...
Od 45 zł/m2 Ocieplenia pianką PUR... PROMOCJA - ocieplenie pianą PUR 20cm już od 45pln/m2 + montaż wieszaków...
Plakista/Monter płyt GK GRH Polska (nr licencji 16998) poszukuje dla francuskiego kontrahenta,...
Brukarz z kat.C Agencja Pośrednictwa Pracy Globale Ressource Humaine (nr licencji 8984)...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Freiburg 1350 euro

Firmy z Grójca i okolic

... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.