Kontrola placu zabaw

8 maja 2019; 09:29

Materiał promocyjny

Place zabaw mają zapewnić dzieciom bezpieczną rozrywkę. Bardzo ważne jest to, aby wszelkie obiekty tego typu nie budziły żadnych zastrzeżeń i spełniały podyktowane norm.

Na czym polega kontrola funkcjonalna przeprowadzona na placach zabaw?

Nadrzędnym celem kontroli funkcjonalnej jest sprawdzenie stabilności i sprawności funkcjonowania wszelkich sprzętów znajdujących się na placu zabaw. Musi być ona przeprowadzona na bardzo szczegółowym poziomie. Powinna się odbywać przynajmniej jeden raz w danym kwartale. Odpowiednio przeprowadzona kontrola musi być poprzedzona szczegółowym planem. Powinien on uwzględnić jak bardzo intensywnie korzysta się z danego placu i ile lat mają wszelkie sprzęty, które się na nim znajdują.

Po co przeprowadza się kontrole na placach zabaw?

Podczas kontroli funkcjonalnej placów zabaw sprawdza się wiele bardzo istotnych aspektów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na czystość elementów wyposażenia, stan nawierzchni (np. czy płytki chodnikowe nie są połamane). Istotne jest także upewnienie się czy wszystkie sprzęty są kompletne. Nieraz zdarza się, że konstrukcie niektórych urządzeń są wybrakowane. Nie ma np. śrubek, stopni do wspinaczki czy ktoś po prostu ukradł jedną z huśtawek. Ponadto podczas kontroli funkcjonalnych sprawdza się ogólny stan techniczny elementów wyposażenia placu zabaw. Upewnia się czy nie stanowią one zagrożenia dla bawiących się tam maluchów i ich opiekunów oraz czy dane atrakcje nie posiadają wyszczerbionych, ostrych elementów, niestabilnych fundamentów czy innych niedociągnięć. Ważne jest też zwrócenie uwagi na te sprzęty, które lata użyteczności mają już za sobą i w żadnym wypadku nie powinny znajdować się na placach dla dzieci.

Przegląd placu zabaw może zostać przeprowadzony przez administratora danego punktu, a także przez wszelkie osoby, które zostały przez niego do tego uprawnione. Aby taka kontrola przebiegła sprawnie, profesjonalnie i przede wszystkim skutecznie, warto opierać się o wcześniej przygotowaną listę, dotyczącą elementów wyposażenia i ich stanu.

Wszelkie potrzebne informacje na temat kontroli funkcjonalnych placów zabaw można znaleźć na stronie: https://krpz.pl/strona/44/kontrola-funkcjonalna. W razie jakichkolwiek pytań warto skontaktować się z profesjonalnym konsultantem, który udzieli pomocy i odpowie na nurtujące pytania. Warto także zaznaczyć, że opiekunowie, którzy przyprowadzają dzieci na plac zabaw, przed wpuszczeniem ich na daną atrakcję powinni sprawdzić jej stan i w razie czego skontaktować się z administratorem.

 Najnowsze artykuły

Pierwsze palmy i bungalowy przyjechały do Park of Poland! Inwestycja Park od Poland coraz bardziej przypomina...
Mazowiecka Grupa SPEED już działa Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu powołał do życia...
Usługi programistyczne dla firm – integracja systemów informatycznych Dziś, gdy firmy korzystają z oprogramowania informatycznego...
Wspaniały Piknik Vivat Pułaski W niedzielne popołudnie 7 lipca odbył się 7. Piknik...
Ulica Kościelna zamknięta Od wtorku ulica Kościelna w Grójcu została zamknięta dla...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Skup korali Warszawa Pracownia złotnicza - Jubiler Warszawa Ochota Ul. Niemcewicza 7/9 róg...
... Austraicka firma budowlana Betonwerk Bieren GmbH poszukuje 20 pracowników...
Praca dla Kelnerki w Austrii Austriacki Hotel Kitzspitz poszukuje pracownika na stanowisko Kelnerka
... Hotel Erbenhof poszukuje pracowników na stanowiska Barman i Pokojówka/...
... Niemiecka firma SIBAU Simon Maurer und Putzer zatrudni pracowników na...

Firmy z Grójca i okolic

AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.