Kontrola placu zabaw

8 maja 2019; 09:29

Materiał promocyjny

Place zabaw mają zapewnić dzieciom bezpieczną rozrywkę. Bardzo ważne jest to, aby wszelkie obiekty tego typu nie budziły żadnych zastrzeżeń i spełniały podyktowane norm.

Na czym polega kontrola funkcjonalna przeprowadzona na placach zabaw?

Nadrzędnym celem kontroli funkcjonalnej jest sprawdzenie stabilności i sprawności funkcjonowania wszelkich sprzętów znajdujących się na placu zabaw. Musi być ona przeprowadzona na bardzo szczegółowym poziomie. Powinna się odbywać przynajmniej jeden raz w danym kwartale. Odpowiednio przeprowadzona kontrola musi być poprzedzona szczegółowym planem. Powinien on uwzględnić jak bardzo intensywnie korzysta się z danego placu i ile lat mają wszelkie sprzęty, które się na nim znajdują.

Po co przeprowadza się kontrole na placach zabaw?

Podczas kontroli funkcjonalnej placów zabaw sprawdza się wiele bardzo istotnych aspektów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na czystość elementów wyposażenia, stan nawierzchni (np. czy płytki chodnikowe nie są połamane). Istotne jest także upewnienie się czy wszystkie sprzęty są kompletne. Nieraz zdarza się, że konstrukcie niektórych urządzeń są wybrakowane. Nie ma np. śrubek, stopni do wspinaczki czy ktoś po prostu ukradł jedną z huśtawek. Ponadto podczas kontroli funkcjonalnych sprawdza się ogólny stan techniczny elementów wyposażenia placu zabaw. Upewnia się czy nie stanowią one zagrożenia dla bawiących się tam maluchów i ich opiekunów oraz czy dane atrakcje nie posiadają wyszczerbionych, ostrych elementów, niestabilnych fundamentów czy innych niedociągnięć. Ważne jest też zwrócenie uwagi na te sprzęty, które lata użyteczności mają już za sobą i w żadnym wypadku nie powinny znajdować się na placach dla dzieci.

Przegląd placu zabaw może zostać przeprowadzony przez administratora danego punktu, a także przez wszelkie osoby, które zostały przez niego do tego uprawnione. Aby taka kontrola przebiegła sprawnie, profesjonalnie i przede wszystkim skutecznie, warto opierać się o wcześniej przygotowaną listę, dotyczącą elementów wyposażenia i ich stanu.

Wszelkie potrzebne informacje na temat kontroli funkcjonalnych placów zabaw można znaleźć na stronie: https://krpz.pl/strona/44/kontrola-funkcjonalna. W razie jakichkolwiek pytań warto skontaktować się z profesjonalnym konsultantem, który udzieli pomocy i odpowie na nurtujące pytania. Warto także zaznaczyć, że opiekunowie, którzy przyprowadzają dzieci na plac zabaw, przed wpuszczeniem ich na daną atrakcję powinni sprawdzić jej stan i w razie czego skontaktować się z administratorem.

 Najnowsze artykuły

Fatalne sędziowanie. Zamłynie Radom zdewastowało szatnię Drugi mecz z rzędu piłkarze Mazowsza musieli kończyć w...
Policjanci udowodnili fikcyjną kradzież samochodu Policjanci z Warki udowodnili, że nie opłaca się zgłaszać...
Śmiertelny wypadek na DK50. Zginął 20-latek jadący bmw 20-latek kierujący BMW zginął w czołowym zderzeniu z drugim...
Dzień Pułaskiego 2019 11 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce...
Nowa S7 Grójec - Warszawa: ośmiu chętnych na budowę ostatniego odcinka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej -OWOCE... LiderJob (certyfikat 16198) aktualnie prowadzi rekrutację na stanowisko...
Inter-Logistic Polska Sp. z o.o.... Firma Inter-Logistic Polska Sp. z o. o. jest cenionym specjalistą od...
Pakowacz filetów drobiowych! Również... Agencja Zatrudnienia LiderJob (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...
Drukarz-praca w Niemczech Niemiecka firma MALA Verschluss – Systeme GmbH poszukuje pracowników...
Profesjonalną opieka nad Seniorami... Potrzebujesz pomocy przy opiece nad bliskim Seniorem? A może wiesz,...

Firmy z Grójca i okolic

Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.