Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Konkurs na pomnik grójeckiego jabłka

20 stycznia 2016; 16:48

Grojec24.net

17 komentarzy

Odlew z brązu ma stanąć na Placu Wolności (fot. Mateusz Adamski)

Burmistrz Jacek Stolarski ogłosił konkurs na projekt "Obiektu małej architektury – odlew z brązu jabłka wraz z siedziskiem". Obiekt ma stanąć na Placu Wolności. Do wygrania jest 3 tys. zł.

News will be here

O planach postawienia w centrum Grójca odlewu z brązu w kształcie jabłka mówił w grudniowym wywiadzie udzielonym Grojec24.net wiceburmistrz, Karol Biedrzycki.

Chcemy zrobić odlew w kształcie jabłka z siedziskiem, który stanie na Placu Wolności. W niektórych miastach są takie symbole. My do tej pory nie mieliśmy takiego pomnika. Chcemy postawić taki obiekt w centrum, aby był symbolem miasta i całego naszego okręgu sadowniczego. Planujemy, aby powstał on na Święto Kwitnących Jabłoni.

Jak czytamy na oficjalnej stronie grójeckiego magistratu "konkurs skierowany jest do artystów plastyków, pracowni artystycznych, firm zajmujących się projektowaniem obiektów małej architektury". Jego przedmiotem jest projekt „Obiektu małej architektury – odlew z brązu jabłka wraz z siedziskiem”. Zadanie konkursowe obejmuje również koncepcyjne zaprojektowanie fundamentu i określenie usytuowania obiektu w terenie.

Do wygrania nagroda w wysokości 3000 zł.

mat

TAGI:

Komentarze (17):

Wiki; 20 stycznia 2016, 23:10

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Uważam, że jeżeli ma coś powstać to powinno być zrobione z głową a nie jak do tej pory. Daję przykład: GOK. Komu służy i co tam się dzieje? Jak remont został przeprowadzony? Śmiech.

przyjezdny; 21 stycznia 2016, 16:34

Czy to bedzie pomnik jablka ufundowany na czesc .... -) a ile nowych lawek postawicie, ile drzew posadzicie bysmy mogli podziwiać waszą pomysłowość. co w tym miescie jest zrobione tak bysmy nie musieli sie pytac dlaczego?

Nie rozumiem hejterów; 21 stycznia 2016, 22:54

Komu służy GOK? Np. Dziesiątkom mieszkańców którzy zapełniają salę kinową w weekendy, albo na występy grup teatralnych...
Chociaż w sumie komu jest potrzebne kino, albo teatr... Bez sensu.

młody; 22 stycznia 2016, 02:55

Na Zalew w Głuchowie też był kiedyś konkurs i co .... i d...
Proponuję jeszcze rozpisać konkurs na Stadion przy Zawodówce i też dać z 10 000 zł nagrody
super władza coś robi.... a społeczeństwo korzysta !!!

vvv; 22 stycznia 2016, 12:03

do Nie rozumiem hejterów - GOK to nie powinno być kino i sala teatralna - to ma być miejsce gdzie każdy przyjdzie i poczuje klimat ośrodka kultury. Kino jest super, przedstawienie teatralne też ale to mógłby załatwić ten pan z ksero i ktoś z teatru. Ciekawe czy sadownicy złożyliby się na to jabłko? - bo to głownie dla nich ich i dla armii głównie obcokrajowców pracujących dzis w sadach.

w#####@13; 22 stycznia 2016, 14:17

Młody dałeś się nabrać jak mucha na lep w kwestii Głuchowa. Dla przypomnienie powiem, ze to był okres przed wyborczy i lep zadziałał w Twoim przypadku, a z gminnej kaski ubyło troszkę kasiorki na nie spełniony projekt tzw zalewu głuchowskiego. Co do ruin na dołku, niestety, ale to nie leży w kwestii Gminy. to działka Starostwa. Jesteś młody i pewnie nie pamiętasz, że Starostwo też w okresie przed wyborczym dawno temu miało wizje upiększenie stadionu na dołku, co tam miał nie być nawet hotel, boiska, amfiteatr, a co mamy?....syf.
Teraz włodarzom miasta zachciało się " jabłuszka" na rynku. Nie przeszkadza im to, że Tarczyn już dawno zafundował sobie jabłuszko. Bez pomysłu metodą " kopiuj i wklej" rajcowie zapragnęli tego samego u siebie. Tak myślę jakiej odmiany było by to jabłko. Pasowało by "królowa renet", ale "reneta" dzielnie się trzyma w pobliżu i za ciasno im by było. Polecam odmianę Antonówka Kamienna", dobra stara odmiana.

Brawo Panowie; 22 stycznia 2016, 21:06

Chyba jest duży problem czym zapełnić ten plac na Rynku. Namioty handlowe stoją tam tylko kilka miesięcy, imprez prawie tam nie ma, poza wigilią i kilkoma wiązankami wojskowymi nic więcej. Ciekawe kto ten wynalazek architektury będzie oglądał - pozostają delegacje miast partnerskich. Miast pomyśleć o znalezieniu miejsca gdzie byłyby imprezy w mieście to robi się takie wynalazki. Wszędzie inwestycje od czapy i obwinia się przy tym wszystkich o to, że a to dotacji Gmina nie dostała, a to z powiatem się nie dogadała. Hali sportowej, jak nie było tak nie ma, szkoły 1,3 to zabytki przedwojenne, szans na poprawę nie widać, przedszkola szkoda gadać. Wszyscy czekają by dotrwać do emerytur. Radni bezradni by zachować twarz nie mają twarzy itd...

RZEŹBIARZ; 1 lutego 2016, 11:23

Konkurs jest jakąś ustawką. Konkurs na rzeźbę powinien być razem z wykonaniem. A tak tu 3000 dostanie rzeźbiarz który nie będzie miał praw do swojej pracy, a ktoś za 190 000zł będzie ją wykonywał, czyli zrobi przynajmniej 10 razy więcej niż autor.
Ludzie uczcie się: Rzeźbiarz to wykonawca i projektant. Jeżeli czegoś nie potrafi to pod zleca. Co za autor chciałby aby mu jakieś miasto zmieniało prace. Kto potem wyrzeźbi to tak jak chciał autor?

Swoją drogą wysyłanie projektów na twardym podkładzie to już anachronizm. Wysyła się mailowo, a urząd drukuje, aby wszystko było jednolite. Dzięki temu CI którzy pracują nad pracą mają jeszcze 2 dni na dopracowanie...

RZEŹBIARZ; 1 lutego 2016, 11:28

Jeszcze jedno- projekt ma zawierać usytuowanie, a nawet nie dali podkładów (planu zagospodarowania do opracowania). Gdzie tu profesjonalizm?
Na tak napisany regulamin nikt poważny Wam nie odpowie.
Czemu rzeźba ma przedstawiać jabłko, a czemu nie jabłka? Jedyny wspomniany materiał to brąz. Jabłko o maksymalnych wymiarach 2 m na 1,7 m z siedziskiem. Gdzie tu możliwość dodania dodatkowych materiałów?

Dama; 1 lutego 2016, 17:03

przecież gołym okiem widać, że wykonawca już musiał być znany przed całą zabawą

projektant; 15 lutego 2016, 17:06

na głuchów też wydali 15 tyś na nagrodę , za koncepcję którą nie da się zrealizować na terenie OChK, zabetonowane ponad 50 % powierzchni,koncepcja oderwana od rzeczywistości, sami ocenili że droga, amfiteatr na wodzie w pipidówie 5 km od grójca drugiej pipidówyi takie tam

Kinga ; 8 marca 2016, 11:15

O tak jabłko w Grójcu - rzecz święta.

Akatay; 31 marca 2016, 20:29

Myślę, że w obecnej rzeczywistości politycznej jaka jest w Polsce należy wygasić projekt odlewu z brązu jakiegoś tam jabłka. W zamian pomyślmy o pomniku np. opony z samochodu Prezydenta RP, który wymiarami nie będzie mniejszy od tego że Świebodzina.

Akatay; 1 kwietnia 2016, 10:54

Przepraszam bardzo. Zapomniałem dodać, że dzięki temu mieszkańcy Grójca będą mieli możliwość większego uczestniczenia w życiu publicznym poprzez organizowane pod pomnikiem miesięcznice. Miasto mogłoby stać się celem pielgrzymek, dorównującym Licheniowi albo Toruniowi. I oczywiście nie może zabraknąć przy pomniku warty honorowej przez 24h funkcjonariuszy straży miejskiej.

łoś; 1 kwietnia 2016, 11:26

Jabłko najlepiej wykonać w formie mobilnej, byśmy mogli go przetransportować o wyborach w 2018 z tylu za urzędem na część najdłużej panującego burmistrza Grójca. Tam kiedyś był przygotowany cokół ale został zniszczony. Jeszcze kilka stolików na zewnątrz na kawę z expresso. Miejsce idealne i wtedy więcej prominentnych biznesmenów go zobaczy bo na rynku to rzucą tylko okiem jadąc po kocich łbach ul. AK. A tak na rynku jak nie ma straganów to dzieci mają gdzie się bawić a tak jabłko im będzie przeszkadzać.

Fan sportu; 1 kwietnia 2016, 12:16

po "hucznym" odsłonięciu tak długo oczekiwanego przez mieszkańców pomnika Jabłka z dziurką" Włodarze miasta wraz z radą wreszcie zrobią coś dla mieszkańców. W związku z tym, ze grójecka piłka nożna to poziom VI i VII klasy rozgrywkowej postanowiło ściągnąć mieszkańców na Laskową i ma stworzyć sekcje żużlową. Sekcja ma działać po połączeniu TKKF- i GKS pod nazwą GKS Jabłko z Dziurką. Jak tłumaczą inicjatorzy utworzenia sekcji są bardzo dobre warunki na stadionie przy Laskowej. Mamy bardzo dobrą nawierzchnię żużlową jeszcze z lat 60 ub.wieku, czyli nie do zdarcia.Sektor dla kibiców przyjezdnych, czyli tzw. klatka, zamknięta na kłódkę, wreszcie otworzy swoje podboje. Pomysłodawcy zastanawiają się jakie zainstalować bandy, drewniane, gumowe, czy dmuchane. Prawdopodobnie wybiorą dmuchane. Dmuchanie sie sprawdza zawsze przed wyborami, czyli bandy są już po testach. Dla mieszkańców będzie gratka zobaczyć sport na II ligowym poziomie. Zawodników wyłoni turniej "dzikich motocyklistów" mile widziani herosi z maszynami wiekowymi jak nasza "dziadkowa bieżnia, czyli Junak, WFM, SHL, czy poczciwa niezawodna WSK. W sekcji młodzieżowej mile widziane Rysie i Komarki i motorynki. Tuningiem zajmą się miejscowi "królowie szos". Wreszcie coś dla mieszkańców, nareszcie.

hardcorowy koksu; 1 kwietnia 2016, 12:57

na Laskowej brak gospodarza i wizji co tam m BYĆ. MAGAZYNY I GARZEZ NA OGRODZENIEM SĄ NAJLEPSZĄ WIZYTÓWKĄ. Nikt nie przy zdrowych zmysłąch nie zrobi tu mega stadionu i szkoda pchać kasę. Lepiej pomyśleć o nowej hali przy PSP 1 - obiecanej wiele lat temu przez Burmistrza. Robienie na Laskowej lekkoatletycznego obiektu oscyluje pomysłem wokół projektu centrum kongresowego przygotowanego przez Panów Banasiewicz-Różycki na dołku przy ZSZ.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.