Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kradzież sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożcach

13 lipca 2018; 12:27

Grojec24.net

15 komentarzy

Remiza OSP w Rożcach (fot. fotopolska.eu, Rafał T.) Remiza OSP w Rożcach (fot. fotopolska.eu, Rafał T.)

Tym razem łupem złodziei padł sprzęt z wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożcach.

News will be here

Polecamy

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożcach została okradziona. Złodzieje ukradli sprzęt z wozu strażackiego. Nad sprawą czuwają policjanci z Komendy Powiatowej w Grójcu - informuje portal belskduzy24.pl.

To kolejny taki incydent w ostatnim czasie na terenie Powiatu Grójeckiego. Przypomnijmy, iż pod koniec czerwca okradziono OSP w Kośminie. Sprawcy ukradli podstawowy sprzęt o łącznej wartości około 70 tys. zł. Dokonano także licznych szkód na sali OSP. W ostatni poniedziałek jednostka otrzymała od samorządu województwa motopompę, pilarkę oraz agregat prądotwórczy. Przekazano również 6 kompletów kurtek i spodni, 6 par specjalnych butów gumowych, 6 hełmów strażackich z latarkami oraz 6 par specjalnych rękawic strażackich. Wartość przekazanego sprzętu to ponad 20 tys. zł.

TAGI:

Komentarze (15):

Złapią; 13 lipca 2018, 12:32

Złapią ich. Lada moment. Szajka jest już praktycznie rozpracowana

Umożenie za 30 dni; 13 lipca 2018, 15:30

Tak ich złapia jak złapali tych co ukradli wózek widlowy ze Szczęsnej. Szkoda Gadac... jak strażacy sami sie nie zmobilizuja to nikogo nie złapia.

do Kamieniolomów ich; 13 lipca 2018, 20:18

Ja ich znajdą to powinni wysłac do robót. Odpracowac kilka lat.

przestępca ; 14 lipca 2018, 09:39

Sprzęt OSP powinien być ubezpieczony. Chłopaki płaciliby parę groszy co miesiąc i spaliby spokojnie. Tak samo w Kośminie. Nie wiem dlaczego sprzęt o wartości 70tys. nie był ubezpieczony. W innych jednostak OSP ubezpieczyli się w razie kradzieży.

co sie dzieje...; 14 lipca 2018, 11:54

Slyszalem opinie, ze to ukraincy robią takie włamy

inny; 14 lipca 2018, 19:05

Za dupę wziąć tych co zarządzają jednostkami OSP w szczególności Pana S.M za to że sprzęt warty setki tysięcy nie ma zabezpieczeń w postaci zwykłych alarmów. Po włamaniu w Kośminie wszystkie jednostki powinny być uzbrojone w alarmy.

INNY; 14 lipca 2018, 19:20

Co do przedmówcy ,, przestępca'' to skąd wiesz że sprzęt nie był ubezpieczony. Ważne jest to że straż nie miała alarmu - funduszami na te cele dysponuje Gminny Zarząd OSP i on powinien zająć się zabezpieczeniem strażnic i sprzętu wartego setki tysięcy - chyba że alarm przekracza wartość sprzętu .

komentarz; 15 lipca 2018, 11:21

Wielokrotnie w jednostkach OSP brakuje ubrań, rękawic, hełmów, rękawic specjalnych- piszę o podstawowym wyposażeniu- które się zużywa, może ulec uszkodzeniu itd. Koszt zakupu certyfikowanego takiego zestawu to min. 2500zł. Nie ma ubrania, nie ma działań podstawowych. Czy 2,5 tys. przeznaczyć na ubranie strażaka czy na alarm? Owszem alarm, alarmem, ale jak coś się dzieje poważnego to każda sekunda się liczy- np. jak komuś ogień podchodził pod dom, bo trawa się pali, bo zalewa budynek, bo ktoś ma wypadek itd. Nie mówię, żeby nie zabezpieczać, ale z rozsądkiem do tego podchodzić.

Grzegorz M; 15 lipca 2018, 17:25

Moi drodzy hejterzy. Jak to mówią madry Polak po szkodzie. Co do gminy Grójec to jestem pewny na 100% że wszystkie jednostki w Gminie maja ubezpieczone budynki oraz caly sprzęt. Alarm to jest opcja dodatkowa na która stac kazda jednostkę. TO NIE JEST OBOWIĄZEK ABY GO MIEĆ. Zadaniem Zarzadu Gminnego jest zakup i konserwacja sprzetu i calego dobytku OSP. Dodatkowo jednostka z Kośmina na pewno otrzymała stosowna pomoc finansową wiec nie jest pokrzywdzona.

Kapa; 15 lipca 2018, 17:28

Zajmijcie sie ratowaniem życia ludzkiego Panowie K.a nie publicznym żaleniem jacy wy jesteście biedni bo w sieci kazdy jest mocny!

Mariusz; 15 lipca 2018, 17:42

Budynek byl ubezpieczony. Nie wierze w to co czytam. Wypisujecie bzdury by robic zamieszanie. Niech ktos zapyta strażaków z Kosmina czy czegos im brakuje. Z rozmów z chlopakami JASNO WYNIKA ze dostali wszystko a nawet więcej niz mieli.

Bartek Procek druh osp; 15 lipca 2018, 21:19

Witam proszę o nie mieszanie naszej jednostki w takie sprawy w ramach wyjaśnienia ubezpieczenie było i czekamy na kwotę która napewno nie wystarczy na uzupełnienie sprzętu. Ktoś napisał że dostaliśmy więcej niż straciliśmy bardzo nam przykro ale niestety nie, otrzymaliśmy umundurowanie o które prosilismy od kilku lat, jednak nadal to nie jest wszystko co straciliśmy. Jesteśmy dobrej myśli i nadzieji. Jednak jeszcze raz proszę, nie powielać takich bzdur oraz nie mieszanie nas w wewnątrzne gierki. Myślę że każdy powinien skupia się na swojej jednostce. Jeśli ktoś z druhow chce się czegoś dowiedzieć zapraszamy bezpośrednio a nie anonimowo.

Złapią ; 16 lipca 2018, 16:49

W ciągu kilku dni sprawcy będą złapani. Pospolity złodziej nie ma szans w konfrontacji ze świetnie wyszkolonymi policjantami!!!

Twardydyskus; 16 lipca 2018, 23:09

schwytanych sprawców kradzieży proponuję komisyjnie spalić na stosie przed budynkiem OSP Rożce.

Janko; 30 lipca 2018, 10:21

Czy nasza dzielna policja pojmała już sprawców? Coś cicho w temacie...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.