Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kontrola placu zabaw

8 maja 2019; 09:29

Materiał promocyjny

Place zabaw mają zapewnić dzieciom bezpieczną rozrywkę. Bardzo ważne jest to, aby wszelkie obiekty tego typu nie budziły żadnych zastrzeżeń i spełniały podyktowane norm.

News will be here

Na czym polega kontrola funkcjonalna przeprowadzona na placach zabaw?

Nadrzędnym celem kontroli funkcjonalnej jest sprawdzenie stabilności i sprawności funkcjonowania wszelkich sprzętów znajdujących się na placu zabaw. Musi być ona przeprowadzona na bardzo szczegółowym poziomie. Powinna się odbywać przynajmniej jeden raz w danym kwartale. Odpowiednio przeprowadzona kontrola musi być poprzedzona szczegółowym planem. Powinien on uwzględnić jak bardzo intensywnie korzysta się z danego placu i ile lat mają wszelkie sprzęty, które się na nim znajdują.

Po co przeprowadza się kontrole na placach zabaw?

Podczas kontroli funkcjonalnej placów zabaw sprawdza się wiele bardzo istotnych aspektów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na czystość elementów wyposażenia, stan nawierzchni (np. czy płytki chodnikowe nie są połamane). Istotne jest także upewnienie się czy wszystkie sprzęty są kompletne. Nieraz zdarza się, że konstrukcie niektórych urządzeń są wybrakowane. Nie ma np. śrubek, stopni do wspinaczki czy ktoś po prostu ukradł jedną z huśtawek. Ponadto podczas kontroli funkcjonalnych sprawdza się ogólny stan techniczny elementów wyposażenia placu zabaw. Upewnia się czy nie stanowią one zagrożenia dla bawiących się tam maluchów i ich opiekunów oraz czy dane atrakcje nie posiadają wyszczerbionych, ostrych elementów, niestabilnych fundamentów czy innych niedociągnięć. Ważne jest też zwrócenie uwagi na te sprzęty, które lata użyteczności mają już za sobą i w żadnym wypadku nie powinny znajdować się na placach dla dzieci.

Przegląd placu zabaw może zostać przeprowadzony przez administratora danego punktu, a także przez wszelkie osoby, które zostały przez niego do tego uprawnione. Aby taka kontrola przebiegła sprawnie, profesjonalnie i przede wszystkim skutecznie, warto opierać się o wcześniej przygotowaną listę, dotyczącą elementów wyposażenia i ich stanu.

Wszelkie potrzebne informacje na temat kontroli funkcjonalnych placów zabaw można znaleźć na stronie: https://krpz.pl/strona/44/kontrola-funkcjonalna. W razie jakichkolwiek pytań warto skontaktować się z profesjonalnym konsultantem, który udzieli pomocy i odpowie na nurtujące pytania. Warto także zaznaczyć, że opiekunowie, którzy przyprowadzają dzieci na plac zabaw, przed wpuszczeniem ich na daną atrakcję powinni sprawdzić jej stan i w razie czego skontaktować się z administratorem.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.