Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kolokacja serwerów czy własna serwerownia?

7 lipca 2020; 08:15

Materiał promocyjny

Stworzenie własnej serwerowni jest trudne zarówno dla niewielkich, kilkuosobowych firm, jak i dużych korporacji. Tego typu przedsięwzięcie wymaga niemałego nakładu finansowego, zatrudnienia odpowiednio wyszkolonej kadry, jak i stworzenia optymalnych warunków do sprawnego działania firmowych serwerów. Czy kolokacja serwerów jest prostszym rozwiązaniem? Warto przyjrzeć się temu bliżej biorąc pod uwagę kilka najważniejszych czynników.

News will be here

Kolokacja serwerów a koszty budowy własnej serwerowni

Z pewnością jednym z najważniejszych powodów, dla których kolokacja serwerów wybierana jest znacznie częściej od możliwości stworzenia własnej firmowej serwerowni, są koszty. Do stworzenia własnej serwerowni potrzebne jest odpowiednio przygotowane miejsce, wyspecjalizowany personel, cała masa profesjonalnego sprzętu, odpowiednie chłodzenie, stałe zasilanie, nieprzerwane połączenie z internetem i wiele, wiele innych. Tymczasem kolokacja serwerów okazuje się rozwiązaniem tak łatwym, jak i szybkim. Większość z tych rzeczy, które mogą być trudne do samodzielnego zorganizowania przez firmę, zapewniają specjaliści.

Wiele firm tkwi w błędnym przekonaniu, że koszty kolokacji serwerów są tak duże, że być może niewielkim nakładem dodatkowych środków warto stać się w tej kwestii niezależnym. Tymczasem obliczenia pokazują jasno - w ciągu 10 lat koszty kolokacji okazują się o ponad 60% niższe, niż te ponoszone podczas utrzymywania własnej niezależnej serwerowni!

Modernizacja, naprawy, obsługa techniczna

Wszelkie awarie, zmiany, czy zwykła obsługa techniczna kumulują dodatkowe koszty i mogą być nie lada utrudnieniem dla firm, w których brakuje zatrudnionych na stałe specjalistów. Trudno jest przewidzieć, w którym momencie serwery będą potrzebowały doświadczonego oka fachowca - jasny więc staje się fakt, że przedsiębiorstwo powinno zatrudnić odpowiedniego człowieka do codziennej obsługi serwerowni. Kolokacja serwerów niesie ze sobą zauważalne udogodnienie - nikt w firmie nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia. Opieką serwerów zajmują się zewnętrzni specjaliści.

Mobilność firmy

Firma, która zdecyduje się na stworzenie własnej serwerowni, staje się poniekąd związana ze swoim aktualnym miejscem pracy. Przeniesienie serwerów wcale nie jest łatwe - wymaga odpowiedniego transportu, montażu i specjalistycznej opieki. Decydując się jednak na kolokację serwerów, firma pozostaje w pełni mobilna, ponieważ niezależnie od tego, gdzie aktualnie urzęduje, serwery pracują bezpiecznie w jednym, stałym miejscu.

Ryzyko utraty łączności

Serwerownia potrzebuje nieprzerwanego połączenia z internetem, stałego zasilania, oraz nieustannego chłodzenia. Brak któregokolwiek z tych elementów może wiązać się ze stratą łączności, a co za tym idzie, ze stratami firmy. Jeżeli na miejscu nie znajduje się osoba z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą, zażegnanie problemu może być niezwykle trudne. Kolokacja serwerów całkowicie niweluje podobne trudności - serwery wciąż pozostają pod opieką fachowców, którzy doglądają, aby każdy element wyposażenia działał bez żadnych przeszkód.

 

Najnowsze artykuły

Mundurowi z Grójca walczą z przestępczością narkotykową Tylko w maju policjanci zatrzymali 7 osób posiadających...
Liga okręgowa: Zodiak Sucha – Mazowsze Grójec 3:2 W niedzielne popołudnie podopieczni Jerzego Engela jr...
Dwóch kierowców wyjątkowo mocno przekonało się o skuteczności grupy SPEED W ubiegłym tygodniu grójecka grupa SPEED skontrolowała 71...
Umowa na remont świetlicy wiejskiej w Gościeńczycach podpisana! Świetlica wiejska w Gościeńczycach wkrótce przejdzie remont...
Dzieci w powiecie grójeckim. Ciekawe dane przed Dniem Dziecka Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.